Biyografi

Halk Kaldırılmasını İstedi Peki İzdivaç Programları Kaldırılacak mı?

Hükümet yetkilileri ile televizyon genel yayın müdürleri arasında yapılan toplantı sonrasında açıklamada bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş “Bizim amacımız yasaklamak değil ama bu kanalların kendine bir an evvel çekidüzen vermesi gerekiyor.

Açıklama “KHK’dan vazgeçildi” yorumlarına sebep oldu. Öte taraf toplantıda izdivaç programlarına alternatif olarak aile dizileri üretilmesi fikri gündeme geldi.

KANALLARDAN TEDBİR ALMALARI İSTENDİ

Birkaç toplantı daha yapılmasında hemfikir olarak kalındı, RTÜK gibi denetleyici kuruluşların yanı sıra televizyon kanalların da tedbirler alması kararı verildi. 

RTÜK, TRT1’de 2012-2014 seneler arasında yayımlanan ve ailenin bütünlüğünün korunmasını işleyen “Böyle Bitmesin” gibi dizilerin, izdivaç programlarına alternatif olarak üretilebileceği önerisinde bulundu. Aile bütünlüğünün korunması ve Türkiye’de son senelerde çoğalan boşanma oranların ele alındığı dizi önerisi RTÜK’e göre izleyicinin ilgisini de çekiyor.

AMACIMIZ YASAKLAMAK DEĞİL

Toplantıdan sonra bir açıklama yapan Kurtulmuş “Bizim amacımız yasaklamak değil aslında ama bu kanalların da kendilerine çekidüzen vermesi gerekiyor. 

Bu programların, benzer diğer programların düzeltilmesi lazım. Yasa olur veya başka bir düzeltme ile olur. Netice olarak burada bir düzeltme ihtiyacı var.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu