Advert
Advert
Bu haber 03 Mayıs 2018 11:14:15 Tarihinde eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İş Birliği” temasıyla düzenlenecek Kongre, misafir edeceği uzman isimlerle alanında referans bir etkinlik olacak.

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı; Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da açılışta yer alacağı 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, çalışma hayatının tüm taraflarını bir araya getirecek. Kongreye akademisyenler, uzmanlar, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılacak.

İlk gün açılış konuşmalarının gerçekleştirileceği Kongrede, devam eden 3 gün süresince, iş sağlığı ve güvenliği, risk yönetimi, kişisel koruyucu donanımlar, yüksekte çalışma, teşvik mekanizmaları, acil durum yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile davranış bilimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 32 başlıkta çeşitli oturumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açısından hassas olan maden, inşaat, metal, kimya ve tarım sektörlerinde de iş sağlığı ve güvenliği tüm yönleriyle masaya yatırılacak. Kongreyle, eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı’nda ise, bu alandaki en son yenilikler, katılımcıların ilgisine sunulacak. Kongre kapsamında gerçekleştirilecek teknik turlar ile iyi uygulama örnekleri yerinde incelenecek.

UZMAN İSİMLER İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ANLATACAK;

Finlandiya İş Sağlığı Enstitüsü (FIOH) Güvenlik Çözümleri Birimi Direktörü Tommi Alanko’nun da konuşmasıyla renk katacağı Kongrede, Türkiye ve dünyada iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve denetlenmesi konusunda örnek olan kuruluşların yönetim kadrolarındaki isimler de konuşma yapacak.

Toplam 3 gün sürecek çeşitli oturumlarda konuşma yapacak isimlerden bazıları şöyle:

Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) İnşaat Bölümü Başkanı Prof. Karl-Heinz Noetel’in “Almanya’da, Özellikle Konut İnşaatlarındaki Pratik İSG Uygulamaları” başlıklı sunumu ile yer alacak. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi İş Sağlığı ve Güvenliği Teknik Baş Danışmanı Catherine Brakenhielm ise, “Meslek Hastalıkları Verileri Bakımından ILO ve ILO’ya Üye Ülkelerin İyi Uygulama Ülke Örnekleri”ni anlatacak.

İş Sağlığı ve Güvenliğinde Avrupa Araştırmaları Ortaklığı (PEROSH) Sağlıklı Yaşam ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Jan Michiel Meeuwsen, “Dünyadaki İş Sağlığı Hizmeti Sunum Modelleri Örnekleri”, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) QHSSE Direktörü Fatih Erdem ise, “Çok İşverenli Projelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Planlaması” sunumlarıyla katılımcılara hitap edecek.


ENGELLİLER İÇİN İŞ SAĞLIĞINA VURGU YAPILACAK

Engelsiz Kariyer portalının kurucusu Mehmet Kızıltaş’ın “Engelliler İçin de Önce İş Sağlığı” başlıklı sunumu ile farkındalık oluşturacağı Kongrede, İş Sağlığı ve Güvenliği Dernekleri Federasyonu (İSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Ünal Bulut gerçekleştireceği “Sivil Toplum Kuruluşlarının Gözünden İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” sunumuyla STK’ların iş sağlığı ve güvenliğine bakış açısını yansıtacak. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Ekmekçi, “İş Kazalarının Hukuki Boyutu” hakkında değerlendirmede bulunurken, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü’nden Prof. Dr. Talat Canbolat da “İş Kazalarında Bilirkişilik” başlıklı sunumuyla bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ile ilgili detaylı bilgilere Kongrenin resmi sitesi olan http://www.isg.gov.tr adresinden ulaşılabilir.
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Harbiye Açık Hava Sahnesiden Sıla Rüzgarı Esti
​Harbiye Açık Hava Sahnesiden Sıla Rüzgarı Esti
Kerki ve Solfej’in düzenlediği konserler kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava'da sahneye çıkan Sıla, altıncı gününde yine hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.
​Yeni Sistem; Çalışma Alanında Etkili Olacak
​Yeni Sistem; Çalışma Alanında Etkili Olacak
MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Kabinesi’nde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Egitim Ve Eglence İkisi Bir Arada
Egitim Ve Eglence İkisi Bir Arada
Futbol Okulu 1. Sezon: Futbolun Dünyayı Yönettiği Yer”Çok Satan Yazarlardan, Dünyayı Futbol Aracılığıyla Tanıtan, Yepyeni Bir Seri.
Akçakale Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye Yardımı Yaptı
Akçakale Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye Yardımı Yaptı
Akçakale Belediyesi ilçede yaşayan emekli polis memuru Naci Atay'a akülü tekerlekli sandalye, Cuma Kızılkaya'ya da koltuk değneği hediye etti.
​Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler
​Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler
Tatil sezonu açıldı. Yazın gelmesiyle deniz kum güneş üçlüsü vazgeçilmezlerin arasına giriyor. Tatil ve güneş deyince olmazsa olmazların başında ise bronzlaşmak geliyor.
Sosyal Medyanın En Sempatik Çifti
Sosyal Medyanın En Sempatik Çifti
KizlarSoruyor’un hazırladığı ‘Sosyal medyanın en sempatik çifti’ anketinin sonuçları açıklandı. Binlerce kişi tarafından oylanan ankette en çok oyu eğlenceli ve komik paylaşımlarıyla herkesin gönlünde taht kuran Pelin Akil ve Anıl Altan çifti aldı.
Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
YKS’nin ardından aday öğrencilerin gözü 31 Temmuz’da. Puanların açıklanmasıyla birlikte adaylar için ikinci maraton, tercih dönemi başlayacak. Uzmanlar tercih döneminin çok önemli olduğuna dikkat çekerken Üsküdar Üniversitesi adayları bu süreçte yalnız bırakmıyor
​Çakal Carlos: Kurşunları Yelpaze ile Püskürtüp Yok Edemezsiniz
​Çakal Carlos: Kurşunları Yelpaze ile Püskürtüp Yok Edemezsiniz
Çakal Carlos olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez, bir dönem CIA, MOSSAD ve Interpol başta olmak üzere pek çok istihbarat teşkilatı tarafından dünyanın en çok aranan adamıydı
Kalıcı Makyaj İçin Yapılması Gerekenler
Kalıcı Makyaj İçin Yapılması Gerekenler
Yaz sıcakların en üst noktalara ulaştığı bugünlerde cilt terlemeye makyajın kalıcılığı azalmaya başlıyor. Düğünlerin, yaz davetlerinin çokça olduğu bu dönemde kusursuz görünümü kalıcı hale getirmek için Caudalie Beauty Elixir kullanımı öneriliyor.
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Dünyanın ve insanlığın ihtiyaç duyduğu “erdemli iş adamlarını” yetiştirmek, helal kazanç ve helal ticaret kavramlarını iş hayatının merkezine yerleştirme gayreti ile hizmet veren Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD), her hafta ilgi çekici konuları değerlendirmek üzere farklı konukları ağırlıyor.
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Unilever, sürdürülebilirlik yol haritasını paydaşlarıyla birlikte belirliyor
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
BTK, Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Pazar Verileri Raporu’nu açıkladı. Son verilere göre, 2018'in ilk çeyreği itibariyle 2 milyon 881 bin 967 adet e-imza üretildi. Mobil imza sayısı, 507 bin 183'e ulaştı. Toplamda 3 milyon 389 bin 150 elektronik sertifika üretildi.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:46
Güneş
06:08
Öğle
12:24
İkindi
15:46
Akşam
18:27
Yatsı
19:42
Advert