Advert
Advert
Bu haber 08 Ocak 2018 10:45:47 Tarihinde eklenmiştir.

Bitcoin Teknik Analiz ve Bugün Destek Noktaları

Dijital Kripto para birimi olgusunu hayatımıza yerleştiren Bitcoin şüphesiz kripto para birimleri içerisinde en çok rağbet gören para olarak biliniyor. Sert yükselişler ve düşüşler yaşayan Bitcoinde yatırımcılar için teknik analiz ve direnç noktalarını araştırdık.

Bitcoin Teknik Analiz ve Bugün Destek Noktaları

Bitcoin Fiyatı Kilit Özellikler


Bitcoin fiyatı halen tırmanıyor ancak şu an kısa vadeli yükseliş trendinden geri çekiliyor.
Fiyat ayrıca, çift alt kısımdaki bir yaka çizgisinin altına düşmüş ve yeniden inceleme tamamlıyor gibi görünüyor.
Fib aracını en son karşılama uygulamak yakındaki destek bölgelerini gösterir.

Bitcoin fiyatı yükseliş momentumunu gösteriyor ancak kırık bir direnç alanının tekrar test edildiği ortada.Teknik Göstergeler Sinyalleri


En düşük direnç yolunun başa doğru gittiğini doğrulamak için 100 SMA, uzun vadeli 200 SMA'nın üstündedir. Bu, yükseliş trendinin tersine dönmektense devam etmesi daha olası olduğu anlamına gelir. Ayrıca, 100 SMA halen dinamik bir destek almaktadır.

200 SMA,% 50 Fib'e daha yakın olmakla birlikte, ilgi alanı ya da eski direniş alanı içerisindeyken yine de destek olarak tutunabilir. İki hareketli ortalamanın arasındaki boşluk, güçlü boğa momentumunu yansıtacak şekilde genişliyor.

Stokastik, satış yapan satıcılar arasındaki tükenmeyi yansıtmak için aşırı satım bölgesinde. RSI da aynı bölgede bulunuyor, bu nedenle alıcılar her iki osilatör de geri döndüğünde üst sıralara çıkabiliyorlardı.Pazar Faktörleri


Bitcoin fiyatı, çelişkili piyasa faktörlerinin ters yönde çekilmesi nedeniyle ayakta kalmaya çalışıyor. Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması nedeniyle daha fazla yatırımcının kriptokrasiye daha kolay girmesi talebini desteklemeye devam ediyor. Bununla birlikte, Güney Kore'de düzenleme için yapılan baskı, sınırlı bir faaliyet gösterdi.

Japonya'da, hükümet daha önce geçen sene kripto alış verişini yasal ihale olarak kabul ettiği için daha fazla işadamı uyuşukluğa yatırım yapıyor.

Bu arada, dolar, Fed'in faiz beklentilerini oynamaya devam etmesi nedeniyle en yeni NFP çıkışından bir miktar destek aldı. Tüccarlar, önümüzdeki günlerde merkez bankası yetkililerinin sözlerine daha dikkat etmeleri için, hafta başındaki TÜFE ve perakende satışların yanı sıra, ABD'den önemli satışların yolunda pek bir şey olmadığını belirttiler.

Editör Ramazan Cengiz

 
Etiketler
Yorum Yap
Ekonomi
​TSKB’nin Aktif Büyüklüğünde Rekor Yaşandı  35 Milyar TL
​TSKB’nin Aktif Büyüklüğünde Rekor Yaşandı 35 Milyar TL
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) 2018 yılının ilk yarısına ilişkin faaliyet sonuçlarını açıkladı. TSKB’nin konsolide olmayan finansal tablolarına göre, toplam aktif büyüklüğü 35 milyar TL’ye ulaştı.
E-ihracatta Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar
E-ihracatta Dikkat Edilmesi Gereken Altın Kurallar
Şirketler ve birey girişimciler için giderek daha fazla tercih edilen e-ihracat sunduğu önemli fırsatlar kadar kritik püf noktalarını da bünyesinde barındırıyor. 230’dan fazla ülkeye yönelik e-ihracat çözümleri sunan B2CDirect’in CEO’su Yusuf İbili, e-ihracatta 7 altın kural bulunduğunu ama lojistik konusunun en kilit noktada durduğunu belirtiyor.
TİM’de İsmail Gülle dönemi resmen başladı
TİM’de İsmail Gülle dönemi resmen başladı
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 30 Haziran’da gerçekleştirilen 25. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen İsmail Gülle, görevi Mehmet Büyükekşi’den devraldı
Yenilenebilir Enerji ile Geleceğe Emin Adımlar Atılacak
Yenilenebilir Enerji ile Geleceğe Emin Adımlar Atılacak
Sosyal sorumluluk alanında farkındalık çalışmalarıyla öne çıkan Türkiye’nin önde gelen elektrik dağıtım şirketleri arasında sayılan UEDAŞ, yenilenebilir enerji konusuna dikkat çekmek için Bursa’da trafolarda “Yenilenebilir Enerji ile Geleceğe” mesajını verdi.
​Bebek Giyim'de Pazar Hacmi 600 Milyon TL'yi Geçti
​Bebek Giyim'de Pazar Hacmi 600 Milyon TL'yi Geçti
Avrupa’nın en yüksek doğum oranına sahip ülkemizde; buna paralel olarak hazır giyimden, ayakkabı ve mobilyaya kadar pek çok alt sektör ile birlikte bebek ve çocuk perakende pazarı hızla gelişiyor.
​Türk Firmaların İhracat Rakamları Sevindirdi
​Türk Firmaların İhracat Rakamları Sevindirdi
Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD), UR-GE projesi ile son bir yılda ihracatın 18.5 oranında artmasına katkıda bulundu. İhracattaki artışa paralel olarak ithalat da yüzde 22 oranında düştü.
Ülkemiz Üzerinden Oynanan Oyunların Farkındayız
Ülkemiz Üzerinden Oynanan Oyunların Farkındayız
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s, bugün yayımlanan küresel makro görünüm raporunda Türkiye hakkında değerlendirmelerde bulundu. Raporda Türkiye’nin büyüme tahmininin bu yıl için yüzde 4’ten yüzde 2.5’e, gelecek yıl için ise yüzde 3.5’ten yüzde 2’ye indirildiği ifade edildi.
​Macar-Türk İşbirliği Hız Kesmeden Devam Ediyor
​Macar-Türk İşbirliği Hız Kesmeden Devam Ediyor
ALX Hungary, Macar ve Türk firmaları arasında karşılıklı işbirliği fırsatları yaratmaya devam ediyor. Türk MC Filtre ve Naturwell ile Macar Rimoczi ve R'Care firmaları arasında distribütörlük anlaşması imzalandı.
Daha Güçlü Bir Türkiye İçin 24 Haziran Çok Önemli Bir Yer Kaplıyor
Daha Güçlü Bir Türkiye İçin 24 Haziran Çok Önemli Bir Yer Kaplıyor
MÜSİAD'ın geleneksel 27. İftar Programında siyaset ve bürokrasi ile iş dünyasını bir araya getirdi.Programda konuşan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, “Ülkemiz son 16 yılda birçok alanda büyük sıçramalar gerçekleştirdi. Gerek ekonomide gerekse politik alanda birçok eşik aşıldı” dedi.
Ramazan Ayında Esnafa Müjdeli Haber
Ramazan Ayında Esnafa Müjdeli Haber
Şekerbank, gelenekselleşen kampanyası ile bu yıl da esnaf ve işletmelerin Ramazan ayında artacak nakit ihtiyaçlarını “İşinize Ramazan Bereketi” kampanyası ile karşılıyor.
Geleceğin Liderleri Yenilikçi Fikirler İle Geliyor
Geleceğin Liderleri Yenilikçi Fikirler İle Geliyor
Üniversitelerin öğrencileri iş dünyasına hazırlamak amacıyla ders programları dışında çeşitli etkinlikler düzenlemesi olağandır. Bu çalışmalar öğrencilerin teknik bilgilerinin dışında kimi beceriler de elde edebilmesini sağlar.
​Türkiye Olarak Kadın Girişimcilere İhtiyacımız Bulunmakta
​Türkiye Olarak Kadın Girişimcilere İhtiyacımız Bulunmakta
Ekonomide Kadın Eli” mottosu ile düzenlenen Kadın Girişimciliğini Destekleme Zirvesi’nde; toplumsal cinsiyet rollerinin kadının önüne çıkan en büyük engellerden biri olduğuna dikkat çekildi.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:05
Güneş
06:26
Öğle
12:18
İkindi
15:24
Akşam
17:57
Yatsı
19:11
Advert
 istanbul escort