Advert
Advert
Bu haber 08 Ocak 2018 10:45:47 Tarihinde eklenmiştir. 571 Defa Okundu.

Bitcoin Teknik Analiz ve Bugün Destek Noktaları

Dijital Kripto para birimi olgusunu hayatımıza yerleştiren Bitcoin şüphesiz kripto para birimleri içerisinde en çok rağbet gören para olarak biliniyor. Sert yükselişler ve düşüşler yaşayan Bitcoinde yatırımcılar için teknik analiz ve direnç noktalarını araştırdık.

Bitcoin Teknik Analiz ve Bugün Destek Noktaları

Bitcoin Fiyatı Kilit Özellikler


Bitcoin fiyatı halen tırmanıyor ancak şu an kısa vadeli yükseliş trendinden geri çekiliyor.
Fiyat ayrıca, çift alt kısımdaki bir yaka çizgisinin altına düşmüş ve yeniden inceleme tamamlıyor gibi görünüyor.
Fib aracını en son karşılama uygulamak yakındaki destek bölgelerini gösterir.

Bitcoin fiyatı yükseliş momentumunu gösteriyor ancak kırık bir direnç alanının tekrar test edildiği ortada.Teknik Göstergeler Sinyalleri


En düşük direnç yolunun başa doğru gittiğini doğrulamak için 100 SMA, uzun vadeli 200 SMA'nın üstündedir. Bu, yükseliş trendinin tersine dönmektense devam etmesi daha olası olduğu anlamına gelir. Ayrıca, 100 SMA halen dinamik bir destek almaktadır.

200 SMA,% 50 Fib'e daha yakın olmakla birlikte, ilgi alanı ya da eski direniş alanı içerisindeyken yine de destek olarak tutunabilir. İki hareketli ortalamanın arasındaki boşluk, güçlü boğa momentumunu yansıtacak şekilde genişliyor.

Stokastik, satış yapan satıcılar arasındaki tükenmeyi yansıtmak için aşırı satım bölgesinde. RSI da aynı bölgede bulunuyor, bu nedenle alıcılar her iki osilatör de geri döndüğünde üst sıralara çıkabiliyorlardı.Pazar Faktörleri


Bitcoin fiyatı, çelişkili piyasa faktörlerinin ters yönde çekilmesi nedeniyle ayakta kalmaya çalışıyor. Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması nedeniyle daha fazla yatırımcının kriptokrasiye daha kolay girmesi talebini desteklemeye devam ediyor. Bununla birlikte, Güney Kore'de düzenleme için yapılan baskı, sınırlı bir faaliyet gösterdi.

Japonya'da, hükümet daha önce geçen sene kripto alış verişini yasal ihale olarak kabul ettiği için daha fazla işadamı uyuşukluğa yatırım yapıyor.

Bu arada, dolar, Fed'in faiz beklentilerini oynamaya devam etmesi nedeniyle en yeni NFP çıkışından bir miktar destek aldı. Tüccarlar, önümüzdeki günlerde merkez bankası yetkililerinin sözlerine daha dikkat etmeleri için, hafta başındaki TÜFE ve perakende satışların yanı sıra, ABD'den önemli satışların yolunda pek bir şey olmadığını belirttiler.

Editör Ramazan Cengiz

 
Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
Egzoz Emisyon Ölçümü Olmaması Ağır Kusur Olmaktan Çıktı
Egzoz Emisyon Ölçümü Olmaması Ağır Kusur Olmaktan Çıktı
Egzoz emisyon ölçümü olmaması artık "ağır kusur" olmaktan çıkarken, kusurun "hafif" kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibari ile hayata geçti.
Kırtasiye-Ofis Fuarı’ 25’inci Kez Sektör Profesyonellerini Buluşturacak
Kırtasiye-Ofis Fuarı’ 25’inci Kez Sektör Profesyonellerini Buluşturacak
Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından ‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı’ 25’inci kez sektör profesyonellerini buluşturacak. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) desteği ile 20-24 Şubat’ta 3’üncü kez TÜYAP’ta gerçekleşecek
​Şanlıurfa’da Hint Keneviri Yetiştiriciliği İptal Edildi
​Şanlıurfa’da Hint Keneviri Yetiştiriciliği İptal Edildi
Şanlıurfa'da hint keneviri yetiştiriciliği iptal edilerek Bartın ve Karabük illeri eklendi, Sebebi henüz bilinmiyor ancak toplamda 18 ilde yetiştirileceği söyleniliyor.
Yüksek Lisans Yapmak İş Gücüne Katılmayı Arttırıyor
Yüksek Lisans Yapmak İş Gücüne Katılmayı Arttırıyor
Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İletişim Tasarımı ve Göstergebilim ile İş ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans Programları’na Bahar Dönemi başvuruları başladı. Sınırlı kontenjan ile öğrenci alacak bu programlara başvuru için son gün 11 Ocak 2019
Arçelik’ten Cuma Aşkına İndirimleri
Arçelik’ten Cuma Aşkına İndirimleri
Arçelik, 19 Kasım’da başlattığı Cuma Aşkına kampanyasıyla 3000 TL’ye varan dev indirimlerle birçok ürünü satışa sunuyor.
Eylül Ayında Firmaların Cirolarında Artış
Eylül Ayında Firmaların Cirolarında Artış
Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörlerindeki takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksleri açıklanırken, 2018 Eylül ayındaki ciro endeksinin bir önceki yılın aynı ayına oranla yüzde 32,3 arttığı saptandı.
Her 5 Dolar Harcamanın 1 Doları Yurt Dışı Alışverişlerinden
Her 5 Dolar Harcamanın 1 Doları Yurt Dışı Alışverişlerinden
Sınır ötesinden alışveriş yapanların yüzde 96’sı pazaryerlerini tercih ediyor. Dünya genelinde her 5 dolarlık harcamanın 1 doları yurt dışı alışverişlerinden elde ediliyor. 2021 yılında 4,5 trilyon dolar olması beklenen Dünya perakende e-ticaret pazarını masayı yatıran Türkiye’nin E-İhracat Uzmanı B2CDirect’in CEO’su, sınır ötesi alışverişte en çok kullanılan ödeme yöntemlerinden Dünya’nın en büyük e-ihracat pazarlarına dek e-ticaretin merak edilen konularına değindi.
İnşaat Sektörü, Dipten Döndü…
İnşaat Sektörü, Dipten Döndü…
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Ekim Ayı Raporu’nu açıkladı.
MÜSİAD Ortadoğu’da Temsilcilikler Açıyor
MÜSİAD Ortadoğu’da Temsilcilikler Açıyor
Dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle faaliyetlerine devam eden MÜSİAD son olarak Umman’da temsilcilik açılışına imza attı.
Türkiyede Lojistik Nereye Gidiyor
Türkiyede Lojistik Nereye Gidiyor
Beykoz Üniversitesi, ‘Türkiye’de Lojistik Nereye Gidiyor?’ adlı panel düzenleyecek. 24 Ekim’de Kavacık Rektörlük Yerleşkesi’nde yapılacak panelde, sektördeki son gelişmeler masaya yatırılarak sorunlar tespit edilecek ve bu sorunların çözüm yolları aranacak.
Asgari Ücrette Sona Doğru
Asgari Ücrette Sona Doğru
​Asgari ücret zammı 2019 da ne kadar olacak? sorusu en çok merak edilenler arasında yer alıyor. 6 milyonu aşan çalışanın merakla beklediği asgari ücret ile ilgili 2019 asgari ücretin ne kadar olacağı merakla bekleniyor.
​TSKB’nin Aktif Büyüklüğünde Rekor Yaşandı  35 Milyar TL
​TSKB’nin Aktif Büyüklüğünde Rekor Yaşandı 35 Milyar TL
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) 2018 yılının ilk yarısına ilişkin faaliyet sonuçlarını açıkladı. TSKB’nin konsolide olmayan finansal tablolarına göre, toplam aktif büyüklüğü 35 milyar TL’ye ulaştı.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:03
Güneş
07:29
Öğle
12:43
İkindi
15:20
Akşam
17:44
Yatsı
19:03
Advert
 Yandex.Metrica