Advert
Advert
Bu haber 03 Mayıs 2018 11:14:15 Tarihinde eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İş Sağlığı ve Güvenlik Kongre Açılışı Yapacak

Türkiye’nin iş sağlığı ve güvenliği alanında hayata geçirdiği en önemli organizasyonlardan biri olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 9’uncusu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İş Birliği” temasıyla düzenlenecek Kongre, misafir edeceği uzman isimlerle alanında referans bir etkinlik olacak.

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı; Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun da açılışta yer alacağı 9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, çalışma hayatının tüm taraflarını bir araya getirecek. Kongreye akademisyenler, uzmanlar, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılacak.

İlk gün açılış konuşmalarının gerçekleştirileceği Kongrede, devam eden 3 gün süresince, iş sağlığı ve güvenliği, risk yönetimi, kişisel koruyucu donanımlar, yüksekte çalışma, teşvik mekanizmaları, acil durum yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile davranış bilimlerinin de aralarında bulunduğu toplam 32 başlıkta çeşitli oturumlar gerçekleştirilecek. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği açısından hassas olan maden, inşaat, metal, kimya ve tarım sektörlerinde de iş sağlığı ve güvenliği tüm yönleriyle masaya yatırılacak. Kongreyle, eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı’nda ise, bu alandaki en son yenilikler, katılımcıların ilgisine sunulacak. Kongre kapsamında gerçekleştirilecek teknik turlar ile iyi uygulama örnekleri yerinde incelenecek.

UZMAN İSİMLER İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ANLATACAK;

Finlandiya İş Sağlığı Enstitüsü (FIOH) Güvenlik Çözümleri Birimi Direktörü Tommi Alanko’nun da konuşmasıyla renk katacağı Kongrede, Türkiye ve dünyada iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve denetlenmesi konusunda örnek olan kuruluşların yönetim kadrolarındaki isimler de konuşma yapacak.

Toplam 3 gün sürecek çeşitli oturumlarda konuşma yapacak isimlerden bazıları şöyle:

Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) İnşaat Bölümü Başkanı Prof. Karl-Heinz Noetel’in “Almanya’da, Özellikle Konut İnşaatlarındaki Pratik İSG Uygulamaları” başlıklı sunumu ile yer alacak. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi İş Sağlığı ve Güvenliği Teknik Baş Danışmanı Catherine Brakenhielm ise, “Meslek Hastalıkları Verileri Bakımından ILO ve ILO’ya Üye Ülkelerin İyi Uygulama Ülke Örnekleri”ni anlatacak.

İş Sağlığı ve Güvenliğinde Avrupa Araştırmaları Ortaklığı (PEROSH) Sağlıklı Yaşam ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Jan Michiel Meeuwsen, “Dünyadaki İş Sağlığı Hizmeti Sunum Modelleri Örnekleri”, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) QHSSE Direktörü Fatih Erdem ise, “Çok İşverenli Projelerde İş Sağlığı ve Güvenliği Planlaması” sunumlarıyla katılımcılara hitap edecek.


ENGELLİLER İÇİN İŞ SAĞLIĞINA VURGU YAPILACAK

Engelsiz Kariyer portalının kurucusu Mehmet Kızıltaş’ın “Engelliler İçin de Önce İş Sağlığı” başlıklı sunumu ile farkındalık oluşturacağı Kongrede, İş Sağlığı ve Güvenliği Dernekleri Federasyonu (İSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Meltem Ünal Bulut gerçekleştireceği “Sivil Toplum Kuruluşlarının Gözünden İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” sunumuyla STK’ların iş sağlığı ve güvenliğine bakış açısını yansıtacak. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Ekmekçi, “İş Kazalarının Hukuki Boyutu” hakkında değerlendirmede bulunurken, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümü’nden Prof. Dr. Talat Canbolat da “İş Kazalarında Bilirkişilik” başlıklı sunumuyla bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

9’uncu Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ile ilgili detaylı bilgilere Kongrenin resmi sitesi olan http://www.isg.gov.tr adresinden ulaşılabilir.
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Akçakale Belediyesinden Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Akçakale Belediyesinden Kutlu Doğum Haftası Etkinliği
Akçakale belediyesi kreş ve gündüz bakım evinde eğitim gören minik öğrenciler tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.
Belediyedeyi Arayıp 'Altın Takma Diş' istedi
Belediyedeyi Arayıp 'Altın Takma Diş' istedi
Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Beyaz Masa Birimi ve Çağrı Merkezi, kurulduğu günden bugüne kadar on binlerce sorunun çözüme kavuşturulmasına aracılık etti.
Suruç İlçe Başkanı Naif Bülbül İstifa Etti
Suruç İlçe Başkanı Naif Bülbül İstifa Etti
Ak Parti Suruç İlçe Başkanı Naif Bülbül Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Yaptığı Açıklama İle 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Belediye Başkanlık Adaylığından Dolayı Görevinden İstifa Ettiğini Açıkladı.
Ak Parti Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
Ak Parti Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Ak Parti 26 İlde temayül yapılmayacağını açıkladı. Söz konusu temayül yapılmayacak illerin belediye başkan adaylarını açıkladı.
​Avukat Osman ASLAN Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
​Avukat Osman ASLAN Karaköprü Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Yıllardır avukatlık yaparak Şanlıurfalı'nın teveccühünü kazanan Osman Aslan Akparti Karaköprü yönetiminde istifa ederek aday adayı oldu.
CHP Şanlıurfa'da 6 ilçede belediye Seçimlerine Girecek
CHP Şanlıurfa'da 6 ilçede belediye Seçimlerine Girecek
Cumhuriyet Halk Partisi Partisi meclisi toplantısında aralarında Şanlıurfanında bulunduğu 6 ilçede belediye seçimlerine girme kararı aldı.
Oduncu Pazarı Esnafına, Başkan Demirkol Sahip Çıktı
Oduncu Pazarı Esnafına, Başkan Demirkol Sahip Çıktı
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 22 Ağustos 2018’de Şanlıurfa Oduncular ve Keresteciler Sitesinde gece saatlerinde çıkan yangında işyerleri hasar gören esnafa verdiği sözünü tuttu.
Taziye Yolunda Kaza: 4 yaralı
Taziye Yolunda Kaza: 4 yaralı
Şanlıurfa'dan osmaniye'ye taziye ziyaretine gidenlerin içerisinde bulunduğu otomobil, lastiğinin patlaması sonucu yoldan çıkarak takla attı. Kazada 4 kişi yaralandı.
Karaköprü'de Öğrencilere Geri Dönüşüm Ve Sıfır Atık Anlatıldı
Karaköprü'de Öğrencilere Geri Dönüşüm Ve Sıfır Atık Anlatıldı
Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından düzenlenen programda öğrencilere geri dönüşümün önemi ve sıfır atık projesi hakkında bilgi verildi. Programa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin eşi Güler Baydilli de katıldı.
Başkan Demirkol’dan  Evli Çiftlere Vefa Örneği
Başkan Demirkol’dan Evli Çiftlere Vefa Örneği
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, vefa örneği göstererek, Haliliye İlçesinde ikamet eden 40 yıl ve üzeri evlilikleri bulunan çiftler için “40 Yılın Hatırına” adlı özel program düzenledi.
Haliliye Belediyesi, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı
Haliliye Belediyesi, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, yürüttüğü sosyal belediyecilik çalışmalarıyla Türkiye’de bir ilke imza atarak, İlçe belediyesi olarak çölyak hastaları için yapılan Glütensiz Ekmek Fırınını, düzenlenen törenle hizmete sundu.
Şanlıurfa Dönercisinden Örnek Davranış
Şanlıurfa Dönercisinden Örnek Davranış
Şanlıurfa birecik te olan dönerci esnafı halk tarafından yoğun ilgi gören güzel bir davranış sergileyip başka esnaflara da örnek olacak bir davranışta bulundu.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:37
Güneş
07:03
Öğle
12:18
İkindi
14:56
Akşam
17:21
Yatsı
18:39
Advert
 istanbul escort