Advert
Advert
Personel Alımları
Bu haber 16 Mart 2019 15:06:50 Tarihinde eklenmiştir. 1424 Defa Okundu.

Sanaldan Değere: Oyunlaştırma İle Anlamlı Deneyimler Oluşturma

Tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve her şeyin dijitalleşmesi arasında, perakende alanı son on yılda önemli değişimler geçirdi ve her zaman olduğu gibi hızla gelişmeye devam ediyor.

Sanaldan Değere: Oyunlaştırma İle Anlamlı Deneyimler Oluşturma

Tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve her şeyin dijitalleşmesi arasında, perakende alanı son on yılda önemli değişimler geçirdi ve her zaman olduğu gibi hızla gelişmeye devam ediyor. Bu dönüşümler perakendecilerin genel alışveriş deneyimini geliştirmeleri için bir takım zorluklar ve fırsatlar doğurmaktadır.

Geleneksel perakende stratejileri, hedef kitlelerine ulaşma konusundaki etkilerini kademeli olarak kaybederek, daha yenilikçi alternatifler pazara girmiştir. Bu tekniklerden biri oyunlaştırma - daha fazla tüketici katılımı sağlamak amacıyla oyun benzeri bir mekaniğin kullanılması ve bunun sonucunda marka sadakatinin teşvik edilmesi fikri.

 

Yeni Nesil Perakendeciliğin Kalbinde YenilikOnline alışverişin artması geleneksel perakende endüstrisini kriz durumuna zorladı. Hızla değişen dijital bir ortamda başarı, büyük ölçüde perakendecinin gerekli ayarlamaları yapma ve gelişen tüketici ihtiyaç ve istekleri ile uyum sağlama yeteneğine bağlıdır. Müşterileri çekmek ve elde tutmak için yeni teknolojiye yatırım yapan şirketler sıkıntısı olmasa da, yenilik aynı şeyleri daha verimli bir şekilde yapmanın yeni yollarını bulmak anlamına da geliyor.

Günümüzün tüketicileri, e-ticaretin rahatlığı ve kişiselleştirilmiş tecrübesi ile şartlandırılmıştır. Sonuç olarak, tuğla ve harç perakendecileri için, müşterilerin çevrimiçi alışveriş yaparken edindikleri özellikleri ve deneyimleri fiziksel mağazalarına entegre etmeleri çok önemlidir.

Günümüzde bir mağaza, ürünlerinizi sergilemek için bir yerden çok daha fazlasıdır. Aksine, müşterilere hem gerçek değeri hem de olumlu katılımı sağlayan bir alan haline gelmiştir. Müşterilerinizin ürününüze olan inancını harekete geçirmeli, marka değerlerinizi verimli bir şekilde iletmeli ve kalite etkileşimleriyle sadakat sağlamalıdır.

Giderek, en iyi ve en etkili sadakat programları, oyun mekaniğine dahil olacak ve onlardan tek seferlik işlemleri zorlamak yerine müşterilerin ilgisini çekmeye odaklanacaktır.

Millennials 80'inden fazlası yüzde sadece kendi satın alma işlemleri için ödülleri almak istiyorum, ama aynı zamanda markalarla onların etkileşim için bir işaret raporu . Ayrıca, anket katılımcılarının üçte birine yakın, ve bin yılların yüzde 40'ı oyunların sadakat programlarına entegre edilmesi gerektiğine inanıyordu.

Bundan faydalanmak için, perakendeciler satın alımların ötesine geçmeleri, tüketicileri etkileşimleri için ödüllendirmeleri ve devam eden sadakat ilişkileri kurmaları için pazarlama stratejilerine gamification eklemeliler.

Bu yüksek oranda birbirine bağlı tüketici neslinde, gamification, işletmelerin müşterileri ile anlamlı ilişkiler kurmalarını ve onları korumalarını sağlar; bu yüzden gittikçe daha fazla işletme oyunu benimsemeye başladı.

Domino's, NBC, Nike ve Victoria's Secret gibi markalar, mobil kullanıcılara hitap etmek ve müşteri çekmek için oyunlaştırma stratejileri kullandı. Örneğin, NBC'nin uygulaması , kullanıcıların görüntüleme tercihleri ​​hakkında bilgi girmelerine izin veriyor ve ödül puanları karşılığında gösterileri izlemelerine izin veriyor. Pizza zinciri Domino's , ücretsiz pizza istemek için oyunculara puan sunan pizza temalı zorluklar içeren bir mobil oyun uygulaması vardır.
 


İlgisizliğin Yaşına veda etmekOyunlaştırma, markaların tüketiciler arasındaki katılımı artırmasına, etkileşimlerin artmasına, kullanıcı deneyimlerinin artmasına ve daha güçlü perakendeci-tüketici bağlantılarına yol açmasına izin verir. Sırayla, oyunlaştırma perakendecilerin, markalarını nasıl daha ulaşılabilir ve daha elverişli hale getirebilecekleri konusunda karşı karşıya kaldıkları çok sayıda zorluğun üstesinden gelmelerini sağlıyor.

Örneğin, belirli bir faaliyet veya davranışı ödüllendirerek, perakendeciler oyuncuları ürünleri ile ilişki kurmaya teşvik ederek satın alma olasılığını artırır. Klasik video oyunlarından ödünç almak, jeton, rozet ve özel teklif formlarındaki ödüller tüketicilerdeki rekabetçi ruhu ortaya çıkarabilir ve yeni hedeflerin, seviyelerin ve başarıların kilidini açmak için tekrar ziyaretleri teşvik edebilir.

Müşterilere paylaşılabilir lider tabloları aracılığıyla başarılarını sosyal medyada paylaşma yeteneği vermek, aynı zamanda ağızdan ağıza pazarlama ve benzer fikirli akranları eğlenceye dahil etmek yoluyla marka bilincini artırırken, aynı zamanda bir motivasyon katmanı sağlar.

Oyunlaştırma yoluyla, tüketicinin bir perakendeci ile etkileşime girme deneyimi daha dinamik ve çok yönlü hale gelir ve basit bir şekilde satın alma işlemini eğlenceli bir aktiviteye dönüştürerek harekete geçer. Yeni edinilen müşteriler tarafından tekrarlanan etkinlikleri yönlendiren gamification, perakendecilere daha iyi hedef almalarına ve onları korumalarına yardımcı olabilecek tüketici tercihleri ​​hakkında değerli bilgiler sunar. Perakendeciler, daha anlamlı ve alakalı içerik sunarken, tüketicileriyle daha uzun süreli ve güvenilir ilişkiler kurabilirler.

 

Tokenizasyon, Potansiyel Oyun DeğiştiriciOyunlaştırma hem yeni tüketiciler çekebilir hem de mevcut bir müşteri tabanı ile ilişkileri derinleştirebilirken, belirteçli bir ekonominin ve bunun temelindeki blok zincirleme teknolojisinin getirilmesi, tüccarlar ve müşteriler arasındaki değeri yeniden dağıtmak için birlikte çalışarak bu süreci kolaylaştırabilir.

Blockchain'in güvenli kayıt tutma yeteneği, bir oyun veya sadakat programının mekaniğini uygulamak ve izlemek için uygun kılar. Kripto para birimleri gibi tokenize alternatiflerin kullanılması, müşterilere, diğer kripto para birimleri veya yerel fiat para birimleri ile takas edilebilecekleri için, sadakat puanlarıyla daha fazla esneklik sağlar. Tokenizasyon, sanal gerçeklik ile gerçeklik arasındaki boşluğu kapatıp bağdaştırıcı bir çevrimiçi ağ ekosisteminin oluşturulmasını sağlar.

Dijital ekonomi gelişmeye devam ettikçe, tokenizasyon, teknolojiye meraklı bir tüketici tabanına en iyi şekilde hizmet vermek için yenilik yapmak isteyen perakendeciler için bir adım daha ileri gitmekte ve aynı zamanda kullanıcı deneyimini iyileştirmekte ve mevcut süreçler için verimliliği arttırmaktadır.


 

Yolsuzlukla Mücadele Uğruna
Blok zincirinin ortaya çıkışı, yavaş yavaş perakende de dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde sayısız olasılık yarattı, ancak kendi başına teknoloji sadece bir araçtır. Teknolojik dönüşüm perakendeciler için büyük umut vaat ediyor, ancak başarısı garanti edilemiyor. Nihayetinde, perakendecilerin teknolojinin gücünden ne kadar iyi yararlanabileceği ve mevcut pazarlama stratejileri ve işletme modellerine uygulayabildiği büyük ölçüde ortaya çıkıyor.

Geçmişte, bir marka bir TV reklamını başlatabilir, bir miktar baskı ve radyoyla eşleştirebilir ve satıştaki hava fırlatıcısını izleyebilirdi. O zamandan beri zaman değişti. Bu yeni anlık memnuniyet döneminde, her şey kullanıcı deneyimi ile ilgilidir. Müşterileri şaşırtan ve sevindiren unutulmaz bir deneyim yaratmak, marka sadakati, duygusal bağlantılar kurmak ve tüketici-marka ilişkilerini geliştirmek açısından katlanarak kar payı ödeyecek.

Perakendeciler artık alışveriş siloları açısından düşünmemeliler. Bunun yerine, fiziksel, çevrimiçi ve sosyal dünyaların birbirlerinden en iyi unsurları nasıl ödünç alabileceklerine bakmalı ve tüketicileri için en iyi çok kanallı alışveriş deneyimini sunmak için sınırları birleştirmelidirler.

Tuğla ve harç perakendeciliğinin değeri hala devam ediyor: Çevrimiçi alışveriş uygun, ancak müşteriler hala fiziksel bir mağazada edinebilecekleri somut ve sosyal deneyimleri istiyor.

Aynı zamanda, çoğu hedef tüketici arasında akıllı telefonların çoğalmasıyla, mağazalara trafiği yönlendirmek için mobil stratejiler kullanmak, katılım ve sadakat sağlayacaktır. Bu nedenle, dijital kanalları ve fiziksel mağazaları arasında birleşik ve kesintisiz bir deneyim yaratarak, perakendeciler günümüz dijital ekonomisinde rekabet avantajı elde edebilirler.

Perakendecilerin müşterileriyle etkileşimlerine anlam ve amaç koymaları gerekir; bu da çoğu zaman hızlı bir şekilde modası geçmiş olan geleneksel paradigmalardan kopmaları gerektiği anlamına gelir.

Oyunlaştırma, müşterileri meşgul etmek için eğlence, etkileşim ve oyunun insan unsurlarına girer. Perakendeciler, sadece kuponlar, harcanabilir puanlar ve indirimler sunmak yerine, katılımcılar karşılığında müşterilere daha fazla değer sunmak için oyun mekaniği ve blok zinciri özelliklerinin etkin bir kombinasyonunu kullanarak sadakat programlarını geliştirebilirler.

Son derece rekabetçi ve sürekli değişen perakende ve e-ticaret dünyasında, ilgili ve yenilikçi fikirler, şirketleri markalı bir ekosistem geliştirme konusunda ön planda tutacaktır. Markalara, müşterileriyle daha visseral ve duygusal bir düzeyde bağlantı kurabilmek için tüketici deneyimi, kullanıcı yolculuğu ve katılımına öncelik vermeleri tavsiye edilir.

Eninde sonunda, başarılı olacak şirketler, zamanı geldiğinde onlara fayda sağlamak için sismik teknolojik değişimlere önem veren şirketlerdir.
Etiketler
Yorum Yap
Teknoloji
Gran Turismo Sport’ta Yarışın Keyfi Michelin İle Sürülecek
Gran Turismo Sport’ta Yarışın Keyfi Michelin İle Sürülecek
Lastik devi Michelin, PlayStation ile işbirliğine giderek PlayStation’ın en iyi araba yarışı oyunlarından Gran Turismo Sport’ta ‘resmi lastik tedarikçisi’ oldu.
Kaspersky: Dijital tehditlerin tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin!
Kaspersky: Dijital tehditlerin tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin!
Eylül ayı yazdan kalma son günleri sunarken, birçok kişi de bu günlerde sunulan özel fırsatları değerlendirerek tatile çıkmayı tercih ediyor. Ancak bu dönemde de seyahat odaklı kimlik avı saldırıları ve veri hırsızlığı yapan dolandırıcılar tatilini online planlayanları bekliyor.
​Şanlıurfa'ya Tebessümü Aşılayan Kıtto Xelil Bıçaklanarak Öldürüldü
​Şanlıurfa'ya Tebessümü Aşılayan Kıtto Xelil Bıçaklanarak Öldürüldü
Akli dengesi yerinde olmayan, Ancak Şanlıurfalının gönlünde davranışları ile taht kuran Kıtto Xelil bıçaklanarak öldürüldü. Şanlıurfa'ya Tebessümü Aşılayan Kıtto Xelil Bıçaklanarak Öldürüldü
Çiftçi, Toplu İş Sözleşmelerinde İşçinin Hakkının Zayi Olmaması İçin Mücadele Verdik
Çiftçi, Toplu İş Sözleşmelerinde İşçinin Hakkının Zayi Olmaması İçin Mücadele Verdik
Hak-iş sendikasının düzenlediği bir toplantıya katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi İşçi ve işverenler hakkında önemli açıklamalarda bulundu
Meyve Sebze Fiyatları Tanzim Satışları'da Vurdu %220 Zam
Meyve Sebze Fiyatları Tanzim Satışları'da Vurdu %220 Zam
sebze satış fiyatlarında yüzde 220 oranına varan zamlar gözlendi. Biberin kilogram fiyatı İstanbul halinde tanzim sonrası 5 TL'den satılırken bugün itibari ile 16 TL'ye çıktı.
Profesyonel bilgisayar korsanlarını bize saldırmaya davet ettik: İşte olanlar
Profesyonel bilgisayar korsanlarını bize saldırmaya davet ettik: İşte olanlar
Bir siber saldırı tahmin etseniz bile, e-posta phishing, bilgisayar korsanlarının özel hesaplara erişmek için kullandıkları en etkili yöntemlerden biri olmaya devam ediyor.
Facebook Kullanıcılarının Şifreleri Tehdit Altında mı? Facebook Yönetimi Açıkladı
Facebook Kullanıcılarının Şifreleri Tehdit Altında mı? Facebook Yönetimi Açıkladı
Ocak ayında Facebook'ta yapılan bir iç soruşturmada, tüm kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığı bulundu, bu da sosyal ağ çalışanlarının kolayca şifreler ile karşılaşması ve giriş bilgilerini potansiyel olarak kötüye kullanabilmesi anlamına geliyor.
Apple, iMac Pro'ya 256 GB RAM 4 TB SSD Ekleyerek Bir Masaüstü Canavarı Üretti
Apple, iMac Pro'ya 256 GB RAM 4 TB SSD Ekleyerek Bir Masaüstü Canavarı Üretti
Dünyanın en büyük teknoloji üreticisi olarak bilinen Apple masa üstü sürümünde öyle bir bilgisayar piyasaya sürdü ki teknoloji meraklısı herkesin rüyalarını süsleyecek türden. Ancak fiyatı dudak uçuklatacak cinsten
İnstagram uygulama Üzerinden doğrudan Ürün Pazarlama Yapmaya Hazırlanıyor
İnstagram uygulama Üzerinden doğrudan Ürün Pazarlama Yapmaya Hazırlanıyor
Facebook’a ait Instagram Salı günü, kullanıcıların fotoğraf paylaşma uygulamasından çıkmadan bir ürün satın almalarına olanak tanıyacak Google Checkout adlı bir özelliği test ettiğini söyledi.
Android Cihazlar İçin Tavsiye Edilen En İyi 7 Eğlence Uygulamaları
Android Cihazlar İçin Tavsiye Edilen En İyi 7 Eğlence Uygulamaları
Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, Telefonunuzda boş zamanlarınızı eğlenceli geçirmek için sizin için önerilen en iyi 7 uygulamayı tercih edebilirsiniz.
Sizi Görevde Tutmak için 8 Harika Linux Zaman İzleyici Uygulaması
Sizi Görevde Tutmak için 8 Harika Linux Zaman İzleyici Uygulaması
Zaman izleme yazılımı, görevler için harcadığınız zamanı kaydeder. Zaman izleme, fatura raporları oluşturmanıza, faturalar hazırlamanıza ve iş akışınızı daha iyi verimlilik için analiz etmenize yardımcı olur.
Sanaldan Değere: Oyunlaştırma İle Anlamlı Deneyimler Oluşturma
Sanaldan Değere: Oyunlaştırma İle Anlamlı Deneyimler Oluşturma
Tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve her şeyin dijitalleşmesi arasında, perakende alanı son on yılda önemli değişimler geçirdi ve her zaman olduğu gibi hızla gelişmeye devam ediyor.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Advert
 Yandex.Metrica