Advert
Advert
Bu haber 13 Kasım 2017 16:15:22 Tarihinde eklenmiştir. 239 Defa Okundu.

iPhone X'in Face İD'sini Bir Maske ile Kırdılar

​Apple, yeni iPhone X'deki yüz tanıma sisteminin fotoğrafları, taklitçuları ve maskeleri tarafından aldanmasını engellemediğini ancak bilgisayar korsanlarının bir haftadan sonra bu güvenlik yazılımının kırıldığını iddia etti

iPhone X'in Face İD'sini Bir Maske ile Kırdılar

Apple, yeni iPhone X'deki yüz tanıma sisteminin fotoğrafları, taklitçuları ve maskeleri tarafından aldanmasını engellemediğini ancak bilgisayar korsanlarının bir haftadan sonra teknolojiyi dövdüğünü iddia etti.

Siber güvenlik şirketi Bkav, iPhone X'in kilidini açmak, ödemeleri yetkilendirmek ve uygulamalara giriş yapmak için kullanılan Face ID yazılımını aldatmak için yalnızca 150 dolar (115 £) maliyetle 3D baskılı bir maskenin kullanılmadığını söyledi.

Araştırmacılar, Face ID'nin "etkili bir güvenlik önlemi" olmadığını kanıtladığını belirtti, ancak maskeyi yapmak ayrıntılı bir yüz taramasına ihtiyaç duydu ve normal kullanıcıların replikasyonu zor olacaktı.

IPhone X Eylül ayında piyasaya çıktığında Apple, bir kişinin kilidini açmak için bir milyon şans var diyerek Face ID'nin güvenlik avantajlarını ileri sürdüğünü ve teknolojinin, tarafından üretilen silikon maskeleri kullanarak stres testi yaptığını söyledi. Hollywood stüdyoları.

Bkav, 3B baskı, silikon burun ve gözlerin basılı görüntülerinin bir kombinasyonu kullanılarak maskeyi kurdu. Şirket tarafından yayımlanan bir video, maskeyi örten bir bez çıkarıldığında Face ID'nin aptal olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

Face ID, birçok elektronikte kullanılan resim tanıma tekniklerinden farklıdır ve yalnızca hedef fotoğraflarla kolayca aldan alinmıştır. IPhone X, kullanıcıya üç boyutlu bir görüntü oluşturmak için kızılötesi ışın demetlerini yönlendiren ve kişinin yüzünü "öğrenmek" için yapay zekayı kullanan nokta projeksiyonu adlı bir teknik kullanıyor.

Apple birkaç yıldır iPhone güvenlik için evde gömülü bir parmak izi sensörü kullanıyor ancak daha büyük bir ekran için yer açmak için iPhone X'deki ev düğmesini kaldırarak Face ID geliştirmeye başlamıştır.

Bkav, telefonu aldatmak için kullandığı maskenin herkes tarafından kopyalanamayacağını, ancak bilgisayar korsanlarının yapması için yeterince basit olduğunu ve bir kişinin yüzünü bulmak için nispeten kolay eşleştirmek için gerekli olan 3B tarayıcıların bulunduğunu söyledi. "şifrenin kırılması normal kullanıcılar için zordur, ancak profesyonel olanlar için basittir" dedi.

Güvenliği yenmek için kullanılan tekniğin, politikacıları, milyarderleri ve yöneticileri hedef alabilmek için kullanılabileceğini iddia etti. Bir telefon kilidinin yanı sıra Face ID, bankacılık uygulamalarına giriş yapmak ve Apple Pay'ı yetkilendirmek için kullanılır.

Bkav, daha önce dizüstü bilgisayarın yüz tanıma sistemleri ile güvenlik açıklarını ortaya koydu.

Apple, Face ID'nin 13 yaşından küçük çocuklar için veya ikizler için uygun olmadığını ve bunun yerine bir şifre kullandıklarını ileri sürdü.

Şirket, Bkav'ın bulgularıyla ilgili her hangi bir yorum yapmadı.

Editör Mehmet Yakan


 
Etiketler
Yorum Yap
Teknoloji
Günde 7 Saat Bilgisayar 3 Saat Telefon Başında Geçiriyoruz
Günde 7 Saat Bilgisayar 3 Saat Telefon Başında Geçiriyoruz
“Digital in 2017 Global Overview” raporuna göre, Türkiye’de sosyal medyaya mobilden bağlanan kullanıcı sayısı 42 milyon. En çok kullanılan sosyal medya kanalları Youtube ve Facebook. Gün içerisinde ortalama 7 saatimizi bilgisayar karşısında, 3 saatimizi telefon üzerinden internete bağlanarak ve 3 saatimizi sosyal medya platformlarında geçiriyoruz.
Black Desert Online,  oyun içi etkinliklerle renkleniyor
Black Desert Online, oyun içi etkinliklerle renkleniyor
Oyun severlerin heyecanla beklediği Black Desert Online, 6 Aralık’ta Türkçe olarak yayına girdi. Kapalı Beta ve Erken Erişim fırsatlarını kaçıranlar, eğlenceli ve ödüllü oyun içi etkinliklerle tüm zamanların en gelişmiş MMORPG oyununun tadını çıkartabilirler
55 yaş ve üstü tüketicilerin akıllı telefon kullanım oranları, gençleri yakaladı
55 yaş ve üstü tüketicilerin akıllı telefon kullanım oranları, gençleri yakaladı
Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Amerika Birleşik Devletleri’nde Deloitte tarafından gerçekleştirilen ‘Mobil Tüketici Anketi’ndeki verilere dikkat çekti. Buna göre 55 yaş ve üstü ABD'li tüketiciler, mobil cihaz ve hizmetlerin benimsenmesi ve kullanılmasında ön sıralarda yer almaya başladı.
300 yataklı hastanenin inşaat çalışması en kısa sürede başlayacak
300 yataklı hastanenin inşaat çalışması en kısa sürede başlayacak
Batman’da yapılması planlanan ancak inşaatına aylardır ara verilen 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanenin yapımına en kısa sürede tekrar başlanacağı belirtildi.
Yarını Kodlayanlar Projesi İle 500 Çocuğa Eğitim Verilecek
Yarını Kodlayanlar Projesi İle 500 Çocuğa Eğitim Verilecek
Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da Ekim ayında başlatılan ve bugüne kadar 250 çocuğa ulaşan kodlama eğitimlerine Kodlama Haftası vesilesiyle düzenlenen yeni eğitimlerle devam edildi.
Başkan Ayhan Ohali Mahallesi'nde stabilize çalışmaları denetledi
Başkan Ayhan Ohali Mahallesi'nde stabilize çalışmaları denetledi
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Ohali Mahallesi’nde devam eden stabilize yol çalışmalarını denetledi, Pekmezli Kırsal Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunları dinledi.
Milyonlarca Kullanıcıyı Etkileyen Gamarue Virüsü Şebekesi Çökertildi
Milyonlarca Kullanıcıyı Etkileyen Gamarue Virüsü Şebekesi Çökertildi
Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Microsoft, ABD Federal Polisi FBI, Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol ve Avrupa Polis Teşkilatı Europol işbirliğiyle, Gamarue olarak bilinen büyük bir botnet işlevsiz hale getirildi. 2011 yılından beri etkin olan Gamarue, global düzeyde ayda 1.1 milyondan fazla sisteme bulaşıyordu.
Şanlıurfa Özgür Kudüs İçin Tek Yürek Oldu
Şanlıurfa Özgür Kudüs İçin Tek Yürek Oldu
Şanlıurfa'da bulunan bir çok dernek parti ve diğer sivil toplum kuruluşları İslamın en önemli beldelerinden biri olan Kudüs'ün Siyonist çeteler tarafından işgal edilip başkent olarak ilan edilmesi teşebbüsüne karşı sesini yükseltiyor.
Gerçeklik Ötesi Deneyimler ATRAX ve EVENT PRO’da
Gerçeklik Ötesi Deneyimler ATRAX ve EVENT PRO’da
6.’sı gerçekleştirilecek olan Eğlence-Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX’18, EVENT PRO-Etkinlik Hizmet ve Teknolojileri ile 1-3 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek.
Akıllı Tesisler İçin Dijital Dönüşüm
Akıllı Tesisler İçin Dijital Dönüşüm
Otomasyon sektörünün öncü markası Mitsubishi Electric, Almanya’nın Nuremberg şehrinde düzenlenen SPS IPC Drives Fuarı’nda, ziyaretçilere dijitalleşmenin üretim esnekliğini artırmak konusunda sağladığı avantajları anlattı.
DSDER Başkanı Alimgil, Orta Gelir Eşiği Dijital Dönüşümle Aşılır!
DSDER Başkanı Alimgil, Orta Gelir Eşiği Dijital Dönüşümle Aşılır!
Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER) “Bilgi Teknolojilerinde Dijital Dönüşüm” başlıklı etkinliğin açılışında konuşan DSDER Başkanı Gül Gürer Alimgil, "‘Orta gelir eşiğinin’ Dijital Dönüşümle aşılabileceğine inanıyoruz” dedi.
Farkında Olmadan Cebinizde Bir Casus Taşıyor Olabilirsiniz
Farkında Olmadan Cebinizde Bir Casus Taşıyor Olabilirsiniz
Google güvenlik ekibi Android cihazların resmi uygulama mağazası Google Play’de Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarından veriler çalan, WhatsApp, Viber ve Skype’tan gelen mesajları okuyabilen, SMS mesajları gönderip alabilen, takvime, çağrı günlüğüne, kişi listesine ve fotoğraflara erişebilen, Wi-Fi şifresini ele geçiren, ortam sesini kaydeden ve habersizce fotoğraf çekebilen Tizi adında casus bir yazılım keşfetti.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:56
Güneş
07:24
Öğle
12:27
İkindi
14:55
Akşam
17:18
Yatsı
18:39
Advert