Advert
Advert
Bu haber 13 Kasım 2017 16:15:22 Tarihinde eklenmiştir.

iPhone X'in Face İD'sini Bir Maske ile Kırdılar

​Apple, yeni iPhone X'deki yüz tanıma sisteminin fotoğrafları, taklitçuları ve maskeleri tarafından aldanmasını engellemediğini ancak bilgisayar korsanlarının bir haftadan sonra bu güvenlik yazılımının kırıldığını iddia etti

iPhone X'in Face İD'sini Bir Maske ile Kırdılar

Apple, yeni iPhone X'deki yüz tanıma sisteminin fotoğrafları, taklitçuları ve maskeleri tarafından aldanmasını engellemediğini ancak bilgisayar korsanlarının bir haftadan sonra teknolojiyi dövdüğünü iddia etti.

Siber güvenlik şirketi Bkav, iPhone X'in kilidini açmak, ödemeleri yetkilendirmek ve uygulamalara giriş yapmak için kullanılan Face ID yazılımını aldatmak için yalnızca 150 dolar (115 £) maliyetle 3D baskılı bir maskenin kullanılmadığını söyledi.

Araştırmacılar, Face ID'nin "etkili bir güvenlik önlemi" olmadığını kanıtladığını belirtti, ancak maskeyi yapmak ayrıntılı bir yüz taramasına ihtiyaç duydu ve normal kullanıcıların replikasyonu zor olacaktı.

IPhone X Eylül ayında piyasaya çıktığında Apple, bir kişinin kilidini açmak için bir milyon şans var diyerek Face ID'nin güvenlik avantajlarını ileri sürdüğünü ve teknolojinin, tarafından üretilen silikon maskeleri kullanarak stres testi yaptığını söyledi. Hollywood stüdyoları.

Bkav, 3B baskı, silikon burun ve gözlerin basılı görüntülerinin bir kombinasyonu kullanılarak maskeyi kurdu. Şirket tarafından yayımlanan bir video, maskeyi örten bir bez çıkarıldığında Face ID'nin aptal olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

Face ID, birçok elektronikte kullanılan resim tanıma tekniklerinden farklıdır ve yalnızca hedef fotoğraflarla kolayca aldan alinmıştır. IPhone X, kullanıcıya üç boyutlu bir görüntü oluşturmak için kızılötesi ışın demetlerini yönlendiren ve kişinin yüzünü "öğrenmek" için yapay zekayı kullanan nokta projeksiyonu adlı bir teknik kullanıyor.

Apple birkaç yıldır iPhone güvenlik için evde gömülü bir parmak izi sensörü kullanıyor ancak daha büyük bir ekran için yer açmak için iPhone X'deki ev düğmesini kaldırarak Face ID geliştirmeye başlamıştır.

Bkav, telefonu aldatmak için kullandığı maskenin herkes tarafından kopyalanamayacağını, ancak bilgisayar korsanlarının yapması için yeterince basit olduğunu ve bir kişinin yüzünü bulmak için nispeten kolay eşleştirmek için gerekli olan 3B tarayıcıların bulunduğunu söyledi. "şifrenin kırılması normal kullanıcılar için zordur, ancak profesyonel olanlar için basittir" dedi.

Güvenliği yenmek için kullanılan tekniğin, politikacıları, milyarderleri ve yöneticileri hedef alabilmek için kullanılabileceğini iddia etti. Bir telefon kilidinin yanı sıra Face ID, bankacılık uygulamalarına giriş yapmak ve Apple Pay'ı yetkilendirmek için kullanılır.

Bkav, daha önce dizüstü bilgisayarın yüz tanıma sistemleri ile güvenlik açıklarını ortaya koydu.

Apple, Face ID'nin 13 yaşından küçük çocuklar için veya ikizler için uygun olmadığını ve bunun yerine bir şifre kullandıklarını ileri sürdü.

Şirket, Bkav'ın bulgularıyla ilgili her hangi bir yorum yapmadı.

Editör Mehmet Yakan


 
Etiketler
Yorum Yap
Teknoloji
​EİB ve BASİFED güçlerini birleştirdi İhracat Akademisi kurdu
​EİB ve BASİFED güçlerini birleştirdi İhracat Akademisi kurdu
İhracat Akademisi ile KOBİ’ler ihracatçı olacak, İhracat Akademisi ile her fabrikanın üretiminin yüzde 50’sini ihraç etmesi hedefleniyor,EİB ve BASİFED güçlerini birleştirdi İhracat Akademisi kurdu
​Sistem 9'dan Büyük Başarı Kategori Birincisi
​Sistem 9'dan Büyük Başarı Kategori Birincisi
Sistem 9, Türkiye’nin önde gelen sektör araştırması Bilişim 500’ün 19. yılında hem kategori birincisi oldu, hem de “En İyi Performans Gösteren 10 Bilişim Şirketi” arasında yer almayı başardı.
Filizlerin Mücizeleri Büyümeye Devam Ediyor
Filizlerin Mücizeleri Büyümeye Devam Ediyor
TürkTraktör, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki kız öğrencileri otomotiv alanında çalışmaya teşvik etmek üzere başlattığı “Filizlerin Mucizeleri Projesi’ kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ve eğitimlerinin ikinci yılını tamamladı.
Michelin, Porsche ile rekora imza attı
Michelin, Porsche ile rekora imza attı
Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, Almanya Nordschleife pistinde Porsche’yi rekora taşıdı. Dünyanın en zorlu pisti olarak anılan Almanya Nordsheife’de, Porsche 919 Hybrid Evo ‘ya özel olarak geliştirilmiş Michelin lastikler ile, hiçbir mekanik ya da elektronik sınırlayıcı olmadan turu 5 dk 19.55 saniyede tamamlayarak, yeni bir rekora imza attı.
MEHMET AVCI KARAKÖPRÜ’DE
MEHMET AVCI KARAKÖPRÜ’DE
Karbel Karaköprü Belediyespor orta sahasını güçlendirmek için Kocaelispor’dan 22 yaşındaki genç futbolcu Mehmet Avcı’yı kadrosuna kattı.
​BAŞKAN BAYDİLLİ'DEN KURAN KURSUNA ZİYARET
​BAŞKAN BAYDİLLİ'DEN KURAN KURSUNA ZİYARET
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Karşıyaka Mahallesinde Hacı Abdurrahman Ademoğlu Camiindeki yaz dönemi Kuran kursunu ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti.
​Oyun Tutkunları CNR Games Week’e Akın Etti
​Oyun Tutkunları CNR Games Week’e Akın Etti
Çocuk ve yetişkinlerin heyecanla ziyaret ettiği Video Oyunları ve Teknoloji Fuarı CNR Games Week İstanbul, 6-10 Haziran tarihlerinde CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirildi.
​Gelecek Planlamasında Önemli Adımlar Atılmalı
​Gelecek Planlamasında Önemli Adımlar Atılmalı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ı ziyaret etti. MÜSİAD Ankara Başkanı ve DEİK Türkiye-Endonezya İş Konseyi Başkanı İlhan Erdal ve MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen ziyarette; bilişim, yazılım, sanayi ve yüksek teknolojili ürün gibi önemli konularda istişarelerde bulunuldu.
Çiftlik Banktan Sonra Bir Vurgun Daha
Çiftlik Banktan Sonra Bir Vurgun Daha
Çalışmadan para kazanmak isteyen insanarın cazip yeri olan ve Bitcoine rakip olarak gösterilen Türkiye'nin ilk digital para birimi Turkoin battı.
Yapay Zeka Artık Gerçeğe Dönüşebiliyor
Yapay Zeka Artık Gerçeğe Dönüşebiliyor
Verileri akıllı içgörülere dönüştürmek, pazara sunma süresini kısaltmak ve daha iyi iş sonuçları elde etmek için AI (Yapay Zekâ) ve ML (Makine Öğrenimi) teknolojisi kullanılıyor İstanbul, 31 Mayıs 2018 – Dell Technologies, 14. nesil Dell EMC PowerEdge dört soketli sunucuların yanı sıra yapay zekâ ve makine öğrenimi kapasitelerini daha da geliştiren Dell Precision Optimizer 5.0 yazılımını duyurdu.
​Kötü Amaçlı Kripto Madenciliği Yazılımları Tehdit Ediyor
​Kötü Amaçlı Kripto Madenciliği Yazılımları Tehdit Ediyor
Check Point'in açıkladığı Nisan 2018 Global Tehdit Endeksi, hacker’ların kripto para madenciliği yapmak için sunucu açıklarını hedef aldıklarını ortaya koyuyor.
​ASELSAN'da İkincil Halk Arz Başlayacak
​ASELSAN'da İkincil Halk Arz Başlayacak
ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, şirketin ikincil halka arzı ile ilgili bilgilendirme toplantısında, dünya savunma sanayinin liderlerinden Türkiye’nin gözbebeği ASELSAN’ın; milletin hayali bir savunma ve teknoloji şirketi olarak ülke ekonomisine yaptığı katkıları dile getirdi.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:05
Güneş
06:26
Öğle
12:18
İkindi
15:24
Akşam
17:57
Yatsı
19:11
Advert
 istanbul escort