Güncel

Havalimanı ve Otogarlarda Tatil Yoğunluğu

19 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilini birleştiren yolcular Atatürk Havalimanında aşırı yoğunluk yaşandı. Atatürk Hava limanı Dış Hatlar Terminalde güvenlik noktası, Check-in bankoları ve pasaport noktasında uzun kuyruklar oldu.

Bu sırada yurt dışına çıkmak isteyen yeşil ve gri pasaport sahipleri ile kimlikle KKTC’ ye seyahat yapacak yolcuların pasaport kontrol öncesinde işlem yaptığı noktada uzun kuyruklar oluştu. 4 günlük tatili fırsat bilen yolcular pasaport esnasında ortalama 40 dakika beklemek zorunda kaldı.

Yolcular uçaklarını kaçırmamak için hızlı hareket yaptı. Bazı polis bankoların boş olduğu gözlenirken THY yolcularına su ikramı yapıldı. Hediyelik eşya, restoran ve kafelerin boş olduğu gözlendi.

1 BUÇUK SAATTİR AYAKTAYIM

Frankfurt’ a yeşil pasaportu ile çıkış yapacak olan Koray Başoğlu, “kuyruk yaşadık. Saatlerimiz geçti. 1 buçuk saattir ayaktayım. 70 yaşındayım. Daha pasaport polis kontrolü geçeceğim en azından check-in’miz hazır. Eşi ile beraber Yeşil pasaportu olan Ümit Ataman ise, “Saraybosna’ya gidiyoruz. 1 buçuk saat yeşil pasaport kuyruğunda bekledik. Şuanda polis kuyruğundayız. Burada da kaç saat bekleyeceğimiz belli değil. Uçuşumuza 25 dakika var.

BURADA 4 SAAT BEKLEDİK

Nüfus cüzdanı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine seyahat yapacak olan Bülent Pesok da,  OHAL dolayısıyla emniyet haklı. Bir şey diyeceğimiz yok. O konuda fakat yine bürokrasi yine devam ediyor. Emniyetin ekranını çıkış polisi yine görebilir. Yani bir olay varsa zaten yurt dışına çıkmasını yasaklıyorlar. Burada 4 saat bekledik. Sonrada uçağımız kaçtı. Akşam saat 6’ya kadar bekleyeceğiz.

Pesok, “Ben Kıbrıs’a gidecek olan vatandaşlarımıza şu uyarıyı yapmak istiyorum. Havalimanına 4-5 saat önce gelsinler. Çünkü aynı sitem devam ediyor. Buna bir hal çare getirmeleri lazım.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu