Güncel

Hava Durumu Nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen bilgiye göre Türkiye geneli hava durumu raporu açıklandı genel olarak yağış ve kar var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceğini açıkladı.

Son değerlendirmelere göre, yağışların Güneydoğu Anadolu ile kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının Türkiye genelinde 2 ile 4 derece artarak, mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin güney ve doğusu ile İstanbul çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay çevreleri ile Batı Akdeniz kıyıları, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde bölge genelinin (Konya, Karaman ve Sivas dışında) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde kıyı kesimleri ile gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile gece saatlerinde Orta Karadeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin (Van ve Hakkâri dışında) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Adana: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 18°C

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 11°C

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9°C

Hatay: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 16°C

İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 14°C

Konya: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 12°C

Zonguldak: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 14°C 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu