Gap

Hedefte İslam Ve Müslümanlar Var

Mevlid Kandili münasebetiyle açıklama yapan Diyanet-Sen Başkanı Ulu Cami İmam Hatibi Mücahit Çelik islam coğrafyasındaki duruma değindi

Hz Muhammed’in dünyaya teşrif edilişi yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Başkanı Ulu Cami İmam Hatibi Mücahit Çelik, İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının hakim olduğunu hatırlattı.

Mevlid Kandili münasebetiyle tarihi bir gece yaşandığını söyleyen Çelik, Hz Muhammed’in dünyaya teşrif ettiği ve gelişiyle dünyayı şereflendirdiğine vurgu yaptı.

Hz Muhammed’in dünyaya geldiği gün olağanüstü olayların yaşandığına dikkat çeken Çelik, “O gece bin yıldır, yanmakta olan putperestlerin ateşi sönmüş ve tapmakta oldukları putları yıkılmıştı ve Sava gölü kurumuştu. Bu gecenin hürmetine Rabbimiz İslam ümmetinin içinde bulunduğu bu sıkıntılardan dolayı bir çıkış yolunu nasip eylesin.” dedi.

Şu anda özelikle İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı hakim olduğunu ifade eden Çelik, “Özelikle Suriye’nin Halep şehrinde bir insanlık yok ediliyor. Orada yok edilen Müslümanlardır, biz bu mübarek gece vesileyle bütün ümmeti duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çünkü şu anda Suriye’de ve diğer İslam beldelerinde yaşanan sıkıntı ümmetin sıkıntısıdır. Şu anda İslam ümmeti topyekûn hedef alınmıştır. İnşallah ümmet yeniden kendine gelir.” şeklinde konuştu.

“Önceki gün İstanbul’da meydana gelen ve birçok kardeşimizin hayatını kaybettiği olayda büyük bir üzüntü duyduğumuz ifade ediyoruz.” diyen Çelik, “Rabbimiz bir daha böylesi acı olayları yaşatmasın ve özelikle bu olaylara sebebiyet veren dahili ve harici bütün şer odaklarının tuzaklarını bozsun. Temennimiz yeryüzünde haksızlığın, adaletsizliğin yaşanmadığı bir ortamdır. Cenabı Hak bunu ümmete ve bu insanlığa nasip etsin. Bu gecenin hürmetine Müslümanların yeryüzünde yeniden güç ve kuvvet bulmasına vesile olur inşallah.” diye konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu