Advert
Advert
Bu haber 30 Kasım 2017 16:23:03 Tarihinde eklenmiştir.

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı.

Yanmaz'ın Baın Açıklamasından Satır Başları

Son günlerde Reza Zarrab ve Man adası konuşulmakta bu tabiki Toplumumuzu drekt alakadar etmiyor ama dolaylı olarak ülkemizi alakadar eden bir durum. Geçmişte Zarrab için devlet bakanı ve hümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "Hayırsever iş adamı" fakat dün Zarrab'ın Türkiye aleyhine tanıklık yaptığı için hükümetin milletvekili anayasa profesörü Burhan Kuzu Zarrab, Amerikan ajanı dedi.


Şimdi ben burdan soruyorum; Zarrab hayırsever mi? Dolandırıcı mı? Rüşvetçi mi? ABD Ajanı mı? Diye Sordu Rıza Zarrab'ın bakanlar ile çekilmiş ödül alırken bir fotoğrafını gösteren Yanmaz "Malesef ülke bir işportacı mantığı ile yönetilmektedir Hukümetin kendi içinde bir uyumu bile söz konusu değildir" dedi.


İki Gündür Man adasına para havale edildi mi? Edilmedi mi? Kavgası yaşanıyor. ve bu kavga gündemi yoğun bir şekilde işgal etmektedir. Oysa! Çarşıyı pazarı gezdiğimizde halkımızla içiçe olduğumuzda; halkın ekonomisinin çok büyük sıkıntı içerisinde olduğunu esnafın siftahsız kapattığını işsizin per perişan olduğunu, böyle bir ortamda, Türkiye'de açlık sınırı ve yoksulluk sınırı altında kalan insan sayısının nüfusun yarısından fazla olduğun bir zamanda bu konular konuşulmakta ve halkımız malesef sayın cumhubaşkanımız da öyle ifade etti; Halkımız Enflasyonun altında inim inim inlemektedir.

Mesele insanımızın mutlu olması, ekonomik düzeyin yüksek olması, refah sınırının yüksek olması ise biz şimdi 16 yıllık geçmişe bakıp diyoruz ki yollarımız oldu, tüp geçitlerimiz oldu, köprülerimiz oldu, saraylarımız oldu, stadyumlarımız oldu ama insanımız açlık ve yoksulluk altında işsiz ve perişan halde! Siz hangisini tercih edersiniz? 

Ekonomi bu haldeyken, sadece Zarrab'a takılıp kalmamak lazım Zarrab konusu kendisini de aştı Türkiye'nin meselesi haline geldi. Uluslararası arenada Türkiye hedef tahtasına konulmuş durumda, mesele burada Zarrab değildir Çünkü ABD kendi menfaatleri doğrultusunda birleşmiş milletlerden İran'a ambargo koyma kararı aldırmıştır. Bu tamamen zalimane bir tutumdur ve biz bu tutumu desteklemiyoruz ama Türkiye bu alışveriş içerisinde İran'la olan alışverişi içerisinde ambargoyu deldi gibi dışarıya yayarak uluslararsı arenada hedef tahtasına konulmuştur, Uluslararası arenada Türkiye küçük düşürülmeye çalışılıyor! Ve Türkiye'ye bir tazminat davası boyutuna getirilmeye çalışılıyor. Yani biz burada Zarrab'tab ziyade hedefin Türkiye olduğu kanaatindeyiz. 

Biz ülkemizi seviyoruz, iktidarın becerisiz olduğunu söylüyoruz, 16 yıldır ülkeyi perişan hale getirdiklerini söylüyoruz! Ama bu konuda illa muhalif olcağız, illa iktidarı yıpratacağız diye ülkemizin altını oymak gibi bir düşünce içerisinde değiliz! ABD burada çok emperyalist birmantalite ile Türkiye üzerine gelmekte ve ülkemizi uluslararası arenada mahkum etmek istemektedir. Bu oyun sadece zarrab oyunu değildir, bu oyun büyüktür, senaryo büyüktür, bu senaryo ülkemize zarar verme aşamasındadır ve hedef burada Türkiye'dir.


Anamuhalefet partisi geçtiğimiz hafta meclis grup toplantısında Man adası ile ilgili bir takım belgeler sundu, ondan sonra iktidar yetkilileri hedef olan muhatap olan iktidar yetkilileri kendi içinde bir takım çelişki yaşandı, tutarsızlık yaşandı, biliyorsunuz iktidar yetkilileri kendileri hakkında bir iddia olduğunda ya montaj dediler ya fotomontaj dediler, belgeler sahte dediler, yalancı dediler, iftira atıyorsunuz dediler. 
Yine bu defa hemen belgeler sahte dediler, biz Saadet Partisi olarak şunu düşünüyoruz, "Ateş olamayan yerden duman çıkmaz"

Malumuzun üzere Urfa'da doğum oranı çok yüksek, şehrimiz eğitimde, sağlıkta, belediyecilik hizmetlerinde malesef hak ettiği yerde değil.
Özellikle eğitim gelecek nesillerin yetişmesinde önemli bir yere sahip.
Bugün şehrimzde 650 bin üzerinde üğrencimiz var, bazı köy okullarında hala birleştirilmiş sınıflar bulunuyor, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar büün çocuklar aynı sınıfta eğitim görüyor. Taşımalı sistemle eğitim yapılmaya çalışılmakta okullardaki fiziki şartlar yetersiz hukümet bazı iyileştirmeler yapmaya çalışmakta ama sizde takdir edersiniz ki sadece fiziki şartları iyileştirmek yeterli değildir. Öğretmen şartlarının iyileştirilmesi lazım, öğrenci şartlarının iyileştirilmesi lazım ve Milli Eğitim müfredatının değiştirilmesi lazım gelecek nesillerimize uygun bir şekilde müfredatın belirlenmesi lazım. 

Kentimizde 650 bin ile 700 bin arası öğrencimiz var ancak eğitim düzeyimiz Afrika düzeyinde bunun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor ve Urfa eğitimde hak ettiği yere geri getirilmesi gerek. 

Editör Mehmet Yakan
Etiketler
Yorum Yap
Gap
Selahaddin Eyyübi Mahallesinden Demirkol'a Teşekkür
Selahaddin Eyyübi Mahallesinden Demirkol'a Teşekkür
Haliliye Belediyesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesinde bulunan Hazreti Talha Camiinin halı, klima ve bahçe düzenleme çalışmalarını tamamladı. Yenileme çalışmalarının tamamlandığı camide, cami cemaatiyle buluşan Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a, mahalle sakinleri hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Çocuklar;  ​Yaz Tatili Stresini Spor Okulları İle Atıyorlar
Çocuklar; ​Yaz Tatili Stresini Spor Okulları İle Atıyorlar
Haliliye Belediyesi tarafından 2017- 2018 Eğitim- Öğretim Yılının tamamlanmasıyla birlikte 12 başlatılan farklı branşta başlatılan Yaz Spor Okullarında, 7-15 yaş arası 800’ye yakın çocuk, alanlarında uzman olan eğitmenler tarafından eğitim alıyor.
​Karaköprü BLD. Başkanı; Çocuklar İle Bir Araya Geldi
​Karaköprü BLD. Başkanı; Çocuklar İle Bir Araya Geldi
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçedeki Fatma Koç Camiinde Kuran'ı Kerim eğitimi alan erkek ve kız çocuklarıyla buluşarak sohbet etti. Başkan Baydilli çocuklara erken yaşta Kuran'ı Kerim öğrenmenin ve hayata tatbik etmenin önemini anlattı.
​Kalp Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
​Kalp Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
Kalp-damar hastalıkları, ülkemizde ve dünyada yaşamı tehdit eden en önemli sağlık sorunu olarak ilk sırada yer alıyor. Kalp hastalıklarının tedavisinde birçok farklı yöntem kullanılırken, bazı hasta gruplarında ameliyat altın standart olarak öne çıkıyor.
​Karaköprü'ye Genç Yıldız Oyuncu Takviyesi  Yapıldı
​Karaköprü'ye Genç Yıldız Oyuncu Takviyesi Yapıldı
Transfer çalışmalarını sürdüren Karbel Karaköprü Belediyespor orta sahasını genç futbolcular Hasan Gündoğdu ve Yunus Şencay ile güçlendirdi
​Karaköprü BLD. Başkanı Baydilli'den Anlamı Ziyaret
​Karaköprü BLD. Başkanı Baydilli'den Anlamı Ziyaret
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi'ni ziyaret ederek dernek üyeleriyle çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.
15 Temmuz Şehiteri Anma Programı Yapıldı
15 Temmuz Şehiteri Anma Programı Yapıldı
Akçakale Belediyesi, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla gece yarılarına kadar çeşitli programlar düzenledi.
​Belediye Başkanı Baydilli; Artık Bu Ülkede Kimse Darbe Yapamaz
​Belediye Başkanı Baydilli; Artık Bu Ülkede Kimse Darbe Yapamaz
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programında yaptığı konuşmada, milletin 15 Temmuz günü gösterdiği kahramanlığın ardından artık kimsenin bu ülkede darbe yapmaya cüret edemeyeceğini söyledi.
Karaköprü Belediye Başkanı; Kursları Ziyaret Etti
Karaköprü Belediye Başkanı; Kursları Ziyaret Etti
Karaköprü Belediyesi, kadınları üretkenliğe teşvik etmek için açtığı kurslar yoğun ilgi görüyor. Kurslara katılan Karaköprülü kadınlar hem meslek öğreniyor. Hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor.
​Minik Çocuklar Oyuncak Müzesine Gitti
​Minik Çocuklar Oyuncak Müzesine Gitti
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli minik kreş öğrencilerine Şanlıurfa'da bir ilk olan Oyun ve Oyuncak müzesini gezdirerek oyuncakları tanıttı. Başkan Baydilli, "Çocuklarımızın mutluluğunu görünce yaptığımız işin meyvesini almış oluyoruz" diye konuştu.
​KIRKPINAR ÇOK AMAÇLI SALONA KAVUŞTU
​KIRKPINAR ÇOK AMAÇLI SALONA KAVUŞTU
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kırsal mahallelere yaptığı önemli yatırımlarla vatandaşların gönlünde taht kuruyor. Vatandaşlar mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Metin Baydilli’ye teşekkür etti.
​Karaköprü Belediyeli Oyuncular Yuvada Kaldı
​Karaköprü Belediyeli Oyuncular Yuvada Kaldı
Karbel Karaköprü Belediyespor yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını hızlandırdı. Kırmızı siyahlı ekip geçen sezon takımda yer alan genç futbolcular; Fırat Man, Vedat Yeşilkaya ve Hasan Basri Mest ile tekrardan anlaşmaya vardı.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:46
Güneş
06:08
Öğle
12:24
İkindi
15:46
Akşam
18:27
Yatsı
19:42
Advert