Advert
Advert
Bu haber 03 Mayıs 2018 11:14:15 Tarihinde eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İş Birliği” temasıyla düzenlenecek Kongre, misafir edeceği uzman isimlerle alanında referans bir etkinlik olacak.

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı; Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da açılışta yer alacağı 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, çalışma hayatının tüm taraflarını bir araya getirecek. Kongreye akademisyenler, uzmanlar, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılacak.

İlk gün açılış konuşmalarının gerçekleştirileceği Kongrede, devam eden 3 gün süresince, iş sağlığı ve güvenliği, risk yönetimi, kişisel koruyucu donanımlar, yüksekte çalışma, teşvik mekanizmaları, acil durum yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile davranış bilimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 32 başlıkta çeşitli oturumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açısından hassas olan maden, inşaat, metal, kimya ve tarım sektörlerinde de iş sağlığı ve güvenliği tüm yönleriyle masaya yatırılacak. Kongreyle, eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı’nda ise, bu alandaki en son yenilikler, katılımcıların ilgisine sunulacak. Kongre kapsamında gerçekleştirilecek teknik turlar ile iyi uygulama örnekleri yerinde incelenecek.

UZMAN İSİMLER İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ANLATACAK;

Finlandiya İş Sağlığı Enstitüsü (FIOH) Güvenlik Çözümleri Birimi Direktörü Tommi Alanko’nun da konuşmasıyla renk katacağı Kongrede, Türkiye ve dünyada iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve denetlenmesi konusunda örnek olan kuruluşların yönetim kadrolarındaki isimler de konuşma yapacak.

Toplam 3 gün sürecek çeşitli oturumlarda konuşma yapacak isimlerden bazıları şöyle:

Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) İnşaat Bölümü Başkanı Prof. Karl-Heinz Noetel’in “Almanya’da, Özellikle Konut İnşaatlarındaki Pratik İSG Uygulamaları” başlıklı sunumu ile yer alacak. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi İş Sağlığı ve Güvenliği Teknik Baş Danışmanı Catherine Brakenhielm ise, “Meslek Hastalıkları Verileri Bakımından ILO ve ILO’ya Üye Ülkelerin İyi Uygulama Ülke Örnekleri”ni anlatacak.

İş Sağlığı ve Güvenliğinde Avrupa Araştırmaları Ortaklığı (PEROSH) Sağlıklı Yaşam ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Jan Michiel Meeuwsen, “Dünyadaki İş Sağlığı Hizmeti Sunum Modelleri Örnekleri”, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) QHSSE Direktörü Fatih Erdem ise, “Çok İşverenli Projelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Planlaması” sunumlarıyla katılımcılara hitap edecek.


ENGELLİLER İÇİN İŞ SAĞLIĞINA VURGU YAPILACAK

Engelsiz Kariyer portalının kurucusu Mehmet Kızıltaş’ın “Engelliler İçin de Önce İş Sağlığı” başlıklı sunumu ile farkındalık oluşturacağı Kongrede, İş Sağlığı ve Güvenliği Dernekleri Federasyonu (İSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Ünal Bulut gerçekleştireceği “Sivil Toplum Kuruluşlarının Gözünden İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” sunumuyla STK’ların iş sağlığı ve güvenliğine bakış açısını yansıtacak. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Ekmekçi, “İş Kazalarının Hukuki Boyutu” hakkında değerlendirmede bulunurken, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü’nden Prof. Dr. Talat Canbolat da “İş Kazalarında Bilirkişilik” başlıklı sunumuyla bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ile ilgili detaylı bilgilere Kongrenin resmi sitesi olan http://www.isg.gov.tr adresinden ulaşılabilir.
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Dünyanın ve insanlığın ihtiyaç duyduğu “erdemli iş adamlarını” yetiştirmek, helal kazanç ve helal ticaret kavramlarını iş hayatının merkezine yerleştirme gayreti ile hizmet veren Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD), her hafta ilgi çekici konuları değerlendirmek üzere farklı konukları ağırlıyor.
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Unilever, sürdürülebilirlik yol haritasını paydaşlarıyla birlikte belirliyor
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
BTK, Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Pazar Verileri Raporu’nu açıkladı. Son verilere göre, 2018'in ilk çeyreği itibariyle 2 milyon 881 bin 967 adet e-imza üretildi. Mobil imza sayısı, 507 bin 183'e ulaştı. Toplamda 3 milyon 389 bin 150 elektronik sertifika üretildi.
​Minik Köpek Çapo Sahibiyle Birlikte Mezun Oldu
​Minik Köpek Çapo Sahibiyle Birlikte Mezun Oldu
Eğitim- öğretim bitiş sezonlarının vazgeçilmezi olan kep atma törenlerinde bir ilk yaşandı. Yeditepe Üniversitesi Diş hekimliğinden mezun olan öğrencilerden Seray Akıncı, kendisiyle birlikte sevimli köpeği Çapo ile beraber kep atma töreninde hem güzel anlara neden oldu, hem de hayvan sevgisi konusunda mesaj verdi
​Çinli Gıda İthalatçıları Türk lezzetlerini Yakinen Tanımak İçin Ülkemize Geldiler
​Çinli Gıda İthalatçıları Türk lezzetlerini Yakinen Tanımak İçin Ülkemize Geldiler
Gıda ürünleri ihracatında Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri konumunda olan Ege Bölgesi, Çinli gıda ithalatçılarını ağırladı.
​Gelecek Vaad Eden Mühendisler Yetişiyor
​Gelecek Vaad Eden Mühendisler Yetişiyor
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Karaköprü Belediyesinin yürütücülüğünü yapacağı yaz dönemi stem, kodlama robotik kursunu ziyaret etti. Başkan Baydilli geleceğin bilim adamlarının ve mühendislerinin temelinin bu kurslarda atılacağını söyledi.
Yaz Sıcaklarına Dikkat Etmelisiniz
Yaz Sıcaklarına Dikkat Etmelisiniz
Sıcaklarla birlikte nem oranının da artmasıyla özellikle astım ve KOAH hastaları ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Yaşlıların daha fazla sıkıntı yaşadığı bu aylarda kalp, diyabet ve böbrek hastalarının kullandıkları ilaçlar ısı dengelemesinde zorluklara neden olabileceği için bu dönemde gerekli tedbirlerin alınması büyük önem taşıyor.
​D Vitamini İle Eklem Ağrılarınızdan Kurtulabilirsiniz
​D Vitamini İle Eklem Ağrılarınızdan Kurtulabilirsiniz
Türkiye’de D vitamini eksikliği ciddi boyutta ve her 3 kişinin 2’sinde düşük değerle kendini gösteriyor. Güneş ışınlarının, yılın önemli bir bölümü etkili olduğu Antalya’da bile D vitamini eksikliğine sıkça rastlanabiliyor.
Dünyada Hangi Ülke Kaç Vatandaş Bulunuyor ?
Dünyada Hangi Ülke Kaç Vatandaş Bulunuyor ?
DÜNYA ÜZERİNDEKİ 193 ÜLKENİN 170’İNDE TÜRK VATANDAŞI BULUNUYOR
Mutlaka İzlemeniz Gereken 14 Film
Mutlaka İzlemeniz Gereken 14 Film
2018 yaz döneminde hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik, birbirinden güzel yapımlar ardı ardına vizyona girecek.Komediden gerilime, her zevke hitap edecek filmler arasından mutlaka izlemeniz gereken Hollywood yapımlarını sinemia.com editörleri listeledi.
​Karaköprülü Gençler Kod Yazmayı Öğreniyorlar
​Karaköprülü Gençler Kod Yazmayı Öğreniyorlar
Karaköprü Belediyesinin yürütücülüğünü yapacağı yaz dönemi stem, kodlama robotik kursuyla gençler kodlama öğrenecek ve geleceğe ışık tutacak.
Sınavda Başarılı Olmanın Yolları
Sınavda Başarılı Olmanın Yolları
​Üniversiteye giriş sınavında, başarıyı artırmada en önemli etken kaygıyı yönetmekten geçiyor. Sınavdan önceki günlerde yapılacak aktivitelerin, beslenme düzeninin ve sosyal ortamların sınav stresine etkisinin göz ardı edilmemesi gerekiyor. Memorial Antalya Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nden Uz. Dr. Nehir Kürklü, sınava girecek öğrenciler için önerilerde bulundu.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:30
Güneş
05:12
Öğle
12:38
İkindi
16:27
Akşam
19:52
Yatsı
21:25
Advert