Advert
Advert
Bu haber 30 Kasım 2017 16:23:03 Tarihinde eklenmiştir. 200 Defa Okundu.

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı.

Yanmaz'ın Baın Açıklamasından Satır Başları

Son günlerde Reza Zarrab ve Man adası konuşulmakta bu tabiki Toplumumuzu drekt alakadar etmiyor ama dolaylı olarak ülkemizi alakadar eden bir durum. Geçmişte Zarrab için devlet bakanı ve hümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "Hayırsever iş adamı" fakat dün Zarrab'ın Türkiye aleyhine tanıklık yaptığı için hükümetin milletvekili anayasa profesörü Burhan Kuzu Zarrab, Amerikan ajanı dedi.


Şimdi ben burdan soruyorum; Zarrab hayırsever mi? Dolandırıcı mı? Rüşvetçi mi? ABD Ajanı mı? Diye Sordu Rıza Zarrab'ın bakanlar ile çekilmiş ödül alırken bir fotoğrafını gösteren Yanmaz "Malesef ülke bir işportacı mantığı ile yönetilmektedir Hukümetin kendi içinde bir uyumu bile söz konusu değildir" dedi.


İki Gündür Man adasına para havale edildi mi? Edilmedi mi? Kavgası yaşanıyor. ve bu kavga gündemi yoğun bir şekilde işgal etmektedir. Oysa! Çarşıyı pazarı gezdiğimizde halkımızla içiçe olduğumuzda; halkın ekonomisinin çok büyük sıkıntı içerisinde olduğunu esnafın siftahsız kapattığını işsizin per perişan olduğunu, böyle bir ortamda, Türkiye'de açlık sınırı ve yoksulluk sınırı altında kalan insan sayısının nüfusun yarısından fazla olduğun bir zamanda bu konular konuşulmakta ve halkımız malesef sayın cumhubaşkanımız da öyle ifade etti; Halkımız Enflasyonun altında inim inim inlemektedir.

Mesele insanımızın mutlu olması, ekonomik düzeyin yüksek olması, refah sınırının yüksek olması ise biz şimdi 16 yıllık geçmişe bakıp diyoruz ki yollarımız oldu, tüp geçitlerimiz oldu, köprülerimiz oldu, saraylarımız oldu, stadyumlarımız oldu ama insanımız açlık ve yoksulluk altında işsiz ve perişan halde! Siz hangisini tercih edersiniz? 

Ekonomi bu haldeyken, sadece Zarrab'a takılıp kalmamak lazım Zarrab konusu kendisini de aştı Türkiye'nin meselesi haline geldi. Uluslararası arenada Türkiye hedef tahtasına konulmuş durumda, mesele burada Zarrab değildir Çünkü ABD kendi menfaatleri doğrultusunda birleşmiş milletlerden İran'a ambargo koyma kararı aldırmıştır. Bu tamamen zalimane bir tutumdur ve biz bu tutumu desteklemiyoruz ama Türkiye bu alışveriş içerisinde İran'la olan alışverişi içerisinde ambargoyu deldi gibi dışarıya yayarak uluslararsı arenada hedef tahtasına konulmuştur, Uluslararası arenada Türkiye küçük düşürülmeye çalışılıyor! Ve Türkiye'ye bir tazminat davası boyutuna getirilmeye çalışılıyor. Yani biz burada Zarrab'tab ziyade hedefin Türkiye olduğu kanaatindeyiz. 

Biz ülkemizi seviyoruz, iktidarın becerisiz olduğunu söylüyoruz, 16 yıldır ülkeyi perişan hale getirdiklerini söylüyoruz! Ama bu konuda illa muhalif olcağız, illa iktidarı yıpratacağız diye ülkemizin altını oymak gibi bir düşünce içerisinde değiliz! ABD burada çok emperyalist birmantalite ile Türkiye üzerine gelmekte ve ülkemizi uluslararası arenada mahkum etmek istemektedir. Bu oyun sadece zarrab oyunu değildir, bu oyun büyüktür, senaryo büyüktür, bu senaryo ülkemize zarar verme aşamasındadır ve hedef burada Türkiye'dir.


Anamuhalefet partisi geçtiğimiz hafta meclis grup toplantısında Man adası ile ilgili bir takım belgeler sundu, ondan sonra iktidar yetkilileri hedef olan muhatap olan iktidar yetkilileri kendi içinde bir takım çelişki yaşandı, tutarsızlık yaşandı, biliyorsunuz iktidar yetkilileri kendileri hakkında bir iddia olduğunda ya montaj dediler ya fotomontaj dediler, belgeler sahte dediler, yalancı dediler, iftira atıyorsunuz dediler. 
Yine bu defa hemen belgeler sahte dediler, biz Saadet Partisi olarak şunu düşünüyoruz, "Ateş olamayan yerden duman çıkmaz"

Malumuzun üzere Urfa'da doğum oranı çok yüksek, şehrimiz eğitimde, sağlıkta, belediyecilik hizmetlerinde malesef hak ettiği yerde değil.
Özellikle eğitim gelecek nesillerin yetişmesinde önemli bir yere sahip.
Bugün şehrimzde 650 bin üzerinde üğrencimiz var, bazı köy okullarında hala birleştirilmiş sınıflar bulunuyor, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar büün çocuklar aynı sınıfta eğitim görüyor. Taşımalı sistemle eğitim yapılmaya çalışılmakta okullardaki fiziki şartlar yetersiz hukümet bazı iyileştirmeler yapmaya çalışmakta ama sizde takdir edersiniz ki sadece fiziki şartları iyileştirmek yeterli değildir. Öğretmen şartlarının iyileştirilmesi lazım, öğrenci şartlarının iyileştirilmesi lazım ve Milli Eğitim müfredatının değiştirilmesi lazım gelecek nesillerimize uygun bir şekilde müfredatın belirlenmesi lazım. 

Kentimizde 650 bin ile 700 bin arası öğrencimiz var ancak eğitim düzeyimiz Afrika düzeyinde bunun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor ve Urfa eğitimde hak ettiği yere geri getirilmesi gerek. 

Editör Mehmet Yakan
Etiketler
Yorum Yap
Gap
İl Milli Eğitim ile Yeşilay Arasında Madde bağımlılığı Protokolü İmzalandı
İl Milli Eğitim ile Yeşilay Arasında Madde bağımlılığı Protokolü İmzalandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, İl Müftülüğü ve Yeşilay Şanlıurfa Şubesi işbirliği ile madde ile mücadele kapsamında eğitim seminerleri verilmek üzere protokol imzalandı.
Başkan Yol Sorunları Dosyasını Bakana Elden Verdi
Başkan Yol Sorunları Dosyasını Bakana Elden Verdi
Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan İlçedeki yol ve iletişim sıkıntılarını içeren bir raporu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a elden teslim etti.
Kız Kardeşim Projesi Yoluna Şanlıurfa ile Devam Ediyor
Kız Kardeşim Projesi Yoluna Şanlıurfa ile Devam Ediyor
“Kız Kardeşim” Projesi Şanlıurfalı kadınlarla buluşuyor
TBM Uygulayıcı Eğitim Programı Siverek De Yoğun İlgi Gördü
TBM Uygulayıcı Eğitim Programı Siverek De Yoğun İlgi Gördü
Türkiye bağımlılıklarla mücadele eğitim programı son hızıyla Şanlıurfa ilimizde devam ediyor.
Kasapdöner’den Şanlıurfalı Girişimciye Yılın Son Fırsatı!
Kasapdöner’den Şanlıurfalı Girişimciye Yılın Son Fırsatı!
Türkiye’nin en sıra dışı döner markası KasapDöner, şehrindeki ilk şubeyi açan girişimciye, 30 bin TL değerindeki açılış paketini hediye ediyor. Yılın bu son fırsatı için son tarih ise 31 Aralık…
Akçakale'de Yol Çalışmaları Ohali Mahallesinde Devam Ediyor
Akçakale'de Yol Çalışmaları Ohali Mahallesinde Devam Ediyor
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediyesi kırsal kesimlerdeki yol yapım çalışmalarına Ohali mahallesi ile Ohali Kümeevler’de devam ediyor.
Şanlıurfa Yeşilay'dan Cezaevinde Madde İle Mücadele Seminerleri
Şanlıurfa Yeşilay'dan Cezaevinde Madde İle Mücadele Seminerleri
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve İl Müftülüğü iş birliği ile Bağımlılıkla Mücadele kapsamında  yürütülen eğitimler bu haftaki ayağında cezaevinde 150 mahkuma eğitim verildi.
Şanlıurfa STK'ları, Kudüs Ümmetin Kırmızı Çizgisidir
Şanlıurfa STK'ları, Kudüs Ümmetin Kırmızı Çizgisidir
Şanlıurfa'da bir çok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği basın açıklamasında Kudüs'ü Başkent ilan etmeye hazırlanan terör devleti İsrail'e öfke seli vardı.
Şanlıurfa'da Bir Otomobil Kaldırımda Yürüyen Anaokulu Öğrencisini Ezdi
Şanlıurfa'da Bir Otomobil Kaldırımda Yürüyen Anaokulu Öğrencisini Ezdi
Şanlıurfa'nın merkez Eyyubiye ilçesi Eyüp peygamber caddesinde bulunan Şair Abdi İlkokulu önünde gerçekleşen kazada ara yoldan kontrolsüz çıkan bir araca yoldan gelen başka bir aracın çarpması sonucu kaldırımda yürüyen öğrencilerin arasına daldı bir öğrenci öldü biri yaralandı.
Birecik'te Motosiklet Operasyonu 245 Motosiklet Yakalandı
Birecik'te Motosiklet Operasyonu 245 Motosiklet Yakalandı
Birecik Emniyet Müdürlüğünce başlatılan bir operasyon ile ilçede eş zamanlı yapılan uygulamada 245 çalıntı, trafikten men ve tescil sorunu olan motosiklet yakalanarak el konuldu.
STK'lardan Kudüs'ün İsrail'in Başkenti İlan Edilmesine Tepki Yağdı
STK'lardan Kudüs'ün İsrail'in Başkenti İlan Edilmesine Tepki Yağdı
Müslümanların ilk kıblegahı Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Kudüs'ün ABD tarafından İsrail'in başkenti olarak tanınacağı belirtilmesi üzerine harekete geçen başta Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve diğer bir çok STK tarafından Şiddetle Kınandı
Amacımız çocuklarımıza yeşiller içinde bir Şanlıurfa bırakmaktır
Amacımız çocuklarımıza yeşiller içinde bir Şanlıurfa bırakmaktır
Şanlıurfa'ya 2 milyon ağaç ve bitki türü çeşidini kazandırmak için buluşmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesinin organizasyonları sürüyor.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:54
Güneş
07:22
Öğle
12:26
İkindi
14:54
Akşam
17:17
Yatsı
18:38
Advert