Advert
Advert
Bu haber 13 Kasım 2017 10:40:36 Tarihinde eklenmiştir. 239 Defa Okundu.

Neden Bitcoin'de Daha Fazla Kadın Bulunmuyor?

Hem yatırımcı ortamında hem de çevrimiçi ortamda kripto topluluğuna bir göz atın ve katılımcıların çoğunluğunun erkek olduğunu söylemek adil olur.

Neden Bitcoin'de Daha Fazla Kadın Bulunmuyor?

Neden Bitcoin'de Az Kadın?Teknoloji endüstrileri, erkeklerin daha genç bir çağda gadget'ları tanıtan nedenlerden ötürü erkek egemenliğindedir ve bilgisayar bilimleri lisans öğrencilerinin sadece% 16'sına kadınlar girmektedir. Daha kızların kodlamaya teşvik edilmesine yönelik girişimlere rağmen, Birleşik Krallık'taki kadın bilgisayar bilimleri lisans öğrencilerinin sayısı aslında son 10 yılda düşmüştür. Teknoloji alanındaki kadınların yokluğuna neden olan diğer nedenler, Google mühendis James Damore'nun bu yılki tehlikesini keşfetmesinden dolayı oldukça çekişmeli .Erkekler ve BitcoinBitcoin, en eski zamanlarında, internetin şafağı anıları uyandıran vahşi bir batıydı - en eski yenilikçileri ve benimseyenler çoğunlukla erkekti başka bir teknoloji parçası. Web'i tam olarak kullanmak için bir miktar teknik bilgi gerekiyordu ve aynı şey bugün bile bitcoin için geçerlidir. Bitcoin UX'u o zamandan beri uygulama katmanındaki gelişme sayesinde gelişti, kaybolan özel anahtarların uyarı masalları, yanlış adreslere gönderilen bozuk paralar ve kimlik avı girişimleri hala çoktur. Ve bunlar, deneyimli operatöre bile olabilecek bir tür aksiliktir  .

Yeni gelenler için öğrenilmesi gereken çok şey var ve bu, bit eşleşmeyi çevreleyen dogma ve zincirin "gerçek" olduğu iddia edilen iddiaları içermiyor. Bitcoin'in en erken evlat edinenleri tarihsel olarak erkek egemen olan endüstrilerden alınırsa, daha sonra evlat edinenlerin daha az teknoloji anlayışına sahip olacakları izlenir. Her iki cinsiyetten de yeni olanlar, tırmanmak için kendilerini bir dağ dağıyla bulurlar.Bitcoin'in Neden Daha Fazla Kadın Gerekiyor?Daha kapsayıcı bitkinin ne kadar iyi olduğunu belirtmek gerekir. Kriptokrasi alanı, çeşitlilik kotalarına ihtiyaç duymaz, ancak ana evlat edinmek için bu, tüm demografik bilgilerden destek alması gerekir. Bitcoin, nüfusun yarısını dışlarsa, küresel ödeme ve servet depolama sistemi olarak etiketlenemez. Hiç kimse daha fazla bayanı bulaştırmaktan alıkoymazsa da, onları teşvik etmek için çok az şey yapılmaktadır.

Londra ve San Francisco'daki Bitcoin olaylarında Kadınlar düzenlemek için kredi Rhian Lewis ve Paige Freeman'a gitmelidir . Bu istisnalar, ne yazık ki, sadece bit eşininin büyük ölçüde bir erkek kulübü olduğunu yineler.

Statükonun değiştirilmesi kesinlikle aşağıdaki alanlarda harekete geçme çağrısında bulunur:

Davranış . Silikon Vadisi'nin kültürü aşırı bir maço ise, bitsozunu küstah, mücadeleci ve düşünceli kişilikleriyle nasıl tarif edebilir? Hunter S Thompson'u yanlış alıntılamak için:

Kriptokrasi topluluğu müthiş, ama aynı zamanda göz korkutucu ve bir yap-bozgunculuk ve heyecanla doludur. Neden böyle bir kavgaya kimse katılmak istesin ki?

Zincir dışı ölçeklendirme ve Merkle kökleri gibi konular, bitcoin'in en parlak fikirlerini gece tutabilir ancak arayüz tasarımı, estetik, kullanım kolaylığı ve kitlelere bit yelpazesini genişletecek rampalama gibi.

Kadınlara ulaşmak ve kızamıkçık hakkında farkındalık yaratmak ve onlara nasıl faydalı olabileceğini öğrenmek için daha fazla şey yapılabilir. Bu, kripto topluluğundaki herkesin daha iyi yapabileceği bir şey. 'Mansplaining' suçlamalarına yenik düşmeden bitkisel rahatsızlıklar konusunda insanlara eğitim imkânı vardır.Kadınlar pembe istemiyorKadınlar şeylerin pembe ve kabarık olmasını istemiyor ( Womencoin geliştiricilerinin düşüncesine rağmen ), ancak çıkarlarına hitap eden ürünler istiyorlar. Kadınlara özel sigorta web siteleri, perakende mağazalar, casinolar ve sosyal medya uygulamaları bulunmaktadır. Bitkinin kadınların ihtiyaçlarına hitap etmesi ve yaşamlarına değer katan ürünler sunması durumunda ilerleme kaydedilecektir. Parlayan paralar ve kadın odaklı belirteçler çok az yardımcı olur.

Eşitlikçi sebepler geliştiricileri kadınlara yemek servisi yapmaya teşvik etmezse, maddi teşvikler kesinlikle olacaktır. Orada yüksek miktarda harcanabilir gelir ve her şey internet için bir sevgi ile çok sayıda anneler, kızkardeşler, sevgili ve meslektaşlarımız var. Bu, bu kadınları kararsız hale getirmenin ve günlük hayatlarına atış yapmanın bir yolunu bulabilecek olan herkes için büyük bir iş fırsatı sunar.

Bitcoin şaşırtıcı. Parasal kontrolü hükümetlerden kaldırır, mahremiyeti arttırır ve bireylere maddi özgürlük kazandırır. Ve bu, bu gezegendeki her erkeğin ve kadının yaşayabileceği bir şey.
Yorum Yap
Ekonomi
Guido Barilla, Acilen Mevcut Kalkınma Modelini Değiştirmeliyiz
Guido Barilla, Acilen Mevcut Kalkınma Modelini Değiştirmeliyiz
Gıdaların ve beslenme alışkanlıklarımızın dünyada yarattığı etkilerin tüm yönleriyle ele alındığı Uluslararası Gıda ve Beslenme Forumu'nun 8'incisi Milano'da gerçekleşti. Barilla Gıda ve Beslenme Vakfı (BCFN) ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonda gıda konusunda sürdürülebilir kalkınma hedefleri, beslenme konusunda bugün ve gelecekte karşılaşılabilecek sorunlar ele alındı.
Katar'a Olan İhracat İçin 2018 Hedefi İhracatı Üç Kat Arttırmak
Katar'a Olan İhracat İçin 2018 Hedefi İhracatı Üç Kat Arttırmak
Kimya sektörünün global pazarlarda lider olması hedefiyle çeşitli organizasyonlar düzenleyen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), 10-14 Aralık 2017 tarihleri arasında kimya ve alt sektörlerinden 41 firmanın katılımıyla Katar başkenti Doha’ya “Katar Ticaret Heyeti” organizasyonunu gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinlikte yaklaşık 200 Katarlı firma temsilcisinin katılımıyla 600’e yakın ikili iş görüşmeleri yapıldı.
Arap Yarımadasındaki Kriz Emlak Sektörünü Tedirgin Ediyor
Arap Yarımadasındaki Kriz Emlak Sektörünü Tedirgin Ediyor
2017 yılında yabancı yatırımcıların odağında olan Türk gayrimenkul sektörü, yeni yılda satış rekorları beklentisi içinde. Ancak en büyük yatırımcısı Arap bölgeleri olan sektör, 2018’e ABD’nin Kudüs kararı sonrası sancılı bir dönemden geçen Ortadoğu’daki gelişmelerin gölgesinde giriyor.
YBA Öğrencilerine Sertifikaları Törenle Teslim Edildi
YBA Öğrencilerine Sertifikaları Törenle Teslim Edildi
Ortadoğu Grup ana sponsorluğunda, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) gençlik kuruluşu, Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen “Young Business Academy” programı, sertifika töreniyle sona erdi.
Ege İhracatçılar Birliği İhracatta 5 Yıldır Hedeflerimizin Uzağındayız
Ege İhracatçılar Birliği İhracatta 5 Yıldır Hedeflerimizin Uzağındayız
Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, büyüme rakamlarının kalıcı olması ve işsizlik rakamlarının geri gitmesi için Türk halkını zorunlu olmadıkça ithal ürünler yerine, Türkiye’de üretilen ürünleri tüketmeye davet etti.
Türkiye'nin Büyüme Rakamları Göz Doldurdu 3. Çeyrekte Yüzde 11 Büyüdü
Türkiye'nin Büyüme Rakamları Göz Doldurdu 3. Çeyrekte Yüzde 11 Büyüdü
Bu yılın Temmuz, Ağustos, Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrekte ekonomi rekor kırarak yüzde 11.1 büyüdü.
MÜSİAD Ankara'da Kentsel Dönüşüme Hız Verilmeli
MÜSİAD Ankara'da Kentsel Dönüşüme Hız Verilmeli
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal Ulus ve Altındağ bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Aydın Soysal, Atlar ve İş Dünyası Arasındaki Bağlantıyı Anlattı
Aydın Soysal, Atlar ve İş Dünyası Arasındaki Bağlantıyı Anlattı
Atlar ve insanlar arasında öyle bir iletişim köprüsü var ki, bu köprüden samimi olmayan geçemiyor. Atların gizemli dünyası, iş hayatına ilham verecek ayrıntılarla gizli.
Konut Almak İsteyen Vatandaşa Altın Değerinde Tavsiyeler
Konut Almak İsteyen Vatandaşa Altın Değerinde Tavsiyeler
Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım konut alacak olan vatandaşlara altın değerinde tavsiyelerde bulundu. İşte sizlere konut alırken kılavuz olacak öneriler…
Günde Bir Ülkeyi Doyuracak Kadar Ekmek çöpe Gidiyor
Günde Bir Ülkeyi Doyuracak Kadar Ekmek çöpe Gidiyor
Son zamanlarda ekmeğin gramaj tartışmalarının yaşandığı Türkiye’de, günlük 12 milyon ekmeğin israf edildiği belirlenirken, ekmek israfının ekonomiye yansıması 1,5 milyar dolar oldu.
TİM Başkanı Büyükekşi, Uygulamaların Bağımlısı Olmayın, Geliştiricisi Olun
TİM Başkanı Büyükekşi, Uygulamaların Bağımlısı Olmayın, Geliştiricisi Olun
Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasının son gününde konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “İnsanlar, akıllı telefonlarını günde 150 defa kontrol ediyorlar. Gençlerimiz; sosyal medyayı kullanın ama, zamanınızı ve sizi tüketmesine asla izin vermeyin. Uygulamaların bağımlısı olmayın, geliştiricisi olun.
TİM ile Türkiye’de inovasyon algısı 15 basamak yükseldi
TİM ile Türkiye’de inovasyon algısı 15 basamak yükseldi
Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasının son gününün açılışında konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, “Bu yıl 70 bin kişinin katılımı ile bitirmeyi planladığımız etkinliğimiz sayesinde Türkiye’de inovasyon algısı 15 basamak birden yükseldi” dedi.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:56
Güneş
07:24
Öğle
12:27
İkindi
14:55
Akşam
17:18
Yatsı
18:39
Advert