Advert
Advert
Bu haber 12 Ocak 2018 13:43:44 Tarihinde eklenmiştir.

Diyanet üzerinden İslam’ı hedef alanlara tepki.

Son günlerde bazı basın yayın organları ve çevrelerin Diyanet üzerinden İslam’ı hedef alan saldırılarına tepki gösteren Bitlisli STK’lar, İslam’a yapılan saldırıları kabul edilemez bulduklarını söylediler.

Diyanet üzerinden İslam’ı hedef alanlara tepki.

Son günlerde bazı basın yayın organları ve çevrelerin Diyanet üzerinden İslam’ı hedef alan saldırılarına tepki gösteren Bitlisli STK’lar, İslam’a yapılan saldırıları kabul edilemez bulduklarını söylediler.
 

Kız çocuklarının erken evlendirilmesi söylemi üzerinden Diyanet kurumunu ve İslam’ı hedef alan bazı basın yayın ve çevrelerin saldırılarına tepki gösteren STK temsilcileri, bu tür suni gündemler ve meselelerin çarpıtılması üzerinden İslam’a yapılan hiçbir saldırıyı kabul etmeyeceklerini söylediler.

Basına yansıyan haberlerin tamamen manüplatif ve provokatif haberler olduğunu ve asıl amacın Diyanet kurumu üzerinden İslam’a saldırmak olduğunu söyleyen Alimler ve Medreseler Birliği (İttihad’ul ulema) üyesi Emrullah Uysal, son günlerde gündemi meşgul eden ve insanların kafasını karıştırmaya çalışan bu tiplerin asıl sorunlarının İslam ile olduğunu, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden öne sürdükleri sebebin ise bahane olduğunu söyledi.

Uysal, “Açıkçası, Diyanet üzerinden İslam dinine yönelik açık bir saldırı var. Bir kaç gündür özellikle küçük yaştaki çocukların evliliği ile ilgili haberler medyaya yansıdı.  Bu haberlerin bütününün provakatif olduğunu biliyoruz. Çünkü küçük yaştaki çocukların evliliğine karşı olduklarını söyleyip bunun üzerinden İslam’a saldıranlar, bazı güruhların ve güçlerin maşalığını yapanlar. Biz biliyoruz ki; 6-7 yaşında küçücük çocukları danslarla, balelerle mini eteklerle, çıplak elbiselerle kamplarda dolaştırmaktadırlar. Defileler düzenlemektedir. Bütün bunların propagandası da yine bu güruh tarafından yapılmaktadır. Bunların hiç birine ses çıkarmayan, hiçbiri hakkında konuşma gereği dahi duymayan, batta övgüler yağdıranlar, sıra İslami bir evliliğe geldiği zaman,  Aman ha küçük yaşta evlendiriyorlar yaygarasını koparmaya başladılar. O halde, evlendiren kim? Diyanet. Fetva veren kim? Diyanet. Bu şekilde diyanet üzerinden açıkça dine, dini değerlere saldırıyorlar.” dedi.

“İslam’a düşmanlık yapan güruhlara karşı Müslümanlar tek yumruk olmalı”

İslam’a düşmanlık yapan güruhlara karşı, Müslümanların tek vücut olması gerektiğini dile getiren Uysal, şöyle konuştu:

“Açık bir şekilde Allah’a, Resulüne ve Kur’an’a düşmanız diyemiyorlar. Çünkü halk Müslümandır. Bunu dedikleri zaman, halkı karşılarında görecekler. Fakat Diyanet’e saldırarak, Diyanet’in çok kötü bir karar aldığını, çok kötü düşüncede olduğunu, hatta bu karardan dolayı Diyanet'in ortadan kaldırılmasını isteyenler, biz biliyoruz ki art niyetlidirler. Bu yüzden biz STK’lar olarak, bu art niyetli olan güruha karşı tek yumruk olmak zorundayız. Meydana gelen bu olaylar üzücüdür ve bu olayların arkasında büyük güçlerin olduğuna inanıyoruz. Tekrar memleketimizi karıştırmanın, insanları birbirine düşürmenin çabası içerisinde olduklarını biliyoruz. Birçok çalışmalarında başarılı olamadılar. 15 Temmuz’da başarılı olamadılar. Başarısızlıkları, onları tahammülsüzlüğe doğru itiyor ve bu şekilde intikamlarını başka yollarla almaya çalışıyorlar. Biz de burada onlara sesleniyoruz! Sizin hesaplarınız, kursaklarınızda kalacak, sizin hesaplarınız tutmayacak. Artık dünya eski dünya değil, insanlar eski insanlar değil. Elhamdülillah bu dine sahip çıkacak, diyanetine, dinine, inancına sahip çıkacak bir toplum vardır. Bizde STK’lar olarak, Diyaneti rencide etme adına yapılan bu çirkin eyleme karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Aynı şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da bu konudaki açıklamalarını, yayınlamış olduğu kitabı da destekliyoruz.”

“Diyanet üzerinden İslam’a saldırıyorlar”

Kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesi konusunun basın yayın organlarının eliyle Diyanet kurumu üzerinde İslam’a saldırının bahanesi haline getirildiğini söyleyen Din-Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı İsmet Alca, “Kötü zihniyetli basın yayın organları ve insanların Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden İslam’a saldırmaları bizi üzmüştür. Din-Bir-Sen olarak, Diyanet İşleri Başkanlığımızın karalanmasına, küçük kız çocukları üzerinden İslam’a hakaret edercesine yapılan konuşmalar bizleri üzüyor. Bizler bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız güzide bir kurumdur. Bu saldırılara da asla izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

“Diyanet İşleri Başkanlığını her defasında yıpratmak ve itibarsızlaştırmak için bazı odaklar, hınca hınç bir gayret içerisine girmiştir”

Diyanet İşleri Başkanlığının itibarsızlaştırılmasının kabul edilemez olduğunun altını çizen Diyanet-Sen Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ise, dini ve diyaneti küçümseyenlerin her zaman karşısında olacaklarını ifade etti.

Durak, “Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan itibar suikastı kabul edilemez. Bazı basın ve yayın organlarında, kız çocukların erken yaşta evlendirilmesi hususunda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın terimler sözlüğünde bulunan açıklamaları çarpıtılarak verilmesi kabul edilemez bir itibar suikastıdır.  Diyanet İşleri Başkanlığını her defasında yıpratmak ve itibarsızlaştırmak için bazı odaklar, hınca hınç bir gayret içerisine girmiştir. Yapılan bütün eğitim seminerlerinde, öncelikli hususun erken yaşta evliliklerin önünü kesmek olduğu kamuoyu tarafından bilinmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı terimler sözcüğünden açıklamış olduğu huysuz kişinin, biyolojik gelişimini, iklim şartları açısından da göz önünde bulundurularak, dini sorumlulukları çocuklarda hangi yaşlarda başlayabileceğini tespit etmek için İslam bilginlerinin görüşlerine bu dediğimiz yerde yer verilmiştir. Bu ifadeler, çocuk yaşta evlenebilmenin şartı değildir.” ifadesini kullandı.

Dinden ve diyanetten rahatsız olanların faklı bahanelerle İslam’ı hedef aldıklarını söyleyen Durak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her zaman olduğu gibi, bu saldırılar, dinden ve diyanetten rahatsız olanların, yüce dinimizi, diyanetimizi küçümsemek için ortaya koydukları pervasızca saldırılardan başka bir şey değildir. Yapılan tanımlamayı itibarsızlaştırıcı bir algı suikastine çevirmek, akla ziyan bir davranıştır.” 

İLKHA

Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Dünyanın ve insanlığın ihtiyaç duyduğu “erdemli iş adamlarını” yetiştirmek, helal kazanç ve helal ticaret kavramlarını iş hayatının merkezine yerleştirme gayreti ile hizmet veren Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD), her hafta ilgi çekici konuları değerlendirmek üzere farklı konukları ağırlıyor.
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Unilever, sürdürülebilirlik yol haritasını paydaşlarıyla birlikte belirliyor
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
BTK, Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Pazar Verileri Raporu’nu açıkladı. Son verilere göre, 2018'in ilk çeyreği itibariyle 2 milyon 881 bin 967 adet e-imza üretildi. Mobil imza sayısı, 507 bin 183'e ulaştı. Toplamda 3 milyon 389 bin 150 elektronik sertifika üretildi.
​Minik Köpek Çapo Sahibiyle Birlikte Mezun Oldu
​Minik Köpek Çapo Sahibiyle Birlikte Mezun Oldu
Eğitim- öğretim bitiş sezonlarının vazgeçilmezi olan kep atma törenlerinde bir ilk yaşandı. Yeditepe Üniversitesi Diş hekimliğinden mezun olan öğrencilerden Seray Akıncı, kendisiyle birlikte sevimli köpeği Çapo ile beraber kep atma töreninde hem güzel anlara neden oldu, hem de hayvan sevgisi konusunda mesaj verdi
​Çinli Gıda İthalatçıları Türk lezzetlerini Yakinen Tanımak İçin Ülkemize Geldiler
​Çinli Gıda İthalatçıları Türk lezzetlerini Yakinen Tanımak İçin Ülkemize Geldiler
Gıda ürünleri ihracatında Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri konumunda olan Ege Bölgesi, Çinli gıda ithalatçılarını ağırladı.
​Gelecek Vaad Eden Mühendisler Yetişiyor
​Gelecek Vaad Eden Mühendisler Yetişiyor
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Karaköprü Belediyesinin yürütücülüğünü yapacağı yaz dönemi stem, kodlama robotik kursunu ziyaret etti. Başkan Baydilli geleceğin bilim adamlarının ve mühendislerinin temelinin bu kurslarda atılacağını söyledi.
Yaz Sıcaklarına Dikkat Etmelisiniz
Yaz Sıcaklarına Dikkat Etmelisiniz
Sıcaklarla birlikte nem oranının da artmasıyla özellikle astım ve KOAH hastaları ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Yaşlıların daha fazla sıkıntı yaşadığı bu aylarda kalp, diyabet ve böbrek hastalarının kullandıkları ilaçlar ısı dengelemesinde zorluklara neden olabileceği için bu dönemde gerekli tedbirlerin alınması büyük önem taşıyor.
​D Vitamini İle Eklem Ağrılarınızdan Kurtulabilirsiniz
​D Vitamini İle Eklem Ağrılarınızdan Kurtulabilirsiniz
Türkiye’de D vitamini eksikliği ciddi boyutta ve her 3 kişinin 2’sinde düşük değerle kendini gösteriyor. Güneş ışınlarının, yılın önemli bir bölümü etkili olduğu Antalya’da bile D vitamini eksikliğine sıkça rastlanabiliyor.
Dünyada Hangi Ülke Kaç Vatandaş Bulunuyor ?
Dünyada Hangi Ülke Kaç Vatandaş Bulunuyor ?
DÜNYA ÜZERİNDEKİ 193 ÜLKENİN 170’İNDE TÜRK VATANDAŞI BULUNUYOR
Mutlaka İzlemeniz Gereken 14 Film
Mutlaka İzlemeniz Gereken 14 Film
2018 yaz döneminde hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik, birbirinden güzel yapımlar ardı ardına vizyona girecek.Komediden gerilime, her zevke hitap edecek filmler arasından mutlaka izlemeniz gereken Hollywood yapımlarını sinemia.com editörleri listeledi.
​Karaköprülü Gençler Kod Yazmayı Öğreniyorlar
​Karaköprülü Gençler Kod Yazmayı Öğreniyorlar
Karaköprü Belediyesinin yürütücülüğünü yapacağı yaz dönemi stem, kodlama robotik kursuyla gençler kodlama öğrenecek ve geleceğe ışık tutacak.
Sınavda Başarılı Olmanın Yolları
Sınavda Başarılı Olmanın Yolları
​Üniversiteye giriş sınavında, başarıyı artırmada en önemli etken kaygıyı yönetmekten geçiyor. Sınavdan önceki günlerde yapılacak aktivitelerin, beslenme düzeninin ve sosyal ortamların sınav stresine etkisinin göz ardı edilmemesi gerekiyor. Memorial Antalya Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nden Uz. Dr. Nehir Kürklü, sınava girecek öğrenciler için önerilerde bulundu.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:29
Güneş
05:12
Öğle
12:38
İkindi
16:27
Akşam
19:53
Yatsı
21:26
Advert