Güncel

Haçlı Zihniyetinin Köleleri Bizi Parlamak Niyetinde.

Ankara’da sabah namazı programında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Haçlı zihniyetinin ırgatları toplumumuzu parçalamak istiyor” dedi.

“Sabah Namazı Devrimi” öncülüğünde Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınan namazın ardından konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’deki saldırılara dikkat çekerek, “Haçlı zihniyetinin ırgatları olan örgütler, toplumumuzu parçalamak istiyorlar.” dedi.

“Sabah Namazı Devrimi” öncülüğünde Ankara’nın Hacı Bayram Veli Camii’nde çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalık, son zamanlarda Türkiye’de artan saldırılara karşı tepki göstererek dualar etti.

Yoğun kar yağışına rağmen sabahın ilk ışıklarında sabah namazı için Hacı Bayram Veli Camii’nde toplanan kalabalık, namazın ardından cami avlusunda bir program gerçekleştirdi.

Sık sık tekbirlerin getirildiği programda, “Kanımız aksa da zafer İslam’ın!”, “İslam canımız feda olsun kanımız!” ve “Müslüman zulme boyun eğmez!”, sloganları atıldı.

Tekbir ve salavatların ardından bir konuşma yapan Gazeteci Yazar Adem Özköse, toplumların dönem dönem imtihandan geçirildiğini belirtti.

Özköse, “Bizler de şuanda imtihandan geçiyoruz. Anadolu’muz, emperyalistler ve onların maşaları tarafından hedef alınıyor. Tarihi yürüyüşümüz engellenmek isteniyor. Bir taraftan DAEŞ, bir taraftan PKK. Her yönden saldırıyorlar. Bu ülkeyi koruyacak olanlar, sadece üniformalı askerleri değildir. Ülkemiz bir gönüllüler ordusu tarafından korunuyor. Bunu 15 Temmuz gecesi herkes gördü. Bu ülke hepimizindir. Biz hepimiz Türkiye gemisinin içerisindeyiz. Tüm kesimlere çağrı yapıyorum. Özellikle bu dönemlerde, herkes üslubuna dikkat etmeli. Toplumumuzu germek istiyorlar. Bu nedenle hepimiz kendimize dikkat etmeliyiz. Gün beraberlik günüdür. Bugün, en fazla yan yana durmamız gereken günlerdir. Önceliği; İslam, vatan, ümmet olan herkesi birliğe ve beraberliğe davet ediyorum.” dedi.

Özköse’nin ardından sözü Memur – Sen Genel Başkanı Ali Yalçın aldı. Yalçın, İngilizlerin Kudüs’ü işgal ettiğinde Selahaddin Eyyübi’nin mezarına giderek Kudüs fatihinin sandukasını tekmelediklerini ve “Kalk Selahaddin, biz geldik!” dediklerini hatırlattı. Yalçın, konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli dostlar, o zaman geldiler bizi böldüler. Anayurdumuz Türkiye’nin dallarını budadılar. Ama bizi bölemediler. Aradan geçen süre zarfında toplum mühendisliği yaptılar, bu milletin ruh kökenindeki değerleri yok ettiklerini düşündüler. Bu millete şuanda diz çöktürmek istiyorlar. Çünkü medeniyet coğrafyasının tüm şehirlerini düşürdüler, bir tek burası kaldı. Haçlı zihniyetinin ırgatları olan örgütler, toplumumuzu parçalamak istiyorlar. Bu ülkede tefrika üreterek bizi birbirimize kırdırmak istiyorlar. 2016 yılında onlarca terör saldırısı gerçekleştirdiler. 2017’nin ilk saatlerinde de provokasyon yaparak İstanbul’da masum insanları katlettiler. Kesinlikle lanetliyoruz. Yine başaramayacaklar. Çünkü bu millet uyanmıştır. Gençler, bilin ki bugün İstiklal günüdür. İstiklal savaşları sadece orduların karşı karşıya gelmesi değildir.  Ona göre kendinizi hazırlayınız.”

“İttifak başka, Kudüs başka!”

Konuşmasının devamında Mehmet Akif Ersoy’un 1. Dünya Savaşı’nda Almanya’da yaşadığı bir anısını hatırlatan Yalçın, Akif’ten alıntı yaparak şunları söyledi: “O dönemde Almanlarla müttefik olmamıza rağmen, İngilizlerin Kudüs’ü işgali üzerine Almanlar kutlama yapıyordu. ‘Neden kutlama yapıyorsunuz, biz sizin müttefikiniz değil miyiz?’ diye sorduğumda ise Almanlar şunu söylüyordu: ‘Kudüs düştü ise bu iş başkadır, bu Hristiyanların zaferidir.  İttifak başka, Kudüs başka!’”

3 yıldır İstanbul’da düzenli olarak devam eden “Sabah Namazı Devrimi” programları geçtiğimiz ay itibari ile Ankara’da da başlamış ve Hacı Bayram Veli Camii buluşmalar için merkez olarak belirlenmişti. 
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu