Advert
Advert
Bu haber 26 Mayıs 2018 12:25:40 Tarihinde eklenmiştir. 1025 Defa Okundu.

Korku Filmi Hem Zor Hemde Sıkıntılı Bir Süreç Gerektiriyor

Batmanlı yönetmen Hasan Gökalp, bu hafta vizyona giren yeni korku filmi “Kafir: Cuhenna Cin Kabilesi”ni ve korku filmi çekmenin zorluklarını anlattı. Başrollerini Selim Aygün ve Gamze Kırlı’nın paylaştığı filmde aşk yaşayan bir çifte yapılan büyü ve yaşadıkları musallat konu ediliyor.

Korku Filmi Hem Zor Hemde Sıkıntılı Bir Süreç Gerektiriyor

Neden korku türünü tercih ediyorsunuz? Korku filmi çekmek diğer türlere göre daha mı kolay?
 
Sinema dünyasının olmazsa olmazlarından ve İslam Türk Kültürü’ne dayalı cinleri ve büyüyü konu alan korku filmlerini çekmek gerçekten kolay olmadığı gibi, başa da beladır…

2003 yılından beri senaryo yazıyorum ve çok önemli eğitim süreçlerinden geçtim. Yılların verdiği tecrübelerden sonra bir yönetmenin post prodüksiyon alanına giren ve çekimlerde daha başarılı olabilmesi için mutlaka bilmesi gereken masa başı kurguyu da öğrenerek, ilk sinema filmim olan Lanetli Anahtar için yönetmenlik koltuğuna geçip sinema dünyasına bende varım dedim.

Sinema dünyasına girerken bir korku filmiyle başlamak gerçekten de cesaret isteyen bir hamleydi. Lanetli Anahtar filmini çekerken ağzımızdan cin kelimesi düşmüyordu. Cinleri sürekli zikrettiğimiz ve korunma dualarını ihmal ettiğimiz için başımıza gelmeyen kalmadı. Bu nedenle cinli, büyülü korku filmi çekmek gerçekten de başa beladır.

Korku filminden sonra komedi çekmeyi planlarken bir arkadaşımın ısrarı ve verdiği gaz ile kendimi tekrar korku filmi hazırlıkları içerisinde buldum ve 2016’da yazmış olduğum Kâfir isimli ikinci korku ve gerilim türündeki sinema filmimi 2017’de çekmiş oldum… Tabi Kâfir filmini çekerken bu sefer karşılaşabileceğim hemen hemen her türlü aksiliğin önünü mümkün olduğunca kesmeye ve önlem almaya çalıştım. Nihayetinde olaylar yaşamadan filmi bitirmeyi ve final yapmayı başarmış oldum.
 
Çekimler sırasında sizi korkutan bir olay yaşadınız mı?
 
Kâfir filmin çekimlerini bitirdik ve post prodüksiyon için hazırlık yaparken elimizdeki kopyada en tehlikeli varlık olan "Cuhenna Cin Kabilesi"nin isminin geçtiği sahnenin olmadığını fark ettik.  Oysaki o sahne çekilmişti ve görüntüler bilgisayarda kontrol edilmişti. Bu görüntüler nasıl oldu da yok oldu, bu durum resmen sır oldu ve hala gizemini koruyor.

Elimizdeki diski veri kurtarma şirketine verdik, o aya ait olan tüm görüntüler geri getirildi ama o sahneye ait hiçbir veri bulunamadı. Bu durum bizi iki ay boyunca huzursuz etti ve dualarla, besmelelerle o sahneyi çekmek için yeniden set kurduk ve o sahneyi çektik. Biz hep cinlerin istediği zaman karşınıza aksilikler çıkarma gücüne sahip mi diye düşünmeye başladık. Bazen bu işe nereden bulaştık diyorsunuz. Şahit olduğunuz bazı olaylar, duyduklarınız ve yapmış olduğunuz araştırmalar bazen o varlıkların size müdahale edebildiğini düşündürüyor ve inanmaya başlıyorsunuz.
 
Filmde gerçek büyü mü kullandınız?
 
Filmin büyücü sahnesinde gerçekten de büyüde kullanılan yazıları ve büyü kâğıtlarını kullandık. Bu sahne gerçekçi olsun diye büyü ayini yaptırıp o kağıtları yaktırdık. Yaşanmış gerçek bir hikâyeyi, o kasabanın yerli vatandaşlarından dinleyip kaleme döktüm ve her şey kılıfına uygun olması gerektiğini düşünerek, birçok riski göze aldık ve dualarımızı da ihmal etmedik.
 
Korku filmi çekmek isteyenlere tavsiyeleriniz var mı?
 
Ben hâlen düşündüklerim ve söylediklerimin arkasındayım. Cinli ve büyülü korku filmi çekmek gerçekten başa beladır. Psikolojisi ve iradesi güçlü olmayan, hele korunma dualarını bilmeyen kimse korku filmi çekmesin derim. Çünkü bu durum karşınıza kötü sonuçlar çıkarabiliyor. Aklınızı kaybedersiniz ve bunun tıpta sakinleştirici kullanmaktan başka bir çaresi olmadığına inanıyorum. Sonra size bir iki hastalık ismini koyup, ilaç yazıp evinize yollarlar.

Etiketler
Yorum Yap
Kültür
75 Tane İngilizce Komik Sözler ve Türkçe Anlamları
75 Tane İngilizce Komik Sözler ve Türkçe Anlamları
75 Tane İngilizce Komik Sözler ve Türkçe Anlamları, Bu komik kelimeler ve anlamları topluluğudur. Onları her gün kelime hazinene ekle ve günlük yaşamı biraz daha eğlenceli hale getir. En sevdiğiniz komik kelimeyi yorumlara ekleyin!
Şu 10 Madde Ruh İkizini Bulmaya Yardımcı Olur
Şu 10 Madde Ruh İkizini Bulmaya Yardımcı Olur
Çoğu insan ile sonsuza dek sürdüremezsin: “Ruh eşini” bulmak için bir “öğretmen” e ihtiyacın yok, Seni ruh ikizin ile eşleştiren 10 madde, Şu 10 Madde Ruh İkini Bulmana Yardımcı Olur
​Mankurt Nedir? Mankurt Nasıl Yapılır?
​Mankurt Nedir? Mankurt Nasıl Yapılır?
​Mankurt Nedir? Mankurt Nasıl Yapılır? Saçlarını kazıtarak mankurt yapılan insanlar neslini ve ailesini unutup onu mankurtlaştıranlara itaat ediyor.
Sömestre Tatilinde Şanlıurfa'nın Tercih Edeceği ​Çocuk Dostu Olan 12 Tatil Yeri
Sömestre Tatilinde Şanlıurfa'nın Tercih Edeceği ​Çocuk Dostu Olan 12 Tatil Yeri
Sömestre Tatilinde Şanlıurfa'nın Tercih Edeceği ​Çocuk Dostu Olan 12 Tatil Yeri, Termal oteller ve şehir otellerinin yanı sıra bünyesinde çocuklara özel pek çok aktivite barındıran büyük tesisler.
Karacadağ Kayak Merkezi Ziyaretçi Akınına Uğruyor
Karacadağ Kayak Merkezi Ziyaretçi Akınına Uğruyor
Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardinlilerin uğrak kayak merkezi haline gelen Karacadağ ziyaretçi akınına uğruyor. Yoğun kar yağışı bölgeyi cazip hale getirdi.
​Şanlıurfa’da Şu 6 Şeyi Asla Yapmayın
​Şanlıurfa’da Şu 6 Şeyi Asla Yapmayın
​Şanlıurfa’da Şu 6 Şeyi Asla Yapmayın , Keyifli bir Şanlıurfa tatili planlıyorsan, bölgeyi tanıman adına uyarıda bulunuyoruz, Şanlıurfa'da şu 6 şeyi asla yapmayın.
Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Filmi
Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Filmi
Araf 2: Cin Bebek Doğuyor Filmi , Birbirini çok seven ve mutlu bir evlilikleri olan Kübra ve Ahmet’in hayatları anlam veremedikleri olaylar nedeniyle kabusa dönüşür
​7.6 İmdb Puanı İle, Mid90s 90 lı Yıllar Filmi
​7.6 İmdb Puanı İle, Mid90s 90 lı Yıllar Filmi
​7.6 İmdb Puanı İle, Mid90s 90 lı Yıllar Filmi , IMDB: 7.6 olan Mid90s 90 lı Yıllar Filminin türü komedi ve dram'dır. 2018 yapımı olan dram filminin, Yönetmenliğini Jonah Hill,üstlenmiştir.
Sanal Flört Kesinlikle Haramdır Diyen Nihat Hatipoğlu Sosyal Medyada Gündem Oldu
Sanal Flört Kesinlikle Haramdır Diyen Nihat Hatipoğlu Sosyal Medyada Gündem Oldu
Ünlü ilahiyatçıdan sanal flört tartışmalarına son nokta, Nihat Hatipoğlu Flört kesinlikle haramdır, 'Like'ların hesabını vereceksiniz. Sanal Flört Kesinlikle Haramdır Diyen Nihat Hatipoğlu Sosyal Medyada Gündem Oldu
​Fethi Sekin Şehadetinin 2. Yılında Anıldı
​Fethi Sekin Şehadetinin 2. Yılında Anıldı
İzmir'deki PKK'lı hainlerin saldırılarını son anca fark edip müdahale eden Kahraman Şehid Polis Fethi Sekin şehadetinin 2. yılında anıldı.
Erçetin Hayranları ile Düet Yaptı
Erçetin Hayranları ile Düet Yaptı
Ünlü Sanatçı Candan ERÇETİN Başarılı sanatçı Candan Erçetin Kerki ve Solfej tarafından düzenlenen güz konserleri kapsamında Bursa Açıkhava Tiyatro’da sahne aldı.
​Merakla Beklenen Çiftlik Bank Tosun Firarda Çekimlerin Başlandı
​Merakla Beklenen Çiftlik Bank Tosun Firarda Çekimlerin Başlandı
Çiftlik Bank olayını mizahi bir dille beyaz perdeye taşıyacak olan “Çift’lik Bank Tosun Firarda” sinema filminin çekimleri Kıbrıs’ta başladı.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:37
Güneş
06:59
Öğle
12:46
İkindi
15:49
Akşam
18:20
Yatsı
19:35
Advert
 Yandex.Metrica