Advert
Advert
Bu haber 02 Ağustos 2017 13:15:42 Tarihinde eklenmiştir. 486 Defa Okundu.

​Türk Telekom'dan Hizmet Alamayan Vatandaş Mersin'de İsyan Etti

Mersin'de 3 gündür interneti kesik olan vatandaş Türk telekom taahhut ettiği hizmeti veremiyor parasını almaya gelince alıyor dedi.

​Türk Telekom'dan Hizmet Alamayan Vatandaş Mersin'de İsyan Etti

İnternet ortamının şikayet merkezi haline dönüşen sikayetvar.com adlı internet sitesinde konu ile ilgili şikayetini dile getirdi.
Whatsapp ihbar hattımıza konu ile ilgili sorununu gündeme getirmemizi talep eden vatandaş, Birgün ödememiz geciktiği zaman faiz işleten türk telekom firmasının kişilerin zararlarınında karşılaması gerektiğini savundu.

Günümüzde hemen her şey online ve telefonlar üzerinden döndüğünden dolayı bir gün bile internet kesintisi yada telefon kesintisi kişinin hayatını felç etmeye yetiyor. 
Bu olayın bilincinde olan internet ve telefon şebeke sağlayıcıları kimi zaman personel eksikliği kimi zaman bölgeye verdiği hizmette önemli aksaklıklardan dolayı bir çok kez vatandaşı mağdur etmekte. 

Bize watsapp ihbar hattı üzerinden ulaşan vatandaş bir yazılımcı olduğunu ve internet hattının dükkanı olduğunu yani bir günlük kesinti yada kendisinin iddiasına göre yaklaşık 60 saatlik kesinti sadece internetten mahrum kalması anlamını taşımıyor!... Aynı zamanda söz konusu süre içerisinde dükkanı kapalı oluyor yani zarar sadece iletişimin kopması değil aynı zamanda işinin kırılması ve ekmeğine taş konulması anlamına geldiğini belirten vatandaş, telekomdan şikayetçi olacağını ve zararının tanzim edilmesini isteyeceğini belirtti.


İnternet Ortamında Yapılan Şikayetin Metni
 

Türk Telekom Böyle Kötü Bir Hizmet Anlayışı Olamaz!
Yaklaşık 60 saattir internetim yok. TTNET ne zaman arasam ilgileneceklerini belirtiyor arıza kaydı oluşturulduğunu ve gün içinde dönüş yapılacağını söylemelerine rağmen herhangi bir gelişme yok ne arızanın ne olduğunu ne de ne zaman sonuçlandıracaklarından haberleri var. Bilgi almak için arıyorum herhangi bir bilgi veremiyorlar. Çağrı merkezi en son bölge Telekom'u aramamı söylüyor telefonlarını istiyorum telefonları yok böyle bir hizmet anlayışı da yok ev ve yazlık için iki ayrı üyeliğim var ikisini de en kısa sürede iptal edip bir daha TTNET'le çalışmayı da düşünmüyorum. İş yerimde de internet var Allah'tan TTNET değil. Böyle bir sorun yaşamadım.

Şikayet Linki: https://www.sikayetvar.com/turk-telekom-boyle-kotu-bir-hizmet-anlayisi-olamaz

Editör Ramazan Cengiz

 
Yorum Yap Toplam : 2 Yorum
 • Halil YILDIZ
  Halil YILDIZ , 03 Ağustos 2017 02:41:55
  Türk telekom insanlari enayi yerine koyuyor. interneti iptal ettim tekrar acmislar.
 • Ersin Senem
  Ersin Senem , 02 Ağustos 2017 13:40:26
  Türk Telekom zıvanadan çıktı iyice. 3 ay önce 444 9 375 nolu numaradan aradılar beni, hattınızı transfer edelim diye. Onayladım, eski bir borcum varmış bu yüzden internetim taşınmamış ama telefonu taşımışlar. Madem öyle bir şey vardı ikisini de taşımasaydılar. İşin maddiyatından başka bir şey düşündükleri yok.
  https://www.sikayetvar.com/turk-telekom-nakil-sorunlari-cozulemedi
Teknoloji
Günde 7 Saat Bilgisayar 3 Saat Telefon Başında Geçiriyoruz
Günde 7 Saat Bilgisayar 3 Saat Telefon Başında Geçiriyoruz
“Digital in 2017 Global Overview” raporuna göre, Türkiye’de sosyal medyaya mobilden bağlanan kullanıcı sayısı 42 milyon. En çok kullanılan sosyal medya kanalları Youtube ve Facebook. Gün içerisinde ortalama 7 saatimizi bilgisayar karşısında, 3 saatimizi telefon üzerinden internete bağlanarak ve 3 saatimizi sosyal medya platformlarında geçiriyoruz.
Black Desert Online, oyun içi etkinliklerle renkleniyor
Black Desert Online, oyun içi etkinliklerle renkleniyor
Oyun severlerin heyecanla beklediği Black Desert Online, 6 Aralık’ta Türkçe olarak yayına girdi. Kapalı Beta ve Erken Erişim fırsatlarını kaçıranlar, eğlenceli ve ödüllü oyun içi etkinliklerle tüm zamanların en gelişmiş MMORPG oyununun tadını çıkartabilirler
55 yaş ve üstü tüketicilerin akıllı telefon kullanım oranları, gençleri yakaladı
55 yaş ve üstü tüketicilerin akıllı telefon kullanım oranları, gençleri yakaladı
Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Amerika Birleşik Devletleri’nde Deloitte tarafından gerçekleştirilen ‘Mobil Tüketici Anketi’ndeki verilere dikkat çekti. Buna göre 55 yaş ve üstü ABD'li tüketiciler, mobil cihaz ve hizmetlerin benimsenmesi ve kullanılmasında ön sıralarda yer almaya başladı.
300 yataklı hastanenin inşaat çalışması en kısa sürede başlayacak
300 yataklı hastanenin inşaat çalışması en kısa sürede başlayacak
Batman’da yapılması planlanan ancak inşaatına aylardır ara verilen 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanenin yapımına en kısa sürede tekrar başlanacağı belirtildi.
Yarını Kodlayanlar Projesi İle 500 Çocuğa Eğitim Verilecek
Yarını Kodlayanlar Projesi İle 500 Çocuğa Eğitim Verilecek
Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da Ekim ayında başlatılan ve bugüne kadar 250 çocuğa ulaşan kodlama eğitimlerine Kodlama Haftası vesilesiyle düzenlenen yeni eğitimlerle devam edildi.
Başkan Ayhan Ohali Mahallesi'nde stabilize çalışmaları denetledi
Başkan Ayhan Ohali Mahallesi'nde stabilize çalışmaları denetledi
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Ohali Mahallesi’nde devam eden stabilize yol çalışmalarını denetledi, Pekmezli Kırsal Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunları dinledi.
Milyonlarca Kullanıcıyı Etkileyen Gamarue Virüsü Şebekesi Çökertildi
Milyonlarca Kullanıcıyı Etkileyen Gamarue Virüsü Şebekesi Çökertildi
Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, Microsoft, ABD Federal Polisi FBI, Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol ve Avrupa Polis Teşkilatı Europol işbirliğiyle, Gamarue olarak bilinen büyük bir botnet işlevsiz hale getirildi. 2011 yılından beri etkin olan Gamarue, global düzeyde ayda 1.1 milyondan fazla sisteme bulaşıyordu.
Şanlıurfa Özgür Kudüs İçin Tek Yürek Oldu
Şanlıurfa Özgür Kudüs İçin Tek Yürek Oldu
Şanlıurfa'da bulunan bir çok dernek parti ve diğer sivil toplum kuruluşları İslamın en önemli beldelerinden biri olan Kudüs'ün Siyonist çeteler tarafından işgal edilip başkent olarak ilan edilmesi teşebbüsüne karşı sesini yükseltiyor.
Gerçeklik Ötesi Deneyimler ATRAX ve EVENT PRO’da
Gerçeklik Ötesi Deneyimler ATRAX ve EVENT PRO’da
6.’sı gerçekleştirilecek olan Eğlence-Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX’18, EVENT PRO-Etkinlik Hizmet ve Teknolojileri ile 1-3 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek.
Akıllı Tesisler İçin Dijital Dönüşüm
Akıllı Tesisler İçin Dijital Dönüşüm
Otomasyon sektörünün öncü markası Mitsubishi Electric, Almanya’nın Nuremberg şehrinde düzenlenen SPS IPC Drives Fuarı’nda, ziyaretçilere dijitalleşmenin üretim esnekliğini artırmak konusunda sağladığı avantajları anlattı.
DSDER Başkanı Alimgil, Orta Gelir Eşiği Dijital Dönüşümle Aşılır!
DSDER Başkanı Alimgil, Orta Gelir Eşiği Dijital Dönüşümle Aşılır!
Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER) “Bilgi Teknolojilerinde Dijital Dönüşüm” başlıklı etkinliğin açılışında konuşan DSDER Başkanı Gül Gürer Alimgil, "‘Orta gelir eşiğinin’ Dijital Dönüşümle aşılabileceğine inanıyoruz” dedi.
Farkında Olmadan Cebinizde Bir Casus Taşıyor Olabilirsiniz
Farkında Olmadan Cebinizde Bir Casus Taşıyor Olabilirsiniz
Google güvenlik ekibi Android cihazların resmi uygulama mağazası Google Play’de Facebook, Twitter ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarından veriler çalan, WhatsApp, Viber ve Skype’tan gelen mesajları okuyabilen, SMS mesajları gönderip alabilen, takvime, çağrı günlüğüne, kişi listesine ve fotoğraflara erişebilen, Wi-Fi şifresini ele geçiren, ortam sesini kaydeden ve habersizce fotoğraf çekebilen Tizi adında casus bir yazılım keşfetti.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:56
Güneş
07:24
Öğle
12:27
İkindi
14:55
Akşam
17:18
Yatsı
18:39
Advert