Gap

Halkın Sabırsızlıkla Beklediği İhale Sonuçlandı

Ağrı Doğubeyazıtlı vatandaşları sabırsızlıkla beklediği doğalgaz ihalesi sonuçlandı. Doğalgaz çalışmaları baharda başlayacak.

Ağrılıların uzun zamandır beklediği güzel doğalgaz ihalesi nihayet gerçekleşti.  5 şirketin teklif verdiği Ağrı il merkezi ile Doğubayazıt ilçesinin doğalgaz ihalesini, en düşük teklifi kilovatsaat başına 4 bin 460 kuruş veren Aksa Doğalgaz Dağıtım AŞ kazandı.

İhalenin hayırlı olması temennisinde bulunan Ağrı Valisi Musa Işın, “İlimize doğalgazın verilmesi için daha önce de ihaleler yapılmasına rağmen olumlu sonuçlanmamıştı. Bu ihale ise 5 şirketin katılımı ile olumlu sonuçlandı. Aksa Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi tarafından kazanılan ihalenin ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

2017 baharında çalışmalar başlayacak

Doğalgazın verilmesi ile hava kirliliğinin önüne de geçileceğini kaydeden Vali Işın, “İnşallah 2017 yılının ilkbaharında altyapı çalışmalarına başlanacak. Çalışmaların hızla sonuçlanması ve vatandaşlarımızın kısa zaman içerisinde doğalgaz hizmetini almalarını diliyorum. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı