Güncel

HDP Şanlıurfa ve Merkez İlçelerindeki Adaylarını Çekti

HDP Şanlıurfa’da Adaylarını Geri Çekti,HDP Şanlıurfa’da önceki gün açıkladığı büyükşehir ve üç merkez ilçe belediye başkan adayını geri çekti.

Geçtiğimiz günlerde, muhalefet partileri HDP, CHP ve SP aldıkları ortak kararla 31 Mart Seçimleri için ittifak yapma kararı almış, HDP bu ittifaka güçlü olduğu  ilçeler hariç, büyükşehir ve merkez üç ilçe, Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü ilçelerinde aday çıkarmadan koşulsuz destek kararı almıştı.
Ancak; daha sonra CHP’nin HDP’nin güçlü olduğu bazı ilçelerde, aday göstermesi üzerine, ittifak içinde sıkıntıya yol açmış, HDP’de bu adıma karşılık, Büyükşehir ve merkez üç ilçede aday çıkarmıştı.
 

Daha yapılan görüşmeler sonunda CHP bazı ilçelerdeki adaylarını geri çekme kararı almıştı.

Bugün saat 11:00’de HDP tarafından, Şanlıurfa’da bir otelde düzenlenen basın toplantısında HDP adına konuşan Byükşehir Belediye Başkan Adayı Hidayet Enmek, Şanlıurfa’da halkın yüksek beklenti içine girdiği Sebahattin Cevheri için kamuoyu oluşması nedeni ve CHP ile mutabakat sağlanması üzerine, Sebahattin Cevheri’ye tam destek kararı alarak, Eyyübiye, Halliye, Karaköprü ve  Büyükşehir Belediye Başkan Adayını geri çekti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu