Advert
Advert
Bu haber 30 Kasım 2017 16:23:03 Tarihinde eklenmiştir. 278 Defa Okundu.

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı

Saadet Partili Yanmaz, Zarrab hayırsever mi Dolandırıcı mı Rüşvetçi mi ABD Ajanı mı?

Bu gün bir basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Şanlıurfa il başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'ın Gündeminde son günlerin en çok konuşulan konularından Rıza Zarrab'ın ABD'de mahkemeye verdiği ifadeler ve çok konuşulan Man Adası belgeleri vardı.

Yanmaz'ın Baın Açıklamasından Satır Başları

Son günlerde Reza Zarrab ve Man adası konuşulmakta bu tabiki Toplumumuzu drekt alakadar etmiyor ama dolaylı olarak ülkemizi alakadar eden bir durum. Geçmişte Zarrab için devlet bakanı ve hümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "Hayırsever iş adamı" fakat dün Zarrab'ın Türkiye aleyhine tanıklık yaptığı için hükümetin milletvekili anayasa profesörü Burhan Kuzu Zarrab, Amerikan ajanı dedi.


Şimdi ben burdan soruyorum; Zarrab hayırsever mi? Dolandırıcı mı? Rüşvetçi mi? ABD Ajanı mı? Diye Sordu Rıza Zarrab'ın bakanlar ile çekilmiş ödül alırken bir fotoğrafını gösteren Yanmaz "Malesef ülke bir işportacı mantığı ile yönetilmektedir Hukümetin kendi içinde bir uyumu bile söz konusu değildir" dedi.


İki Gündür Man adasına para havale edildi mi? Edilmedi mi? Kavgası yaşanıyor. ve bu kavga gündemi yoğun bir şekilde işgal etmektedir. Oysa! Çarşıyı pazarı gezdiğimizde halkımızla içiçe olduğumuzda; halkın ekonomisinin çok büyük sıkıntı içerisinde olduğunu esnafın siftahsız kapattığını işsizin per perişan olduğunu, böyle bir ortamda, Türkiye'de açlık sınırı ve yoksulluk sınırı altında kalan insan sayısının nüfusun yarısından fazla olduğun bir zamanda bu konular konuşulmakta ve halkımız malesef sayın cumhubaşkanımız da öyle ifade etti; Halkımız Enflasyonun altında inim inim inlemektedir.

Mesele insanımızın mutlu olması, ekonomik düzeyin yüksek olması, refah sınırının yüksek olması ise biz şimdi 16 yıllık geçmişe bakıp diyoruz ki yollarımız oldu, tüp geçitlerimiz oldu, köprülerimiz oldu, saraylarımız oldu, stadyumlarımız oldu ama insanımız açlık ve yoksulluk altında işsiz ve perişan halde! Siz hangisini tercih edersiniz? 

Ekonomi bu haldeyken, sadece Zarrab'a takılıp kalmamak lazım Zarrab konusu kendisini de aştı Türkiye'nin meselesi haline geldi. Uluslararası arenada Türkiye hedef tahtasına konulmuş durumda, mesele burada Zarrab değildir Çünkü ABD kendi menfaatleri doğrultusunda birleşmiş milletlerden İran'a ambargo koyma kararı aldırmıştır. Bu tamamen zalimane bir tutumdur ve biz bu tutumu desteklemiyoruz ama Türkiye bu alışveriş içerisinde İran'la olan alışverişi içerisinde ambargoyu deldi gibi dışarıya yayarak uluslararsı arenada hedef tahtasına konulmuştur, Uluslararası arenada Türkiye küçük düşürülmeye çalışılıyor! Ve Türkiye'ye bir tazminat davası boyutuna getirilmeye çalışılıyor. Yani biz burada Zarrab'tab ziyade hedefin Türkiye olduğu kanaatindeyiz. 

Biz ülkemizi seviyoruz, iktidarın becerisiz olduğunu söylüyoruz, 16 yıldır ülkeyi perişan hale getirdiklerini söylüyoruz! Ama bu konuda illa muhalif olcağız, illa iktidarı yıpratacağız diye ülkemizin altını oymak gibi bir düşünce içerisinde değiliz! ABD burada çok emperyalist birmantalite ile Türkiye üzerine gelmekte ve ülkemizi uluslararası arenada mahkum etmek istemektedir. Bu oyun sadece zarrab oyunu değildir, bu oyun büyüktür, senaryo büyüktür, bu senaryo ülkemize zarar verme aşamasındadır ve hedef burada Türkiye'dir.


Anamuhalefet partisi geçtiğimiz hafta meclis grup toplantısında Man adası ile ilgili bir takım belgeler sundu, ondan sonra iktidar yetkilileri hedef olan muhatap olan iktidar yetkilileri kendi içinde bir takım çelişki yaşandı, tutarsızlık yaşandı, biliyorsunuz iktidar yetkilileri kendileri hakkında bir iddia olduğunda ya montaj dediler ya fotomontaj dediler, belgeler sahte dediler, yalancı dediler, iftira atıyorsunuz dediler. 
Yine bu defa hemen belgeler sahte dediler, biz Saadet Partisi olarak şunu düşünüyoruz, "Ateş olamayan yerden duman çıkmaz"

Malumuzun üzere Urfa'da doğum oranı çok yüksek, şehrimiz eğitimde, sağlıkta, belediyecilik hizmetlerinde malesef hak ettiği yerde değil.
Özellikle eğitim gelecek nesillerin yetişmesinde önemli bir yere sahip.
Bugün şehrimzde 650 bin üzerinde üğrencimiz var, bazı köy okullarında hala birleştirilmiş sınıflar bulunuyor, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar büün çocuklar aynı sınıfta eğitim görüyor. Taşımalı sistemle eğitim yapılmaya çalışılmakta okullardaki fiziki şartlar yetersiz hukümet bazı iyileştirmeler yapmaya çalışmakta ama sizde takdir edersiniz ki sadece fiziki şartları iyileştirmek yeterli değildir. Öğretmen şartlarının iyileştirilmesi lazım, öğrenci şartlarının iyileştirilmesi lazım ve Milli Eğitim müfredatının değiştirilmesi lazım gelecek nesillerimize uygun bir şekilde müfredatın belirlenmesi lazım. 

Kentimizde 650 bin ile 700 bin arası öğrencimiz var ancak eğitim düzeyimiz Afrika düzeyinde bunun bir an önce düzeltilmesi gerekiyor ve Urfa eğitimde hak ettiği yere geri getirilmesi gerek. 

Editör Mehmet Yakan
Etiketler
Yorum Yap
Gap
40 Yıldır Yaptığım İşime Sevgimi Katıyorum
40 Yıldır Yaptığım İşime Sevgimi Katıyorum
Şanlıurfa'da 40 yıl önce tatlıcılık yapmaya başlayan Mehmet Kaçmaz, aşkla yaptığı işine sevgisini kattığını söyledi.
Uygunsuz Kıyafetle Piton Gösterisine Büyük Tepki Geldi
Uygunsuz Kıyafetle Piton Gösterisine Büyük Tepki Geldi
Şanlıurfa'da ilkokul öğrencilerine yönelik uygunsuz kıyafetle düzenlenen pitonlu gösteri, velilerin tepkisine neden oldu.
Demirkol: Bağlar Kırsal Mahallesinde İccelemede Bulundu
Demirkol: Bağlar Kırsal Mahallesinde İccelemede Bulundu
Fevzi Demirkol, pazar mesaisinde kırsal mahallelerde yapılan çalışmaları incelemek amacıyla Bağlar Mahallesini ziyaret etti. Yol yapım çalışmaları ile çok amaçlı kültür evinde denetlemelerde bulundu
​Akçakale Yolunda İnanılmaz Kaza: 4 Yaralı
​Akçakale Yolunda İnanılmaz Kaza: 4 Yaralı
Akçakale yolu üzerinde meydana gelen kazada 2 araç bir birine girdi, Ağır hasar alan araçların içerisinde yaralı vatandaşlar itfaiye yardımı ile kurtuldu.
​Rahmet Afete Dönüşmemesi İçin Ön Çalışma Yapıldı
​Rahmet Afete Dönüşmemesi İçin Ön Çalışma Yapıldı
Başkan Demirkol, “Rahmetin afete dönüşmemesi için alınması gereken tedbirleri; Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüklerimizin yapmış oldukları çalışmaları mahalle mahalle inceledik” dedi.
Nurcan Çelik Alagöz Kimdir Neden Gözaltına Alınacak ?
Nurcan Çelik Alagöz Kimdir Neden Gözaltına Alınacak ?
Sosyal medya'da Nurcan Çelik Alagöz adında bir bayanın doğum yaptığını ve gözaltına alınacağı dedikodusunun detayı nedir?
​Demirkol, Gürpınar’daki Yol Yapım Çalışmalarını Denetledi
​Demirkol, Gürpınar’daki Yol Yapım Çalışmalarını Denetledi
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Fen İşleri Müdürlüğünce kırsalda 6 farklı noktada 6 farklı ekiple yürütülen yol yapım çalışmalarının devam ettiği Gürpınar kırsal Mahallesini ziyaret etti.
 Demirkol, Selahaddin Eyyubi Mahallesindeki Yol Çalışmalarını Denetledi
Demirkol, Selahaddin Eyyubi Mahallesindeki Yol Çalışmalarını Denetledi
​Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Selahaddin Eyyubi Mahallesindeki 7 sokakta yürütülen kilitli beton parke döşeme çalışmalarını yerinde denetleyerek, çalışmalarla ilgili teknik ekipten bilgiler aldı.
Başkan Demirkol, Haftasonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
Başkan Demirkol, Haftasonu Mesaisini Kırsalda Geçirdi
​Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Cumartesi günü mesaisini Diphisar, Kalecik ve Yenice kırsal Mahallelerindeki çalışmaları inceleyerek,
Batman Esnafı Seçimde Oy Kullandı
Batman Esnafı Seçimde Oy Kullandı
Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın başkanlık seçimi başladı, Esnaf sandığa gitti Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası (BESO), olağan kongresini gerçekleştiriyor.
Şanlıurfa Polisi Horoz Dövüştürenlere Göz Açtırmıyor
Şanlıurfa Polisi Horoz Dövüştürenlere Göz Açtırmıyor
Şanlıurfa'nın merkez Eyyubiye ilçesinde bir adreste horoz dövüşleri yapıldığı ihbarını alan emniyet güçleri belirlenen adrese operasyon düzenledi, Operasyonda 7 kişi hakkında işlem yapıldı
Kazancı Bedih ve Diğer Gazelhanları Anma Programı Düzenleniyor
Kazancı Bedih ve Diğer Gazelhanları Anma Programı Düzenleniyor
Şanlıurfa'nın usta gazelhanlarından merhum Bedih Yoluk (Kazancı Bedih) ve diğer gazelhanları anmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından anma gecesi düzenleniyor.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:37
Güneş
06:59
Öğle
12:46
İkindi
15:49
Akşam
18:20
Yatsı
19:35
Advert