Gap

Haliliye Belediyesi Dağ Eteğindeki Yol Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Dağeteği Bölgesinde henüz yapılaşmanın bulunmadığı alanlarda devam ettirilen yeni yol açma çalışmalarını yerinde inceledi.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol birim müdürleri ve teknik personeller ile birlikte Dağeteği Bölgesinde Fen İşleri Müdürlüğü’nce henüz yapılaşmanın olmadığı alanlarda sürdürülen yol açma çalışmalarını inceledi. Yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler alan Başkan Demirkol’a incelemeleri sırasında Dağeteği Mahalle Muhtarı Hasan Ertem de eşlik etti.

Çalışmaları inceleyip, işçilerle görüşen Başkan Demirkol, sürdürülen çalışmalar hakkında açıklama yaptı.
Dağeteği Bölgesinde daha önce yol açma çalışmaları yaptıklarını anlatan Başkan Demirkol, açıklamasında şunları söyledi: Fen İşleri Müdürlüğümüz daha önce Dağeteği Bölgesinde yapmış olduğu çalışmalara devam etmektedir.  Bizde bugün Fen İşleri Müdürlüğümüzün yapmış olduğa çalışmaları yerinde incelemek amacıyla makinelerimizin yer aldığı alana geldik.

Dağ Eteği Mahalle Muhtarımız Sayın Hasan Ertem Beyefendi bizleri gayet sıcak karşıladı. Fen İşleri Müdürümüz Sayın Mehmet Aslan ile birlikteyiz. Dağeteği Bölgesinde daha önce imara açılan Bin 800 hektarlık alan içerisinde daha önce yapmış olduğumuz yollara ilaveten şimdi yapılaşmanın olmadığı yerlerde yeni yollar açıyoruz.

Bu açacağımız yollar sayesinde inşaat sektörümüzün canlanmasını dolayısıyla inşaat sektöründe uğraşan vatandaşlarımızın istihdamı için imkan yaratmış oluyoruz. Bu bölgede arsa sahipleri müteahhitler gelerek inşaatlara başlayacaklar ve genç nüfusumuza yeni bir istihdam alanı oluşacak bu bakımdan çalışmalarımız devam edecektir.

Kırmızı kod uygulamasına göre uygulama yapıyoruz. kırmızı kodları belirlenmiş olan bütün yollarımızı açacağız tamamlayacağız ondan sonra Dağeteğinden çıkacağız ve Dağeteğinde bize ait olan bütün yoları açmış olacağız. Bu bağlamda Fen İşleri Müdürümüz Mehmet Aslan’ın şahsında Fen İşleri Müdürlüğümüzün tüm personeline teşekkür ediyorum. Dağeteği Mahalle Muhtarımız Hasan Ertem’e teşekkür ediyorum.”
 
 
“HALİLİYE’DE DAĞLARDA TAŞLARDA YOLA DÖNÜŞÜYOR”
Dağeteği Mahalle Muhtarı Hasan Ertem ise yaptığı açıklamada “Başta Belediye Başkanımız Fevzi Demirkol ve Fen İşleri Müdürümüz Mehmet Aslan ve şefleri ile bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken Haliliye Belediyesi’nin kırsalda dağları da taşları da yola dönüştürdüğünü belirtti.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, daha önce sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Dağeteği Mahallesi’nde Doktorlar Sitesi ve Yeşilurfa’da toplam 20 yeni yol açmıştı. Halen devam eden çalışmalarda, yol açma işlemi biten sokaklarda yollar stabilize malzemeyle kaplanarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Editör Ramazan Cengiz 
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı