Advert
Advert
Bu haber 06 Kasım 2017 13:06:41 Tarihinde eklenmiştir.

2018'in Başında Suyu Yüzde 15 Ucuzlatıyoruz

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2018 yılının ocak ayından itibaren su fiyatını yüzde 15 düşüreceklerini söyledi.

2018'in Başında Suyu Yüzde 15 Ucuzlatıyoruz

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2018 yılının ocak ayından itibaren su fiyatını yüzde 15 düşüreceklerini söyledi.
 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kente yapılan hizmetler ve 3,5 yıllık çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Şahin, ulaşım master planı hazırlayıp, kentin trafik açısından sıkışan noktalarını tespit ettiklerini söyledi.

Şahin, "Ciddi kararlar aldık ve bu kararları hayata geçirdik. Şehrin trafik sorununa kalıcı çözümler sunduk. Büyükşehir, karayolları ile birlikte yürüttüğü Beylerbeyi Köprülü Kavşağı ve Yeşil Vadi Köprülü kavşaklarının inşaat çalışmalarının ise önümüzdeki ayın sonlarına doğru bitirilmesi hedefleniyor. 2019 yılına kadar da 15 adet köprülü kavşağı tamamlayacağız." dedi.

"GAZİRAY trafiği bayağı rahatlatacak"

Yapımı süren "GAZİRAY Projesi' güzergâhındaki taşınmazlar ile üzerindeki yapı ve ağaçların kamulaştırılacağını dile getiren Şahin, sözlerine şöyle devam etti: "200 milyon lira maliyetli GAZİRAY'ın 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi ile Organize Sanayi Bölgesini birbirine bağlayacak olan 25 kilometre uzunluğunda ve 17 istasyonla hizmet verecek olan GAZİRAY trafiği bayağı rahatlatacak."

GAZİRAY bittikten sonra metro projesinin temelini atmayı hedeflediklerini bildiren Şahin, "Metronun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından fizibilitesi onaylandı. Kilometresi 100 milyon lira maliyetli büyük bir proje. 15 kilometrelik uzunluğundaki hattı düşünürseniz maliyetini varın siz hesaplayın. İstasyon Parkı, metroya aktarma merkezi olacak, Maarif, Özdemirbey Caddesi, Düztepe ve Yeni Şehir Hastanesine kadar uzanacak metro hattı baba yiğit bir iş. İnsanlarımızın şehre bir baştan bir başa sadece 10 dakikada ulaşabileceği yüksek teknolojili taşıma sistemini şehrimize kazandıracağız." ifadelerini kullandı.

Kenti içme suyuna kavuşturacak ve temeli geçtiğimiz aylarda Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılan "Düzbağ İçmesuyu Projesi" kapsamında inşaat çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Şahin, bu projenin şehre hayat vereceğini söyledi.

"Ocak başında suyu yüzde 15 ucuzlatıyoruz”

Kentin ihtiyaç duyduğu içme suyunun şehir sınırları içerisinde ancak yüzde 5'ini temin ettiklerini anlatan Şahin, "Düzbağ İçmesuyu Projesi kente hayat verecek. 120 kilometre öteden şehrimize su getiriyoruz. Projenin yüzde 30'u tamamlandı. Melen'den sonra da Türkiye'nin en büyük içme suyu projesi sadece boruların döşendiği arazilerin kamulaştırılmasına 80-10 milyon lira harcadık. Ön germeli eski boruların yerine 2,60 çapında çelik borular döşedik ve böylece yüzde 10 su kaybını önledik. 2019 yılında kaynak su kıvamındaki bu suyu şehrimize getireceğiz. Yılda 100 milyon lira suyun getirilmesi için elektriğe para ödüyorduk. Bu projeyle 100 milyon lira cebimizde kalacak ve 2018 Ocak başında suyu yüzde 15 ucuzlatıyoruz. Su özellikle kadınlar için önemli. Ben de bir kadın olarak onları anlıyorum çünkü suyu kullanan onlar. Su faturasının yüzde 15 düşmesiyle ev ekonomisi de biraz daha rahatlayacak." şeklinde konuştu.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik önemli projeler geliştirdiklerini belirten Şahin, kent genelinde yürütülen konut projelerine değinerek, "Türkiye'ye örnek projelerden biri olarak gösterilen 'Kuzey Şehir Projesi'nde çalışmalar devam ediyor. 8,5 milyon metrekare alanda 50 bin konutun yükseleceği, yaklaşık 250 bin nüfusun yaşaması düşünülen 'Kuzey Şehir'de ilk etapta 3 bin 500 bitti. Türkiye'deki tüm il ve ilçe belediyelerinin örnek alacağı projede; yeşil alanlar, camiler, sosyal tesisler, spor alanları, kültürel tesislerin yanı sıra alışveriş merkezleri yer alacak." dedi.

Kentte yeşil alanı artırmak amacıyla seferberlik ilan ettiklerini belirten Şahin, Panorama Müzesi, Hamam Müzesi, Yesemek Taş Ocağı, Heykel Atölyesi ve Rumkale hakkında da bilgiler verdi. 

 

Editör Ramazan Cengiz

Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Harbiye Açık Hava Sahnesiden Sıla Rüzgarı Esti
​Harbiye Açık Hava Sahnesiden Sıla Rüzgarı Esti
Kerki ve Solfej’in düzenlediği konserler kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava'da sahneye çıkan Sıla, altıncı gününde yine hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.
​Yeni Sistem; Çalışma Alanında Etkili Olacak
​Yeni Sistem; Çalışma Alanında Etkili Olacak
MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Kabinesi’nde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Egitim Ve Eglence İkisi Bir Arada
Egitim Ve Eglence İkisi Bir Arada
Futbol Okulu 1. Sezon: Futbolun Dünyayı Yönettiği Yer”Çok Satan Yazarlardan, Dünyayı Futbol Aracılığıyla Tanıtan, Yepyeni Bir Seri.
Akçakale Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye Yardımı Yaptı
Akçakale Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Tekerlekli Sandalye Yardımı Yaptı
Akçakale Belediyesi ilçede yaşayan emekli polis memuru Naci Atay'a akülü tekerlekli sandalye, Cuma Kızılkaya'ya da koltuk değneği hediye etti.
​Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler
​Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler
Tatil sezonu açıldı. Yazın gelmesiyle deniz kum güneş üçlüsü vazgeçilmezlerin arasına giriyor. Tatil ve güneş deyince olmazsa olmazların başında ise bronzlaşmak geliyor.
Sosyal Medyanın En Sempatik Çifti
Sosyal Medyanın En Sempatik Çifti
KizlarSoruyor’un hazırladığı ‘Sosyal medyanın en sempatik çifti’ anketinin sonuçları açıklandı. Binlerce kişi tarafından oylanan ankette en çok oyu eğlenceli ve komik paylaşımlarıyla herkesin gönlünde taht kuran Pelin Akil ve Anıl Altan çifti aldı.
Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar
YKS’nin ardından aday öğrencilerin gözü 31 Temmuz’da. Puanların açıklanmasıyla birlikte adaylar için ikinci maraton, tercih dönemi başlayacak. Uzmanlar tercih döneminin çok önemli olduğuna dikkat çekerken Üsküdar Üniversitesi adayları bu süreçte yalnız bırakmıyor
​Çakal Carlos: Kurşunları Yelpaze ile Püskürtüp Yok Edemezsiniz
​Çakal Carlos: Kurşunları Yelpaze ile Püskürtüp Yok Edemezsiniz
Çakal Carlos olarak bilinen Ilich Ramirez Sanchez, bir dönem CIA, MOSSAD ve Interpol başta olmak üzere pek çok istihbarat teşkilatı tarafından dünyanın en çok aranan adamıydı
Kalıcı Makyaj İçin Yapılması Gerekenler
Kalıcı Makyaj İçin Yapılması Gerekenler
Yaz sıcakların en üst noktalara ulaştığı bugünlerde cilt terlemeye makyajın kalıcılığı azalmaya başlıyor. Düğünlerin, yaz davetlerinin çokça olduğu bu dönemde kusursuz görünümü kalıcı hale getirmek için Caudalie Beauty Elixir kullanımı öneriliyor.
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Mustafa Şen Dersiad Üyeleri İle Bir Araya Geldi
Dünyanın ve insanlığın ihtiyaç duyduğu “erdemli iş adamlarını” yetiştirmek, helal kazanç ve helal ticaret kavramlarını iş hayatının merkezine yerleştirme gayreti ile hizmet veren Dünya Erdemli Sanayici ve İş Adamları Derneği (DERSİAD), her hafta ilgi çekici konuları değerlendirmek üzere farklı konukları ağırlıyor.
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Dünyada 40 bin çalışana görüşleri soruldu
Unilever, sürdürülebilirlik yol haritasını paydaşlarıyla birlikte belirliyor
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
Elektronik İmza Sayısında Yüzde 4,7'lik Artış Gösterdi
BTK, Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Pazar Verileri Raporu’nu açıkladı. Son verilere göre, 2018'in ilk çeyreği itibariyle 2 milyon 881 bin 967 adet e-imza üretildi. Mobil imza sayısı, 507 bin 183'e ulaştı. Toplamda 3 milyon 389 bin 150 elektronik sertifika üretildi.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:09
Güneş
06:30
Öğle
12:17
İkindi
15:20
Akşam
17:51
Yatsı
19:06
Advert
 istanbul escort