Güncel

Hava Durumu Nasıl Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu ile ilgili tahminlerini yayımladı. Peki hava durumu nasıl olacak ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Karaman, Niğde, Hatay ve Kilis çevreleri ile Antalya’nın doğu, Mersin’in batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Antalya’nın doğu ve Mersin’in batı ilçelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde, Sinop ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının Türkiye genelinde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Ege: Parçalı, kuzey ve iç kesimlerinin çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Antalya’nın doğu ve Mersin’in batı kesimleri ile akşam saatlerinde Hatay çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don görüleceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Çankırı, Karaman ve Niğde çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz kesimi ile gece saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Kilis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA

Adana: Parçalı bulutlu 13°C

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli ile öğle saatlerinde kuzey kesimleri hafif kar yağışlı 2°C

Batman: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2°C

Denizli: Parçalı bulutlu 9°C

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2°C

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -7°C

Hatay: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu 10°C

İstanbul: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri sabah ve akşam saatlerinde kar yağışlı 6°C

Konya: Çok bulutlu 1°C

Sinop: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 4°C

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı 6°C

Zonguldak: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4°C 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu