Advert
Advert
Bu haber 03 Mayıs 2018 11:14:15 Tarihinde eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İş Birliği” temasıyla düzenlenecek Kongre, misafir edeceği uzman isimlerle alanında referans bir etkinlik olacak.

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı; Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da açılışta yer alacağı 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, çalışma hayatının tüm taraflarını bir araya getirecek. Kongreye akademisyenler, uzmanlar, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılacak.

İlk gün açılış konuşmalarının gerçekleştirileceği Kongrede, devam eden 3 gün süresince, iş sağlığı ve güvenliği, risk yönetimi, kişisel koruyucu donanımlar, yüksekte çalışma, teşvik mekanizmaları, acil durum yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile davranış bilimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 32 başlıkta çeşitli oturumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açısından hassas olan maden, inşaat, metal, kimya ve tarım sektörlerinde de iş sağlığı ve güvenliği tüm yönleriyle masaya yatırılacak. Kongreyle, eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı’nda ise, bu alandaki en son yenilikler, katılımcıların ilgisine sunulacak. Kongre kapsamında gerçekleştirilecek teknik turlar ile iyi uygulama örnekleri yerinde incelenecek.

UZMAN İSİMLER İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ANLATACAK;

Finlandiya İş Sağlığı Enstitüsü (FIOH) Güvenlik Çözümleri Birimi Direktörü Tommi Alanko’nun da konuşmasıyla renk katacağı Kongrede, Türkiye ve dünyada iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve denetlenmesi konusunda örnek olan kuruluşların yönetim kadrolarındaki isimler de konuşma yapacak.

Toplam 3 gün sürecek çeşitli oturumlarda konuşma yapacak isimlerden bazıları şöyle:

Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) İnşaat Bölümü Başkanı Prof. Karl-Heinz Noetel’in “Almanya’da, Özellikle Konut İnşaatlarındaki Pratik İSG Uygulamaları” başlıklı sunumu ile yer alacak. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi İş Sağlığı ve Güvenliği Teknik Baş Danışmanı Catherine Brakenhielm ise, “Meslek Hastalıkları Verileri Bakımından ILO ve ILO’ya Üye Ülkelerin İyi Uygulama Ülke Örnekleri”ni anlatacak.

İş Sağlığı ve Güvenliğinde Avrupa Araştırmaları Ortaklığı (PEROSH) Sağlıklı Yaşam ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Jan Michiel Meeuwsen, “Dünyadaki İş Sağlığı Hizmeti Sunum Modelleri Örnekleri”, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) QHSSE Direktörü Fatih Erdem ise, “Çok İşverenli Projelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Planlaması” sunumlarıyla katılımcılara hitap edecek.


ENGELLİLER İÇİN İŞ SAĞLIĞINA VURGU YAPILACAK

Engelsiz Kariyer portalının kurucusu Mehmet Kızıltaş’ın “Engelliler İçin de Önce İş Sağlığı” başlıklı sunumu ile farkındalık oluşturacağı Kongrede, İş Sağlığı ve Güvenliği Dernekleri Federasyonu (İSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Ünal Bulut gerçekleştireceği “Sivil Toplum Kuruluşlarının Gözünden İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” sunumuyla STK’ların iş sağlığı ve güvenliğine bakış açısını yansıtacak. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Ekmekçi, “İş Kazalarının Hukuki Boyutu” hakkında değerlendirmede bulunurken, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü’nden Prof. Dr. Talat Canbolat da “İş Kazalarında Bilirkişilik” başlıklı sunumuyla bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ile ilgili detaylı bilgilere Kongrenin resmi sitesi olan http://www.isg.gov.tr adresinden ulaşılabilir.
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Obezite Tedavisinde Cerrahi Müdahaleler Çok Önemli
​Obezite Tedavisinde Cerrahi Müdahaleler Çok Önemli
Dünyada hızla artan ölümcül hastalıkların başında gelen obeziteyle mücadelede bariatrik ve metabolik cerrahi, etkin yöntemlerden biri olarak dikkat çekiyor.
10. Türk-Alman Öğrencileri Arası Kısa Film Yarışma Başvuruları Başladı
10. Türk-Alman Öğrencileri Arası Kısa Film Yarışma Başvuruları Başladı
Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından TÜRSAK Vakfı işbirliği ile 14-19 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen “10. Türk – Alman Üniversite Öğrencileri Arası Kısa Film Yarışması”için başvurular bugün açıldı.
Teoman Yalova Müzik Festivalini  Sallamaya Gidecek
Teoman Yalova Müzik Festivalini Sallamaya Gidecek
Türk Rock müziğinin efsane ismi Teoman 2-5 Ağustos tarihleri arasında organize edilecek Yalova müzik festivaline damga vurmaya hazırlanıyor. Teoman ile birlikte Festivale bir çok star isimde katılacak.
​Çiçek Sulamada Yeni Dönem Başladı
​Çiçek Sulamada Yeni Dönem Başladı
Tatilde çiçeklere kim bakacak diye düşünmeyin? Bu da çiçek sulama robotu Seyahate çıkarken yaşadığımız en önemli sorulardan biri de evdeki bitkilerle kimin ilgileneceği. Paniğe gerek yok! Dilediğiniz zaman dilediğiniz uzunlukta tatile çıkabilirsiniz.
İhtiyaç Sahiplerine Kızılay Tarafından Yardım Kampanyası Düzenlendi
İhtiyaç Sahiplerine Kızılay Tarafından Yardım Kampanyası Düzenlendi
Türkiye genelindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nda(YİBO) okuyan öğrencilerin eğitim ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kızılay, yardım kampanyası başlattı.
Çocukların Göz Saglığı Evde'de Aileler Tarafından Takip Edilecek
Çocukların Göz Saglığı Evde'de Aileler Tarafından Takip Edilecek
Türkiye’de göz sağlığı konusunda farkındalık yaratmak için bugüne kadar gerçekleştirdiği onlarca proje ile binlerce kişiye ışık olan Dünyagöz Vakfı, yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor
ePttAVM.com Yeni Yaşına 3 Kat Büyüyerek Giriyor
ePttAVM.com Yeni Yaşına 3 Kat Büyüyerek Giriyor
​Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) tarafından 2012 yılında hayata geçirilen Türkiye’nin millî e-ticaret platformu ePttAVM.com 6. yaşına girdi.
​Oy ve Ötesi, sandık gönüllülerini çağırıyor
​Oy ve Ötesi, sandık gönüllülerini çağırıyor
Şeffaf ve demokratik bir seçim süreci için kolları sıvayan Oy ve Ötesi, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için gönüllü müşahit kayıtlarının başladığını duyurdu.
Rüzgar Sörfü Sporcumuz Lena Erdil, Kore’de
Rüzgar Sörfü Sporcumuz Lena Erdil, Kore’de
Okan Üniversitesi Hastanesi’nin sponsoru olduğu, ülkemizi rüzgar sörfünde başarı ile temsil eden sporcumuz Lena Erdil, PWA Dünya Rüzgar Şampiyonası için Japonya’dan sonra Kore’ye gitti.
Eğitimciler Cambridge Üniversitesi Konferansı'nda İstanbul’da bir araya geldi
Eğitimciler Cambridge Üniversitesi Konferansı'nda İstanbul’da bir araya geldi
​Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile uluslararası program uygulayan Türkiye’nin öncü devlet ve özel okullarından öğretmenler, program koordinatörleri ve okul kurucuları Cambridge Üniversitesi ile Tarabya İngiliz Okulları işbirliğinde gerçekleştirilen Öğretim Becerileri Konferansı’nda bir araya geldiler.
Başkan Metin Baydilli'den Ramazan Mesajı
Başkan Metin Baydilli'den Ramazan Mesajı
​Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Baydilli mesajında Ramazan ayının Filistin'de ve dünyanın her tarafında zulüm gören Müslümanlar için umut olmasını diledi.
​Özgür ve Yaşanılabilir Bir Kudüs İçin Tek Yürek Tem Yumruk
​Özgür ve Yaşanılabilir Bir Kudüs İçin Tek Yürek Tem Yumruk
BM kararına rağmen uluslararası mekanizma ve kararlar yok sayarak bugün ABD Büyükelçiliği Tel Aviv'den Kudüs’e taşındı. Müslüman yurdu olan Kudüs’ün, İslam ümmetinin kanayan yarası olduğunu belirten DERSİAD Genel Başkanı Mustafa Çınar yaptığı konuşmada
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:21
Güneş
05:03
Öğle
12:29
İkindi
16:17
Akşam
19:43
Yatsı
21:16
Advert