Advert
Advert
Bu haber 07 Mart 2018 12:03:14 Tarihinde eklenmiştir. 522 Defa Okundu.

Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları Tamamlandı

Koç Holding tarafından düzenlenen Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in Kış Oyunları’nda Erzurum’da gerçekleşen yarışlar tamamlandı. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest’in Palandöken’deki Kış Oyunları müsabakalarında 600’ü aşkın sporcu yarıştı.

Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları Tamamlandı

Koç Holding tarafından düzenlenen Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in Kış Oyunları’nda Erzurum’da gerçekleşen yarışlar tamamlandı. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest’in Palandöken’deki Kış Oyunları müsabakalarında 600’ü aşkın sporcu yarıştı. Türkiye’yi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden Koç Üniversitesi öğrencisi Özlem Çarıkcıoğlu 5 altın madalya ile şampiyonanın en fazla madalya kazanan sporcusu olurken, yine 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda yarışan Atatürk Üniversitesi öğrencisi Serdar Deniz 2 altın, 1 gümüş madalya kazanarak turnuvanın öne çıkan isimlerinden oldu.

Koç Topluluğu’nun 80. yılı olan 2006’da Koç Holding tarafından 10’un üzerinde Topluluk Şirketinin katılımıyla başlatılan ve 13 yıldır aralıksız devam eden Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in Kış Oyunları Erzurum Palandöken’de tamamlandı. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest Kış Oyunları, 600’ü aşkın sporcuyu ağırladı.

Kadınlarda Koç Üniversitesi, Erkeklerde Erzurum Atatürk Üniversitesi madalyaları topladı

Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları Kayak ve Snowboard Şampiyonası’nda Koç Üniversitesi bireysel kadınlarda 9 altın, 1 gümüş olmak üzere toplamda 10 madalya kazandı. Koç Üniversitesi takım olarak ise kadınlarda 3 birincilik, 1 ikincilik ile toplamda 4 kupa kazandı. Ülkemizi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden Koç Üniversitesi öğrencisi Özlem Çarıkcıoğlu 5 altın madalya ile şampiyonanın en fazla madalya kazanan sporcusu oldu. Koç Üniversitesi öğrencisi Elif Büşra Çağlar ise 4 altın, 1 gümüş madalya olmak üzere toplamda 5 madalya ile bu unvana ortak oldu. Koç Üniversitesi, Kayak Kadınlar Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında birinci olurken, Atatürk Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi sıralamayı takip etti. Snowboard Kadınlar Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında, İstanbul Üniversitesi birinciliği göğüslerken, Koç Üniversitesi ikinci, ODTÜ üçüncü oldu.

Şampiyonanın bir diğer başarılı takımı ise Erzurum Atatürk Üniversitesi oldu. Bireysel yarışlarda erkeklerde 4 altın, 4 gümüş, 3 bronz; kadınlarda 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 14 madalya alan üniversite, takım olarak ise erkeklerde 2 birincilik, kadınlarda

1 ikincilik kazandı. Ülkemizi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden Atatürk Üniversitesi öğrencisi Serdar Deniz, 2 altın, 1 gümüş madalya; Atatürk Üniversitesi öğrencisi Mustafa Topaloğlu ise 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak turnuvanın öne çıkan isimlerinden oldu. Kayak Erkekler Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında Atatürk Üniversitesi’nin ardından Uludağ Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi sıralamayı takip etti. Snowboard Erkekler Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında ise Atatürk Üniversitesi birinci, Sabancı Üniversitesi ikinci, İstanbul Üniversitesi üçüncü oldu.

Okyar Tuncel: “Ülkemizin tek resmi Üniversite Kış Oyunlarını rekor bir katılımla tamamlamış olmak umut verici.”

13 yıldır devam eden Koç Spor Fest’in, gençleri desteklemeye ve onları spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturmaya devam ettiğini vurgulayan Koç Holding Kurumsal Marka Koordinatörü Okyar Tuncel, “12 yılda 35 şehirde 36 üniversiteye gittik ve toplam 118 bin kilometre yol kat ettik. Amatör branşların gelişmesi ve bu branşların izleyici kazanması ülkemizde spor kültürünün gelişimi açısından son derece önemli. Koç Spor Fest çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlikleri bu amaçlara yönelik planlıyoruz. 2016 yılında başlayan Koç Spor Fest Kış Oyunları, gördüğü ilgi ve ülkemizde kış sporlarının gelişmesine sağladığı katkı ile festivalin önemli bir parçası oldu. Bu yıl Kış Oyunlarımız ülkenin tek resmi Üniversite Kış Oyunları olarak rekor bir katılıma ev sahipliği yaptı. Teknik altyapısı ve çok sayıda kaliteli piste sahip olan Palandöken’de bulunmaktan ve bu heyecanımızı Erzurumlu sporseverlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

Gençler büyük final için Adana’da ter dökecek

Yıl boyunca 26 bine yakın sporcunun mücadele edeceği Koç Spor Fest’in bahar etabı ise 
16-17 Nisan’da Antalya’da başlayacak. Antalya’nın ardından Aydın, Balıkesir, Ankara, Ordu ve Elazığı’ı ziyaret edecek olan Koç Spor Fest’in final müsabakaları ise Adana’da gerçekleşecek. 5 bini aşkın sporcunun mücadele edeceği büyük finaller, 7-8 Mayıs tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılacak.

2018 KOÇ SPOR FEST ROTASI:

16-17 Nisan 2018, Antalya Akdeniz Üniversitesi
19-20 Nisan 2018, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
24 Nisan 2018, Balıkesir Üniversitesi
26-27 Nisan 2018, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi
30 Nisan 2018, Ordu Üniversitesi
3-4 Mayıs 2018, Elazığ Fırat Üniversitesi
7-8-9 Mayıs 2018, Adana Çukurova Üniversitesi

KOÇ SPOR FEST HAKKINDA:

İlk senesinde üniversite spor oyunlarında branş sayısı 12 iken, son yıllarda bu sayı 57’ye yükseldi.
400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ekipte üniversiteli gençler de istihdam ediliyor.
Spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest kapsamında yıl boyunca devam edecek müsabakalara 26 bine yakın sporcunun katılması beklenirken, bu yıl Adana’da 10 branşta gerçekleştirilecek büyük final müsabakalarında ise 5.000’i aşkın sporcu yarışacak.
Koç Topluluğu Markaları Arçelik, Avis, Aygaz, Beko, Bilkom, Fiat, Ford, Grundig, Koçtaş, Opet, Sek, Setur, Tanı, Tat, Tüpraş ve Yapı Kredi Play de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Spor Fest’e destek veriyor.
Proje çerçevesinde UNWomen, Turmepa, Çevko, Toplum Gönüllüleri Vakfı, HeForShe gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak sahada öğrencilere sosyal sorumluluk odağında farklı içerikler de sunuluyor.
Festival kapsamında bu sene 7 farklı şehirde, Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin ve alanında uzman isimlerin, üniversite gençliği ile bir araya geleceği “KSF Talks” isimli seminer ve paneller serisi düzenlenecek. 

Editör: Mehmet YAKAN
Etiketler
Yorum Yap
Spor
Almanya. Bundesliga Maç Sonuçları
Almanya. Bundesliga Maç Sonuçları
Almanya. Bundesliga Maç Sonuçları Bugün 18:3:2018 Pazar Almanya. Bundesliga karşılaşmalarının sonuçları,14:30 Borussia Dortmund-Hannover 96 1:0(1-0) Sonuçlandı 14:30 corners Borussia Dortmund-Hannover 96 12:2 Sonuçlandı sarı kart Borussia Dortmund-Hannover 96 2:1 Sonuçlandı
​Şanlıurfaspor Bandırmaspor Deplasmanında 1-0 Yenildi
​Şanlıurfaspor Bandırmaspor Deplasmanında 1-0 Yenildi
Şanlıurfaspor Bandırmaspor Deplasmanında 1-0 yenildi, İlk yarı 0-0 ile biten maç 2. yarıda Erhan Şentürk penaltıdan attığı gol ile takımı Bandırma sporu öne geçirdi.
I. Under Armour Gece Koşuları 24 Mart’ta start alıyor.
I. Under Armour Gece Koşuları 24 Mart’ta start alıyor.
Ateşböcekleri Belgrad Ormanı’nda buluşuyor! I. Under Armour Gece Koşuları 24 Mart’ta start alıyor.
​Bugün Türkiye'de 4 Maç 8 Takım Karşılaşıyor
​Bugün Türkiye'de 4 Maç 8 Takım Karşılaşıyor
Bugün 12.03.2018 tarihinde Türkiye TFF 1. Lig'de 3 maç 6 takım, Türkiye Süper Liginde ise 1 maç 2 takım karşılaşıyor.
Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları Tamamlandı
Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları Tamamlandı
Koç Holding tarafından düzenlenen Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in Kış Oyunları’nda Erzurum’da gerçekleşen yarışlar tamamlandı. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest’in Palandöken’deki Kış Oyunları müsabakalarında 600’ü aşkın sporcu yarıştı.
Önyargılara Meydan Okuyan Ağrılı Kadın Futbol Takımı
Önyargılara Meydan Okuyan Ağrılı Kadın Futbol Takımı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı’nın hikâyesinden ilham alarak hazırladığı reklam filminde, bir yandan mobil teknolojilerin birleştirici gücüne dikkat çekerken, bir yandan da geleneksel olarak erkeklerle özdeşleştirilen alanlarda kadınların da başarılı olabileceğine vurgu yapıyor.
Gomis krallık yolunda
Gomis krallık yolunda
,Beşiktaş en çok konuşulan takım olurken Fikret Orman, en çok konuşulan kulüp yöneticisi oldu. İşte Medya Takip Merkezi’nin Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı Şubat ayı medya raporu ve aya damgasını vuran olayların detayları
Burnley Everton Canlı Skor, vidyo yayınları ve H2H sonuçları
Burnley Everton Canlı Skor, vidyo yayınları ve H2H sonuçları
Burnley Everton canlı maçı skor (ve video çevrimiçi canlı izle yayın*) 3.3.2018. tarihte 12:30 satte (UTC ile) Turf Moor stadyumu, Burnley, England Premier League -England için. SofaScore Canlı Skor Burnley ve Everton arasındaki önceki maçların, H2H maçlarına göre sıralamasını bulabilirsiniz.
FC Schaffhausen - FC Chiasso Maçı
FC Schaffhausen - FC Chiasso Maçı
FC Schaffhausen - FC Chiasso FC Schaffhausen FC Chiasso Canlı Skor, vidyo yayınları ve H2H sonuçları
​Endülüs sırasındaki José González'in sekiz maçında altıncı yenilgi
​Endülüs sırasındaki José González'in sekiz maçında altıncı yenilgi
Asier Garitano kazanmaksızın beş lig maçı yaptı ancak zafer yoluna dönmek için zararsız bir Malaga'dan yararlandı. José González'in altıncı ardışık kaybı , Endülüs sırasındaki sekizinci oyunda daha altına iner.
Haliliye Voleybol Takımından 3-0’lık Galibiyet
Haliliye Voleybol Takımından 3-0’lık Galibiyet
​Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi 25’inci haftasında Haliliye Belediye Spor, Kars ekibi Bulancak Belediye Beton Sporu 3-0 mağlup ederek, puanını 49’a çıkardı.
​Şanlıurfaspor - Kırklarelispor Maçı Saat 13:00'da
​Şanlıurfaspor - Kırklarelispor Maçı Saat 13:00'da
Şanlıurfaspor 11 Nisan stadyumunda Kırklarelispor'u konuk ediyor favori olan şanlıurfaspor karşısında 1 puan almak için Kırklarelispor kıyasıya mücadele edecek.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:22
Öğle
12:40
İkindi
16:03
Akşam
18:45
Yatsı
20:00
Advert