Spor

Haliliye Voleybol Takımı Şampiyonluk Sözü Verdi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Voleybol 2. Lig 5’nci Grubu birincilikle bitirerek yükselme gruplarına katılmaya hak kazanan voleybol takımını, şampiyonluk sözü alıp Konya’ya uğurladı.

Türkiye Erkekler Voleybol 2. Lig’i 5’nci Grup’ta mücadele eden Haliliye Belediye Spor takımı, 20 lig maçında 20 galibiyet alarak grup birincisi oldu. Konya’da yapılacak olan yarı final müsabakalarına gitmeye hak kazanan voleybol takımı sporcuları, yolculuk öncesi Başkan Fevzi Demirkol ile bir araya geldi. Haliliye Belediye Meclis Üyesi ve Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nusret Kaya’nın da eşlik ettiği buluşmada, Başkan Demirkol sporculardan Voleybol 1. Lig’ine çıkma sözü aldı.
 
Sporcuları Konya’ya uğurlamalarıyla ilgili açıklama yapan Başkan Demirkol, “Türkiye Voleybol Erkekler 2. Ligi’nde mücadele eden Haliliye Belediye Spor takımımız, grubunda 20 maçta 3-0’lık 20 galibiyet alarak grup şampiyonu olmuştur. Grup şampiyonu olan takımımız Konya’da başlayacak olan playf-off mücadelelerine katılacaktır. Takımımızı Konya’ya yolculamak için bir araya geldik. Kendilerine başarılar diliyoruz. Takımımızı yolculama da bana refakat eden Haliliye Belediye Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nusret Kaya’ya teşekkür ediyorum. Antrenörlerimizi, sporcularımızı Konya’ya uğurluyoruz, Allah yollarını ve bahtlarını açık eylesin. İnşallah iyi bir başarıyla kentimize döneceklerdir” dedi.
Meclis Üyesi Kaya ise, “Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol’un spora ve gençliğe verdiği önemi bir daha görmüş oluyoruz. Başkanımız teşekkür ediyoruz. Takımımız bizi mahcup etmeden Şanlıurfa’mızı en iyi şekilde temsil edecektir” diye konuştu.
 
Haliliye Belediye Spor Voleybol Takımı, Konya’daki müsabakalarda Muğla ekibi Milas Belediyespor, Ordu ekibi Akkuş Belediyespor ve Diyarbakır ekibi Peyas Spor ile mücadele edecek. Haliliye Belediyespor, yarın final müsabakalarını geçerek Ankara’daki finallere ve buradan da bir üst lige çıkmayı hedefliyor.

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu