Güncel

Hayvanat Bahçesindeki Hayvanların Kar Keyfi

Gaziantep’te hayvanat bahçesinde bulunan soğuk iklim hayvanları kar yağışı ile birlikte kar’ın keyfini çıkarmaya başladı.


Gaziantep’te günlerdir etkili olan kar yağışı insanları olduğu kadar Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanları da etkiledi.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3’üncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde sıcak iklimlere alışık hayvanlar ısıtıcı destekli odalara alınırken, soğuk iklimlere alışık hayvanlar ise karda geziniyor.

Kar yağışının etkili olduğu günden bu yana soğuğa dayanıklı ayı, keçi, yaban eşeği ve geyik gibi hayvanların karların arasındaki yiyecekleri yedikleri görüldü. Kaplanların da kafeslerinde gezindikleri gözlendi.

Çoğu Afrika ülkeleri ve tropikal bölgelerden gelen hayvanların soğuktan etkilenmemesi için kaloriferli barınaklara alındıkları belirtildi.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, şehirde uzun süre sonra yağan karın insanları olduğu kadar hayvanat bahçesi sakinlerini de sevindirdiğini söyledi.

Hayvanların kış koşullarından etkilenmemesi için tüm tedbirlerin alındığını belirten Özsöyler, barınaklarına alınan hayvanlar için ısıtma sistemleri kurulduğunu, beslenme ve aşılama çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Hayvanların sağlığı için temizlik ve beslenmelerinin düzenli olarak takip edildiği bilgisini veren Özsöyler, vatandaşları hayvanat bahçesini ziyaret etmeye beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu