Advert
Advert
Bu haber 05 Mart 2019 15:59:57 Tarihinde eklenmiştir. 928 Defa Okundu.

Çocuklara Program Kodlamayı Neden Öğretmeliyiz?

Bir çocuğun seçtiği yoldan bağımsız olarak kodlamayı öğrenmesi bugün için de gelecek nesiller için de çok önemlidir.

Çocuklara Program Kodlamayı Neden Öğretmeliyiz?

Araştırmalar bize bu bilginin herhangi bir kariyer için önemli olacağını göstermektedir. Hem teknolojide kadın lideri hem de 10 yaşında bir çocuğun annesi olarak hem profesyonel hem de kişisel yaşamımdaki kritik öneminin farkındayım. Kodlama bu teknolojik çağda gerekli bir okuryazarlıktır.

Bilgisayar kodlaması her şeyin bir parçasıdır ve çevremizdeki dünyanın her yerindedir. Bilimsel ve teknolojik yenilik, küresel ekonomik sistemimizin temel taşlarıdır. Ekonomimiz, refahımız ... her şey buna bağlı.

Sadece teknoloji ile ilgili alanlarda önemli değil. Kodlama, imalat, sağlık hizmetleri, çiftçilik ... için hayati önem taşımaktadır. Kalan soru "neden?" Olmamalı ama nasıl?" Çocuğuma kodlamayı öğrenmek için nasıl ilham verebilirim, ne zaman başlamalıyım ve ne gibi faydaları var? 

Nasıl Başlayabilirim?Çocukların çıkarlarını özendirmek ve yaşam becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ebeveynin görevidir. Kişisel felsefem, çocukları erken kodlamaya başlamak ve eğlenceli hale getirmek!

Hepimizin bildiği gibi, yaparak öğrenme çok daha etkilidir. Çocuklar doğuştan meraklı ve keşfetmek için aşk. Keşif yapmayı ... şeyleri toplamayı, incelemeyi, koklamayı, dokunmayı ve nedenini sormayı seviyorlar?


Açık Kaynak kodlama


Kodlama düşündüğünüzden daha kolaydır! Kodlama, çocukların kavrayabilmesi için son derece kolaydır ve bu nedenle kısa bir girişten ve bazı keşiflerden sonra ilkel becerilere hükmedilebilir.

Bu temel bilgi, çocukların pasif olarak tüketmelerine karşın çevrelerindeki teknolojiyle etkileşime girmesine yardımcı olur. Bu hızlı ustalık sayesinde özgüvenlerini arttırırlar. Çocuklar daha güvenli hale geldikçe, kodlama eğitimlerinde daha fazla baskı yapmalarını ve daha fazla bilgi edinmelerini teşvik eder. 

Kodlama Yaratıcılığı Geliştirir ve DesteklerGerçek şu ki teknoloji gelecekte yıldırım hızında gelişecek, ancak bir çocuğun öğrenmeden kodlamaya geliştirdiği beceriler bir ömür boyu orada olacak. Çocuklar deney yaparak ve hata yaparak yaratıcılık geliştirir. Eğitimi kodlama yoluyla bir şey yapmanın birden fazla yolu olduğunu öğrenirler. Denemeye devam et!

En sevdiğim alıntılardan biri Margaret Meade'den: "Çocuklara ne düşüneceğini değil, nasıl düşünüleceğini öğretmek gerekir." Kodlama, çocuklara nasıl düşünüleceğini öğretir! 

Kodlama Yeni Bir Dil Öğrenmek Gibi
Yeni bir dil öğrenmek, çocuklara iletişim kurmanın başka bir yolunu öğretir. Bir çocuğun etrafındaki teknoloji ile nasıl daha doğrudan iletişim kuracağını öğrenmesi heyecan vericidir. Herhangi bir dil öğrenirken, çocuklar erken yaşta kodlamaya maruz kalmalıdır.

Kodlama, mantıklı düşünmeyi öğretir ve hem yazılı hem de sözlü becerileri güçlendirir. Kodlamayı daha iyi öğrenen çocuklar düşüncelerini nasıl organize edeceklerini daha iyi anlarlar. Kodlama, dünyayı çocuklara açan bir dil becerisidir.

Kodlama, Matematik Olan Çocuklara Yardımcı Olur
Kodlamayı öğrenmek, çocukların soyut kavramları görmesine yardımcı olur. Kodlama yoluyla çocuklar matematiğin gerçek dünya meselelerine nasıl uygulanacağını ve yaratıcı çözümler üretmeyi öğrenir. 

Kodlama matematiği daha pratik, çekici ve eğlenceli hale getirir!Kodlama İşbirliği ÖğretiyorYaratıcı ortamlarda doğru cevaplar ve rehberler yoktur. Kodlama disipliniyle çocuklar akranlarından onay almak isterler ve gruplar halinde çalışma eğilimindedirler. İşbirliği yapmayı, eleştiriyi olumlu bir şekilde vermeyi ve almayı ve yaptıkları geri bildirimi birleştirmeyi öğrenirler.

Bu becerilerin gelişimi, sonraki yaşamlarında ve kariyerlerinde, aynı problem için pek çok çözüm bulunduğunun anlaşılması gibi son derece önemlidir. Çocuklar, doğru soruları nasıl soracağınızı bilmenin bazen doğru cevaplara sahip olmaktan daha önemli olduğunu kodlayarak öğrenirler. 


Kodlama Neden Önemli?Yaptığım her şeydeki en büyük ilham kaynağım oğlum. Bilim ve teknolojiden etkilenir ve sürekli olarak "bu nasıl çalışır?" Diye sormasına yardım edemez. Etrafındaki neredeyse her şey hakkında.

Teknoloji alanındaki bir yenilikçi olarak, yeni bir neslin teknoloji ile güçlendiğini hissetmesini sağlamak ve ona bakmaktan ve pasif olarak tüketmekten ziyade kendisiyle proaktif olmakta rahat olmak istiyorum.

Kodlamayı öğrenmek bu süreçte kritik öneme sahiptir. Bir ebeveyn olarak, çocuğumu becerilerini mümkün olduğu kadar uzun süre kodlamayı ve geliştirmeye ve geliştirmeye devam etmeyi öğrenmeye teşvik etmeyi ve onu herhangi bir cesaret kırma anına katılmamaya teşvik etmeyi planlıyorum. Ondan olabildiğince sıkça sınırlarının ötesine geçmesini ve karşılık gelen avantajlardan yararlanmasını istiyorum.

Çocukların kodlamaya maruz kalmasını artırmak isteyen ebeveynler için, kişisel olarak, okulda çocukların maruz kaldıklarını desteklemek için yerel kütüphanelerde, müzelerde, yaz kamplarında ve eğitim merkezlerinde harika programlar bulunduğunu gördüm. STEM ile ilgili çeşitli ürünler de mevcuttur.
Kodlama da Eğitimcinin RolüAyrıca kodlama eğitimi ve öneminin eğitimci tarafından anlaşılması gerektiğine inanıyorum. Eğitimciler matematik ve bilimi hem eğlenceli hem de ilginç yapmanın öğrencilerin öğrenmekten çok daha fazlasını yapmasına yardımcı olduğunu bilirler.

Oyun yoluyla ve "yaparak" öğrenmek önemlidir - eğlenceli ve eğiticidir. Kodlama eğitimi, öğrencinin yeteneklerine ve eğitim seviyesine göre uyarlanmalıdır. Eğitimci tarafından konunun bu şekilde değiştirilmesi ve evrimi öğrenme sürecinde kritik öneme sahiptir.
Kodlamanın Gelecekteki İstihdam GücüGelecekteki hemen hemen her işte temel matematik, fen ve yazılım anlayışı gerekecektir. Ancak bir işveren olarak, kodlama ile ilgili işleri doldurmayı hala zorluyorum.

Size kazançlı olmanın yanı sıra kodlama gerektiren işlerin hem ilginç hem de hazır olduğunu söylemek için buradayım!
Kodlamanın Çeşitlilik MisyonuHer ne kadar kodlama eğitimi geleneksel toplumsal cinsiyet rollerini kırma potansiyeline sahip olsa da, yine de ilgili alanlarda kadınların ve azınlıkların temsili yetersizdir. Kişisel deneyimlerimden dolayı işyerinde çeşitliliği ve katılımı teşvik etmek benim için büyük önem taşıyor.

Kadınları teknolojide işe almak ve yetiştirmek benim kişisel görevim haline getirdim. Hem veli hem de eğitimcileri, özellikle kız ve azınlıklar için dünyadaki tüm çocuklar için kodlama eğitimi konusunda ısrar ederek ve destekleyerek bu görevde bana yardım etmelerini teşvik ediyorum.
Etiketler
Yorum Yap
Teknoloji
Gran Turismo Sport’ta Yarışın Keyfi Michelin İle Sürülecek
Gran Turismo Sport’ta Yarışın Keyfi Michelin İle Sürülecek
Lastik devi Michelin, PlayStation ile işbirliğine giderek PlayStation’ın en iyi araba yarışı oyunlarından Gran Turismo Sport’ta ‘resmi lastik tedarikçisi’ oldu.
Kaspersky: Dijital tehditlerin tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin!
Kaspersky: Dijital tehditlerin tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin!
Eylül ayı yazdan kalma son günleri sunarken, birçok kişi de bu günlerde sunulan özel fırsatları değerlendirerek tatile çıkmayı tercih ediyor. Ancak bu dönemde de seyahat odaklı kimlik avı saldırıları ve veri hırsızlığı yapan dolandırıcılar tatilini online planlayanları bekliyor.
​Şanlıurfa'ya Tebessümü Aşılayan Kıtto Xelil Bıçaklanarak Öldürüldü
​Şanlıurfa'ya Tebessümü Aşılayan Kıtto Xelil Bıçaklanarak Öldürüldü
Akli dengesi yerinde olmayan, Ancak Şanlıurfalının gönlünde davranışları ile taht kuran Kıtto Xelil bıçaklanarak öldürüldü. Şanlıurfa'ya Tebessümü Aşılayan Kıtto Xelil Bıçaklanarak Öldürüldü
Çiftçi, Toplu İş Sözleşmelerinde İşçinin Hakkının Zayi Olmaması İçin Mücadele Verdik
Çiftçi, Toplu İş Sözleşmelerinde İşçinin Hakkının Zayi Olmaması İçin Mücadele Verdik
Hak-iş sendikasının düzenlediği bir toplantıya katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi İşçi ve işverenler hakkında önemli açıklamalarda bulundu
Meyve Sebze Fiyatları Tanzim Satışları'da Vurdu %220 Zam
Meyve Sebze Fiyatları Tanzim Satışları'da Vurdu %220 Zam
sebze satış fiyatlarında yüzde 220 oranına varan zamlar gözlendi. Biberin kilogram fiyatı İstanbul halinde tanzim sonrası 5 TL'den satılırken bugün itibari ile 16 TL'ye çıktı.
Profesyonel bilgisayar korsanlarını bize saldırmaya davet ettik: İşte olanlar
Profesyonel bilgisayar korsanlarını bize saldırmaya davet ettik: İşte olanlar
Bir siber saldırı tahmin etseniz bile, e-posta phishing, bilgisayar korsanlarının özel hesaplara erişmek için kullandıkları en etkili yöntemlerden biri olmaya devam ediyor.
Facebook Kullanıcılarının Şifreleri Tehdit Altında mı? Facebook Yönetimi Açıkladı
Facebook Kullanıcılarının Şifreleri Tehdit Altında mı? Facebook Yönetimi Açıkladı
Ocak ayında Facebook'ta yapılan bir iç soruşturmada, tüm kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığı bulundu, bu da sosyal ağ çalışanlarının kolayca şifreler ile karşılaşması ve giriş bilgilerini potansiyel olarak kötüye kullanabilmesi anlamına geliyor.
Apple, iMac Pro'ya 256 GB RAM 4 TB SSD Ekleyerek Bir Masaüstü Canavarı Üretti
Apple, iMac Pro'ya 256 GB RAM 4 TB SSD Ekleyerek Bir Masaüstü Canavarı Üretti
Dünyanın en büyük teknoloji üreticisi olarak bilinen Apple masa üstü sürümünde öyle bir bilgisayar piyasaya sürdü ki teknoloji meraklısı herkesin rüyalarını süsleyecek türden. Ancak fiyatı dudak uçuklatacak cinsten
İnstagram uygulama Üzerinden doğrudan Ürün Pazarlama Yapmaya Hazırlanıyor
İnstagram uygulama Üzerinden doğrudan Ürün Pazarlama Yapmaya Hazırlanıyor
Facebook’a ait Instagram Salı günü, kullanıcıların fotoğraf paylaşma uygulamasından çıkmadan bir ürün satın almalarına olanak tanıyacak Google Checkout adlı bir özelliği test ettiğini söyledi.
Android Cihazlar İçin Tavsiye Edilen En İyi 7 Eğlence Uygulamaları
Android Cihazlar İçin Tavsiye Edilen En İyi 7 Eğlence Uygulamaları
Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, Telefonunuzda boş zamanlarınızı eğlenceli geçirmek için sizin için önerilen en iyi 7 uygulamayı tercih edebilirsiniz.
Sizi Görevde Tutmak için 8 Harika Linux Zaman İzleyici Uygulaması
Sizi Görevde Tutmak için 8 Harika Linux Zaman İzleyici Uygulaması
Zaman izleme yazılımı, görevler için harcadığınız zamanı kaydeder. Zaman izleme, fatura raporları oluşturmanıza, faturalar hazırlamanıza ve iş akışınızı daha iyi verimlilik için analiz etmenize yardımcı olur.
Sanaldan Değere: Oyunlaştırma İle Anlamlı Deneyimler Oluşturma
Sanaldan Değere: Oyunlaştırma İle Anlamlı Deneyimler Oluşturma
Tüketici alışkanlıklarının değişmesi ve her şeyin dijitalleşmesi arasında, perakende alanı son on yılda önemli değişimler geçirdi ve her zaman olduğu gibi hızla gelişmeye devam ediyor.
Advert
Advert
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:37
Güneş
07:00
Öğle
12:15
İkindi
14:57
Akşam
17:20
Yatsı
18:38
Advert
 Yandex.Metrica