Advert
Advert
Bu haber 30 Kasım 2017 16:23:03 Tarihinde eklenmiştir.

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı.

Yanmaz'ın Baın Açıklamasından Satır Başları

Son günlerde Reza Zarrab ve Man adası konuşulmakta bu tabiki Toplumumuzu drekt alakadar etmiyor ama dolaylı olarak ülkemizi alakadar eden bir durum. Geçmişte Zarrab için devlet bakanı ve hümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "Hayırsever iş adamı" fakat dün Zarrab'ın Türkiye aleyhine tanıklık yaptığı için hükümetin milletvekili anayasa profesörü Burhan Kuzu Zarrab, Amerikan ajanı dedi.


Şimdi ben burdan soruyorum; Zarrab hayırsever mi? Dolandırıcı mı? Rüşvetçi mi? ABD Ajanı mı? Diye Sordu Rıza Zarrab'ın bakanlar ile çekilmiş ödül alırken bir fotoğrafını gösteren Yanmaz "Malesef ülke bir işportacı mantığı ile yönetilmektedir Hukümetin kendi içinde bir uyumu bile söz konusu değildir" dedi.


İki Gündür Man adasına para havale edildi mi? Edilmedi mi? Kavgası yaşanıyor. ve bu kavga gündemi yoğun bir şekilde işgal etmektedir. Oysa! Çarşıyı pazarı gezdiğimizde halkımızla içiçe olduğumuzda; halkın ekonomisinin çok büyük sıkıntı içerisinde olduğunu esnafın siftahsız kapattığını işsizin per perişan olduğunu, böyle bir ortamda, Türkiye'de açlık sınırı ve yoksulluk sınırı altında kalan insan sayısının nüfusun yarısından fazla olduğun bir zamanda bu konular konuşulmakta ve halkımız malesef sayın cumhubaşkanımız da öyle ifade etti; Halkımız Enflasyonun altında inim inim inlemektedir.

Mesele insanımızın mutlu olması, ekonomik düzeyin yüksek olması, refah sınırının yüksek olması ise biz şimdi 16 yıllık geçmişe bakıp diyoruz ki yollarımız oldu, tüp geçitlerimiz oldu, köprülerimiz oldu, saraylarımız oldu, stadyumlarımız oldu ama insanımız açlık ve yoksulluk altında işsiz ve perişan halde! Siz hangisini tercih edersiniz? 

Ekonomi bu haldeyken, sadece Zarrab'a takılıp kalmamak lazım Zarrab konusu kendisini de aştı Türkiye'nin meselesi haline geldi. Uluslararası arenada Türkiye hedef tahtasına konulmuş durumda, mesele burada Zarrab değildir Çünkü ABD kendi menfaatleri doğrultusunda birleşmiş milletlerden İran'a ambargo koyma kararı aldırmıştır. Bu tamamen zalimane bir tutumdur ve biz bu tutumu desteklemiyoruz ama Türkiye bu alışveriş içerisinde İran'la olan alışverişi içerisinde ambargoyu deldi gibi dışarıya yayarak uluslararsı arenada hedef tahtasına konulmuştur, Uluslararası arenada Türkiye küçük düşürülmeye çalışılıyor! Ve Türkiye'ye bir tazminat davası boyutuna getirilmeye çalışılıyor. Yani biz burada Zarrab'tab ziyade hedefin Türkiye olduğu kanaatindeyiz. 

Biz ülkemizi seviyoruz, iktidarın becerisiz olduğunu söylüyoruz, 16 yıldır ülkeyi perişan hale getirdiklerini söylüyoruz! Ama bu konuda illa muhalif olcağız, illa iktidarı yıpratacağız diye ülkemizin altını oymak gibi bir düşünce içerisinde değiliz! ABD burada çok emperyalist birmantalite ile Türkiye üzerine gelmekte ve ülkemizi uluslararası arenada mahkum etmek istemektedir. Bu oyun sadece zarrab oyunu değildir, bu oyun büyüktür, senaryo büyüktür, bu senaryo ülkemize zarar verme aşamasındadır ve hedef burada Türkiye'dir.


Anamuhalefet partisi geçtiğimiz hafta meclis grup toplantısında Man adası ile ilgili bir takım belgeler sundu, ondan sonra iktidar yetkilileri hedef olan muhatap olan iktidar yetkilileri kendi içinde bir takım çelişki yaşandı, tutarsızlık yaşandı, biliyorsunuz iktidar yetkilileri kendileri hakkında bir iddia olduğunda ya montaj dediler ya fotomontaj dediler, belgeler sahte dediler, yalancı dediler, iftira atıyorsunuz dediler. 
Yine bu defa hemen belgeler sahte dediler, biz Saadet Partisi olarak şunu düşünüyoruz, "Ateş olamayan yerden duman çıkmaz"

Malumuzun üzere Urfa'da doğum oranı çok yüksek, şehrimiz eğitimde, sağlıkta, belediyecilik hizmetlerinde malesef hak ettiği yerde değil.
Özellikle eğitim gelecek nesillerin yetişmesinde önemli bir yere sahip.
Bugün şehrimzde 650 bin üzerinde üğrencimiz var, bazı köy okullarında hala birleştirilmiş sınıflar bulunuyor, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar büün çocuklar aynı sınıfta eğitim görüyor. Taşımalı sistemle eğitim yapılmaya çalışılmakta okullardaki fiziki şartlar yetersiz hukümet bazı iyileştirmeler yapmaya çalışmakta ama sizde takdir edersiniz ki sadece fiziki şartları iyileştirmek yeterli değildir. Öğretmen şartlarının iyileştirilmesi lazım, öğrenci şartlarının iyileştirilmesi lazım ve Milli Eğitim müfredatının değiştirilmesi lazım gelecek nesillerimize uygun bir şekilde müfredatın belirlenmesi lazım. 

Kentimizde 650 bin ile 700 bin arası öğrencimiz var ancak eğitim düzeyimiz Afrika düzeyinde bunun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor ve Urfa eğitimde hak ettiği yere geri getirilmesi gerek. 

Editör Mehmet Yakan
Etiketler
Yorum Yap
Gap
​Başkan Ayhan dan; Hemşerilerine Teşekkür
​Başkan Ayhan dan; Hemşerilerine Teşekkür
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Şanlıurfa ya teşrif eden Cumhurbaşkanı Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ilçeye yakışır güzellikte karşılayan hemşehrilerine teşekkür etti .
​CHP'li Adaylar Viranşehir'e Ziyaret Gerçekleştirdi
​CHP'li Adaylar Viranşehir'e Ziyaret Gerçekleştirdi
Cumhuriyet Halk Partisi, Şanlıurfa milletvekili adayları Aziz Aydınlık, Fethi Yamaç, Cem Karakeçili ve Uğur Mizan seçim ziyaretleri kapsamında esnafları gezdiler.
​Fatih BUCAK CHP'li Aziz Aydınlığı Ziyaret Etti
​Fatih BUCAK CHP'li Aziz Aydınlığı Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Adayı Aziz Aydınlık’ın, Seçim Bürosuna Fatih Mehmet Bucak ziyaret etti.
Mehmet Yozgatlı Sözleşme Uzattı
Mehmet Yozgatlı Sözleşme Uzattı
Karbel Karaköprü Belediyespor geçen sezon başarılı bir grafik çizen teknik direktör Mehmet Yozgatlı ile devam etme kararı aldı. Olağanüstü kongreye giderek başkan ve yönetim kurulu değişikliği gerçekleştiren Karbel Karaköprü Belediyespor, 2018-2019 sezonu için teknik direktör Mehmet Yozgatlı ve ekibiyle devam etme kararı aldı.
  Belediye Başkanı; AYHAN Vakit Çalışma Vakti Dedi
Belediye Başkanı; AYHAN Vakit Çalışma Vakti Dedi
Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı İbrahim Ayhan 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında kırsal mahalle ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.
​Yapılan Oyuncak Müzesi Fakıbaba'yı Kendine Hayran Bıraktı
​Yapılan Oyuncak Müzesi Fakıbaba'yı Kendine Hayran Bıraktı
Karaköprü Belediyesi tarafından açılan Oyun ve oyuncak müzesini ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba müzeye hayran kalırken, Şanlıurfa'ya bu eseri kazandıran Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti
​Kırsal Mahallelerde Çok Amaçlı Salon Yapımı Devam Ediyor
​Kırsal Mahallelerde Çok Amaçlı Salon Yapımı Devam Ediyor
Karaköprü Belediyesi kırsal mahallelere yatırımlarını ve hizmetlerini sürdürüyor. Her kırsal mahalleye birer çok amaçlı salon kazandırmayı hedefleyen Karaköprü Belediyesi, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Kasımkuyu kırsal mahallesinde temelini attığı çok amaçlı salon ve muhtar evinin inşaatına da ara vermeden devam ediyor.
Dev Projede Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor
Dev Projede Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor
Yürütülen çalışmanın projesini gördüğünü belirten ilçe sakini İsmail Kürkçü, projeyi gördüğünü çok beğendiğini dile getirerek şunları söyledi: "Bu alanda daha önce ofis olduğunu biliyorum, çok gelmiştim. Yapımı devam eden park tamamlandığında muhteşem olacak ona eminim. Çünkü projesini gördüm ve çok beğendim.
​Şanlıurfa Valisi; Erin Şehit Aileye Ziyaret Gerçekleşti.
​Şanlıurfa Valisi; Erin Şehit Aileye Ziyaret Gerçekleşti.
Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN Hakkari Çukurca'da meydana gelen çatışmada kahraman şehit Topçu onbaşı Abdulselam Halat 'ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi.
​Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci’nin Eşinden Yardım Eli
​Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci’nin Eşinden Yardım Eli
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolaşıp vatandaşları evlerinde ziyaret edip sorunlarına ortak oluyor. Özellikle dezavantajlı gruplara pozitif ayrımcılık gösteren Ayşe Ekinci vatandaşların takdirini topluyor.
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Bayramı Halk İle Geçirdi
Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Bayramı Halk İle Geçirdi
Başkan Resul Yılmaz, her bayram olduğu gibi bu bayramda, bayram namazının ardından Asri Mezarlıkta halkla bayramlaştı.
​Haliliye Belediyesinde Bayram Geleneği Bozulmadı
​Haliliye Belediyesinde Bayram Geleneği Bozulmadı
Temizlik işçilerine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Başkan Demirkol, “O sokaklarımızı insanlarımızın ve kendi evimizin içi gibi temizleyerek bulunduğunuz sokaklardan dua alacaksınız” dedi.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:11
Güneş
04:58
Öğle
12:34
İkindi
16:23
Akşam
19:57
Yatsı
21:36
Advert