Advert
Advert
Personel Alımları
Bu haber 23 Mart 2019 17:05:56 Tarihinde eklenmiştir. 667 Defa Okundu.

Özyavuz,Harran Yıllardır Yanlış Yönetiliyor

Cumhur İttifakı Adayı Mahmut Özyavuz, “Harran'da yıllardır yapılan yanlış yönetimlerin ceremesini çekiyoruz.” Diyerek açıklamalarda bulundu.

Özyavuz,Harran Yıllardır Yanlış Yönetiliyor

Türkiye’nin konuştuğu aday Mahmut Özyavuz, seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor. 


Harranlı vatandaşlar ile bir araya gelip sürekli istişarelerde bulunan Özyavuz, Harran’ın büyük,  küçük demeden bütün sorunlarını dinleyerek çözümler üretme konusunda adımlar atarken, daha önce yapılması gereken hizmetlerin yapılmamasından dolayı vatandaşların sıkıntı çektiğini dile getirdi.Cumhur İttfaki adayı Özyavuz, açıklamasında şunları ifade etti;


“Harran'da yıllardır yapılan yanlış yönetimlerin ceremesini çekiyoruz. Görevlerinden birisi yol yapmak ve köy içlerini stabilize etmek olan yönetimler, görevlerini yapmayıp seçime bir ay kala yollara toprak, kum dökmeye başlayınca, millet de mecburen seçim ayında tek istekleri kum oluyor.

Oysa bu insanların yolları yapılmış olsa köy içleri stabilize edilmiş olsa kumla ne işleri olurdu.
Kum yerine şehir projesi isterlerdi, çocuk parkı isterlerdi, çevre düzenlemesi isterlerdi, şehir ve köyleri için daha başka hizmetler isterlerdi.
Bu milleti kuma mahkum edenleri millet muhalefete mahkum edecektir.”

 

Özyavuz’a Destek Çığ Gibi BüyüyorCumhur İttifakı adayı Mahmut Özyavuz, seçim çalışmaları kapsamında Yardımlı Mahallesini ziyaret etti. Sadece Harran değil bütün Urfalıların desteğini alan Özyavuz’a Yardımlı’dan da tam destek geldi.


Cumhur ittifakı Harran’da  giderek güç toplamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa'ya gelişinden sonra Cumhur ittifakı, Harran’da daha fazla teveccüh görmeye başladı. 

 

Her Yerde Sevgi Gösterileri İle KarşılaşıyoruzSeçim çalışmaları kapsamında köyleri ziyaretleri Mahmut Özyavuz, “Her yerde sevgi gösterileriyle karşılaşıyoruz” ifadelerini kullanırken, Harranlıların da, Mahmut Özyavuz ve Cumhur ittifakını desteklediklerini her defasında dile getiriyorlar.

 

Özyavuz’a Yardımlı’dan Destek Geldi


Mahmut Özyavuz, son olarak Yardımlı Mahallesini ziyaret ederek burada yaşayan vatandaşların da desteğini aldı. Özyavuz, ziyaret sonrası şu açıklamada bulundu;
“Yardımlı mahallesinden Hüseyin El Salih'in torunları Sn. Mehmet Salih İLÇİ ve akrabalarından cumhur ittifakına tam destek. Destekleri için kendilerine teşekkür ederim.”

 

Mehmet Özyavuz, Harran’ı Kendi Çıkarına Oynatıyor


Harran ilçesi yine karanlığa, zaman tünelinde kalmaya devam mı edecek. 
Beş yıldır belediye başkanlığı sürecinde iktidar partisinden başkan olmasına rağmen ilçesine hiç bir katkı sağlayamayan Mehmet Özyavuz, şimdi de tenis topu gibi bir Demokrat Parti bayrağını çekiyor. ardından indiği AK Parti treninin arkasından koşuyor. 
Tutarsız açıklamaları ile gündemi fuzuli meşgul eden Mehmet Özyavuz, Harran belediye başkanlığını kendisine baki görüyor ki, kendisine güvenenlerin de bir o yana bir bu yana çekerek akılları ve aklını bulandırıyor. 

Rivayete göre divan edebiyatı şairleri Bağdatlı fuzuli ve Ruh-i  çarşıda dolaşırken, başı boş derisi uyuz olmuş  bir kopek görürler; Ruh-i hemen hiciv eder, Üstad bu uyuz kelp ne gezer böyle fuzulî fuzuli der...
Üstad Fuzuli tebessüm eder ve güler Harran’a kadar yolu var oraya kadar gider, orada iyi hekimler var ya tedavi edereler kurtulur, yada vururlar sırtına çıkar ruh-i  der.
 


Bakalım Bu Seçimde Harranlılar Tedavi Mi Edecek Yoksa Sırtına Mı Vuracak


Ayrıca başka bir partiden olup da halka yalan söyleyerek “Ben AK Parti'ye geçeceğim” deyip oy toplamak ne kadar ahlaki ve vicdanidir.  Bugün de Demokrat Partinin genel başkanını Harran da karşılayacak olan Özyavuz,  Demokrat Parti genel başkanın gözlerin içine bakarken hiç sıkılmayacak mı? Hiç utanmayacak mı?  Demokrat Partiden aday olup sonra geçemeyeceği halde, ben AK Parti'ye geçeceğim demek onları kandırmak demektir.,Mehmet Özyavuz Harran’ı Daha Da Dibe Çekecektir


 Harranlılar, mevcut iktidardan yararlanacaklardır. Zaten iki dönemdir Harran köy gibi yönetilmekte. Bu gidişle Mehmet Özyavuz Harran’ı da daha da dibe çekecektir. Harranlıların buna çok dikkat etmesi gerekmektedir. Ülkede böyle bir beka sorunu varken ufak hesaplarla cumhurbaşkanımızı hançerlemek vatana ihanettir. Zaten geçen gün Urfa'ya gelen tarım bakanı daha tüm ilçelerden rekor oy beklediklerini söylemektedir bu nedenle Sayın cumhurbaşkanımızı desteklemek hepimizin boynunun borcudur.

Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz, Harran’da Cumhur ittifakı adayı olan Mahmut Özyavuz’un seçim bürosunda vatadaşlarla bir araya geldi. Özyavuz’un konuşmalarında en çok dikkat çeken konuşma ise, Harran mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’un aday gösterilmemesi ve bunun nedenleri oldu.


Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz, Harran belediye Başkan seçimlerine Cumhur İttfakından girin Mahmut Özyavuz’un seçim bürosundaydı. Milletvekili Özyavuz, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla sohbet etti.

 

Özyavuz, Senin Bu Saatten Sonra Belediye Başkanı Olacağın YokMilletvekili Özyavuz’un konuşmalarında dikkat çeken konulardan bir tanesi ise Harran’ın mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz oldu. İbrahim Özyavuz Cumhur Misafirhanesinde yaptığı konuşmalarda mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’u kastederek şunları ifade etti;

“Seni aday göstermediler, millet seni istemedi diye listeye giremedin. Senin zaten bu saatten sonra da belediye başkanı olacağın yok. Bu saatten sonra Ak Parti’de yer alamazsın. Bunu ben değil Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi.” İfadelerini kullandı.
 

Özyavuz, Erdoğan’ın Bu Trenden İnen Bir Daha Binemez Sözlerini Açıkladı


Milletvekili Özyavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa mitinginde bahsettiği “Bu trenden inen bir daha binemez” laflarına da yorumda bulundu. Özyavuz tren olayını şu şekilde açıkladı;

“Trenden inip binen adamın olayı farklı. O zaman Türkiye bir FETÖ darbesine uğramamıştı. Türkiye o zaman içeriden ve dışarıdan bu kadar ekonomik saldırıya uğramamıştı. Türkiye bugünkü ortamın içinde değildi ve o adam Ak Parti’den istifa ederek bağımsız aday olarak kazandı. 3 sene uğraştı didindi, sonra dediler ki gel. Sonra geldi ve şu anda Ak Parti’de milletvekili. Sayın Cumhurbaşkanımız Urfa mitinginde dedi ki; ‘Bugün ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılarda, bu zorlu günlerde istifa edenler bir daha bu trene binemezler’. Cumhurbaşkanımızın bu sözleri ile beraber Harran Belediye Başkanı ne yaptı? Dedi ki; ’Sen beni aday göstermiyorsan ben karşına dikileceğim ve gidip kör topal bir ata bineceğim.’ Ve gidip kör ve topal bir ata bindi. Çünkü o atın semeri de kalmamış, o at ortalığa bırakılmış ve şer gruplarının eline geçmiş. Sen böyle bir ata binerek yarış kazanacağını zannediyorsun.” İfadelerini kullandı.

 

Özyavuz, Esnaf Bize Gelmek Zorunda KalmayacakHarran MHP Belediye Başkan Adayı Mahmut Özyavuz, ziyaret sonra yaptığı açıklamada; “ Esnafın bir sorunu olduğunda kendisi bize gelmek zorunda kalmayacak, biz yanına gidip sorununu yerinde göreceğiz.” İfadelerini kullandı.
 
 
Özyavuz’un ziyareti sonrası yapılan görüşmelerde olumlu yanıtlar alan haber ekibimize açıklama yapan esnaflar, “Özyavuz gibi bir adamın Harran’a en yakışan belediye başkanı olacağına eminiz. Bizler esnaf olarak kendisine desteklerimizi ilettik. Allah yar ve yardımcısı olsun” yorumunda bulundular
Etiketler
Yorum Yap
Güncel
​Urfa'da Bir Lokantanın Yaptığı Duman Tüm Mahalleyi Rahatsız Ediyor
​Urfa'da Bir Lokantanın Yaptığı Duman Tüm Mahalleyi Rahatsız Ediyor
Düğün salonunun lokantasından çıkan duman, araçların önünü göremeyecek seviyeye kadar getirdi. Mahalleli şikayetçi olurken, lokanta yetkilileri vurdum duymazca hem çevreyi kirletmeye hem de araçları kazaya sebebiyet vermeye devam ediyor.
​Şanlıurfa'ya Gelen Bayan Turist Balıklıgöl’de Darp Edildi
​Şanlıurfa'ya Gelen Bayan Turist Balıklıgöl’de Darp Edildi
Şanlıurfa'ya tatil yapmak için gelen Ş.H adlı bayan turist Balıklıgöl'de Güvenliğin gözü önünde saldırıya uğradı, Saldırı sonrası Güvenlik görevlisinin olaya müdahale etmemesi dikkat çekti.
​Haliliye Belediyesinde Atık Toplama Araç Kiralama İhalesi Kurumu Zarara Uğrattı mı?
​Haliliye Belediyesinde Atık Toplama Araç Kiralama İhalesi Kurumu Zarara Uğrattı mı?
İki hafta önce haberini yaptığımız ve Haliliye Belediyesinden Ismarlama İhale başlığını taşıyan haberimizden sonra Haliliye Belediyesinin söz konusu ihaleyi belediyeyi zarara uğratacak şekilde verdiği ve ihaleye katılan firma sayısı çok az olması nedeni ile rekabetten uzak şekilde yapılarak iddiaya göre belediye yaklaşık 37 milyon TL zarara uğratıldı.
​Şanlıurfa'da Basın, Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat Önderleri Urfa'ya Sahip Çıkmalıdır.
​Şanlıurfa'da Basın, Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat Önderleri Urfa'ya Sahip Çıkmalıdır.
Şanlıurfalı iş adamı sosyal medya üzerinde Şanlıurfa adına Kanaat Önderleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Basın Mensuplarına çağrıda bulundu, Gelin doğruya doğru yanlışa yanlıştır deyip Şanlıurfa'ya sahip çıkın
9 Hdp Tatvan Meclis Üyesi Görevden Uzaklaştırıldı
9 Hdp Tatvan Meclis Üyesi Görevden Uzaklaştırıldı
Bitlis'e bağlı Tatvan ilçesinde Hdp'li 9 encümen görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Görevden uzaklaştırılan Tatvan belediye meclis üyelerinde herhangi bir tutuklama yok.
​İstanbul Seçimlerinde Rekabet Kızışıyor
​İstanbul Seçimlerinde Rekabet Kızışıyor
İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığının tekrarlanması adaylardan çok her iki siyasi partiyi harekete geçirdi, Seçim 2 adayın arasında geçecek görünüyor.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Aracını Yakıp İntihar Eden Kişinin Kimliği Belli Oldu
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Aracını Yakıp İntihar Eden Kişinin Kimliği Belli Oldu
Bugün İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Bahattin Küçük adlı vatandaş aracını köprüde emniyet şeridine park ederek benzin döküp yaktı, Daha sonra köprüden atlayıp intihar etti
​Serbest Bırakılan Sapık 2 Çocuğa Daha tecavüz Etti
​Serbest Bırakılan Sapık 2 Çocuğa Daha tecavüz Etti
Tuncay Çınar adındaki sapık 2 yıl önce serbest bırakıldı, 2 çocuğa daha cinsel istismarda bulununca tekrardan tutuklanıp ceza evine gönderildi.
AKP'nin Oylar Yeniden Sayılsın
AKP'nin Oylar Yeniden Sayılsın" Kararına YSK'dan Ret Cevabı Gelmesi, CHP'de Büyük Bir Sevinç Yarattı
Yüksek Seçim Kurulu, (YSK) AK Parti'nin İstanbul'la ilgili itirazlarını reddetti. YSK'nın bu kararı CHP'de büyük bir sevinç yarattı.
Demirtaş İktidar Bloğu Tam Bir Hezimet Yaşadı
Demirtaş İktidar Bloğu Tam Bir Hezimet Yaşadı
​HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yerel seçimlere ilişkin yaptığı değerlendirmede "Sonuç, iktidar bloğu için tam bir hezimettir." dedi.
​Mansur Yavaş Erdoğanı Karşıladı
​Mansur Yavaş Erdoğanı Karşıladı
Erdoğan, Rusya'da gerçekleştirdiği resmi ziyaretin ardından özel uçak "TUR" ile saat 23.40'ta Ankara'ya geldi. Erdoğan'ı karşılayanlar arasında mazbatasını alarak resmen göreve başlayan Mansur Yavaş da yer aldı.
Urfanews Nedir Nasıl Kullanılır?
Urfanews Nedir Nasıl Kullanılır?
Şanlıurfa ve bölge gündeminin nabzını tutmak için kurulan saygın bir haber ve fikir düşünce platformudur.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Advert
 Yandex.Metrica