Güncel

Halep Ve Srebrenista Aynı

Memur-SEN Şanlıurfa temsilciliği birçok STK ile cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada Halep ve Srebrenista aynı kaderi paylaşıyor dedi.

Memur-Sen Şanlıurfa Temsilciliği öncülüğünde bir araya gelen birçok STK, Halep’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılarak ardından da basın açıklaması düzenledi.

Balıklıgöl Platosu yerleşkesinde bulunan Halid-i Mevlid (Dergâh) Camii önünde toplanan kalabalık, tüm dünyada hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Ardından Memur-Sen Şanlıurfa Temsilcisi İbrahim Coşkun, STK’lar adına basın açıklamasını okudu.

Srebrenista’nın kaderini paylaşan Halep’te Batı’nın üç maymunu oynadığına dikkat çeken Coşkun, “Bugün insanlığın ve bütün insani değerlerin katledildiği kentlerden biri Halep! Terörü konvansiyonel silaha dönüştüren devletlerin bütün dünyadan yalıtılarak katliam yaptığı Halep’te can pazarı yaşanıyor. Ve maalesef insanlık bunu kanıksamış bulunuyor. Dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar bu katliamları kendi surları arkasından ‘bir film izliyormuş gibi’ seyrediyor.” dedi.

Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da ve Irak’ta Batı’nın benzer yüzünü gördüklerini hatırlatan Coşkun, ama yaşanan dram karşısında İslam ümmetinin suskun kalmasına bir anlam vermediklerini söyledi.

Halep’e bir vicdan köprüsü oluşturmak için harekete geçtiklerini ifade eden Coşkun, bu amaçla ilk adım olarak “Halep’i açlıktan, insanlığı utançtan kurtar” temalı bir kampanya başlattıklarını söyledi.

Birçok STK ile birlikte Halep’teki insanlara 81 TIR un ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Coşkun, Halep’te yaşanan katliamı daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla “5 aşamalı eylem planı” başlattıklarını belirtti.

Basın açıklaması getirilen tekbirlerin ardından sona erdi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu