Güncel

Havalar Bugün ve Yarın Nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün ve yarın için olan hava durum tahminlerini yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinin çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceğini açıkladı.

Son değerlendirmelere göre, yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve genellikle kar şeklinde olacağı ve Marmara’nın doğusunun iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Toroslar mevkii ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yoğun kar, Akdeniz’in kıyı kesimi, Batı Karadeniz kıyıları, Muğla ve Kocaeli ile Sakarya’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Kuzeydoğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerden itibaren bölgenin güney ve doğu kesimleri ile İstanbul çevreleri ve zamanla Edirne dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, Trakya kesimi ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde gerçekleşecek olan yağışların, gece saatlerinden itibaren Bursa, Yalova ve Bilecik çevreleri ile Sakarya’nın iç kesimlerinde yoğun kar, Kocaeli çevreleri ile Sakarya’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Ege: Çok bulutlu, ilk saatlerde kıyı kesimi ile Kütahya çevreleri ve zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz ve gece saatlerinden sonra Antalya ve Isparta’nın doğu kesimleri ile Mersin ve Adana çevrelerinde kuvvetli olarak gerçekleşecek yağışların kıyılarda kuvvetli yağmur, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte gece saatlerinde Göller Yöresinde sis ve pus bekleniyor.

İç Anadolu: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Ankara çevreleri ile Eskişehir’in güney, Konya ve Kırıkkale’nin batı kesimlerinde, gece saatlerinde ise bölgenin güney ve batısı ile Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların gece saatlerinden itibaren kıyılarda kuvvetli yağmur, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Trabzon, Gümüşhane, Giresun ve Ordu, akşam saatlerinden itibaren Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde Hakkâri çevreleri, akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısı ile Bingöl ve Muş çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerde yağmur ve sağanak, Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Şanlıurfa: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor, 8°C

Adana: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğu kesimleri ile zamanla il genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kıyılarda kuvvetli yağmur, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 14°C

Ankara: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 1°C

Diyarbakır: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kesimleri kar yağışlı 9°C

Erzurum: Çok bulutlu -1°C

Trabzon: Çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 8°C

Zonguldak: Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor. 6°C
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu