Güncel

Haliliye,Karaköprü,Eyyübiye ve Diğer İlçelerin Ak Parti Belediye Başkanı Adayları

Şanlıurfa Haliliye belediye başkanı adayı, Şanlıurfa Karaköprü belediye başkan adayı, Şanlıurfa Eyyübiye ak parti belediye başkanı adayı ve çevre ilçe başkan adayları belli oldu

Birecik: Mahmut Mirkelam
Bozova: Suphi Aksoy (kayyım)
Ceylanpınar: Abdullah Aksak
Halfeti: Şeref Albayrak (kayyım)
Haliliye: Mehmet Canpolat
Hilvan: Aslan Ali Bayık
Siverek: Şeyhmus Aydın
Suruç: Mustafa Yüksel (kayyım)
Viranşehir: Salih Ekinci (kayyım)
Karaköprü: Metin Baydilli
kçakale: Mehmet Yalçınkaya
Eyyübiye: Mehmet Kuş 
Ceylanpınar: Abdullah Aksak 

 

Ak Parti Birecik Belediye Başkan Adayı Mahmut Mirkelam kimdir?

Mahmut Mirkelam Kimdir?

1.1.1960 Birecik/ ŞANLIURFA doğumludur. 19 Dönem (1991 – 1995) DYP Şanlıurfa Milletvekili Ferit Aydın Mirkelam’ın dört çocuğundan biridir.  İlkokulu ve ortaokulu Birecik’te bitirdi. Lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. Yüksek Öğrenimini Gazi Üniversitesi, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde  (AİTİA) gerçekleştirdi. Siyasete, Birecik’te Adalet Partisi (AP) Gençlik Kolları Başkanlığı yaparak başladı.  Gençlik Kolları başkanlığı sonrası Doğru Yol Partisi (DYP) Birecik İlçe Başkanlığı yaptı. 1999 -2004 yılları arasında o dönem Genel Başkanlığı’nı Hüsamettin Cindoruk’un yaptığı Demokrat Türkiye Partisi (DTP) ‘den, Birecik Belediye Başkanı seçilerek bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Mahmut Mirkelam, Ak Parti’nin kurulması sonrası siyaset hizmetini Ak Parti çatısı altında sürdürmeye başladı.

Gaziantep – Şanlıurfa otobanı ile İstanbul TEM’de akaryakıt istasyonlarıyla birlikte dinlenme tesisleri var. Ayrıca çiftlikle uğraşmaktadır.  Antep Fıstığı yetiştiriciliğinde yörede önde gelen isimlerden biridir.  
 

Ak Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Mehmet Canpolat Kimdir? 

Mehmet Canpolat kimdir? 1979 yılında Şanlıurfa doğdu.

 

1979 yılında Şanlıurfa doğdu. Şanlıurfa da İlk orta ve lise eğitiminden sonra 2001 yılında,Harran Üniversitesi Veteriner fakültesinde yüksek öğrenimini başarıyla tamamladı. Askerlik görevini kısa dönem olarak Ankara da gerçekleştirdi. İş yaşamında uzun yıllar Akredite Veteriner hekim olarak görev yaptı. 

Kurmuş olduğu klinikle şehir merkezi ve kırsalda saha çalışmalarında bulundu. 2011 yılından itibaren inşaat ve kuyumculuk sektöründe iş hayatına devam etmektedir. Mehmet Canpolat Siyasi bir geçmişi olan aileden gelmektedir, Mehmet Canpolat aynı çizgide olan Ak Partide siyasi hayatına başladı. 

İlk olarak 2004 yılında Gençlik kollarında başkan yardımcılığı görevini üslendi ve daha sonra 2009 yılından itibaren de il yönetimin kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı ve ilçe koordinatörlüğü görevlerinin yanı sıra yerel ve genel seçimler de 3 dönem 2009-2010-2011 yıllarında Seçim koordinasyon merkezlerinde (SKM) başkan yardımcılığının yanı sıra 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yerine getirdi. Mensubu bulunduğu Şanlıurfa Veteriner hekimler odasında yönetim kurulu üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. 

Şuan Türk veteriner Hekimleri Birliği Ankara delegeliği görevi halen devam etmektedir. İngilizce bilen Veteriner hekim Mehmet Canpolat evli ve üç çocuk babasıdır. 19 Aralık 2014 itibari ile Haliliye ilçe Başkanlığına seçildi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı