Güncel

Görgü Tanıklarından Patlama Anı

İstanbul Beşiktaş’ta maç sonrası gerçekleşen ve 38 kişinin hayatını kaybettiği saldırının tanıkları olayın gerçekleşmesini anlattı.

İstanbul-Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena yakınında, 45 saniye arayla düzenlenen 2 ayrı bombalı saldırının ardından görgü tanıkları patlama anında yaşadıklarını anlattı.

İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakınında düzenlenen 2 ayrı saldırıda 8’si sivil, 30’u polis olmak üzere 38 kişinin hayatını kaybettiği, 166 kişinin de yaralandığı olayla ilgili yaşananları görgü tanıkları İLKHA mikrofonuna anlattı.

Patronuyla birlikte Beşiktaş- Bursa Spor maçını izlemek için geldiğini ifade eden görgü tanıklarından Arif çelik maçtan önce yemek yedikleri sırada büyük bir patlamanın gerçekleştiğini ve patlama sonrasında alevlerin yaklaşık 50 metreye kadar yükseldiğini belirti.

Çelik, “Yanımda patronumda vardı sandeviç atıştırıyorduk. Tam kalkacaktık bir anda bir patlama oldu. Alevlerin 50 metre civarında yukarı yükseldiğini gördüm. Yukardan camlar düştü üstümüzde tente vardı tente bizi korudu. Buraya gelmeye çalıştık ama buraya bizden önce gelmesi gereken insanlar vardı. Biz onlara yer açmaya çalıştık. Buraya müdahale edebilsinler diye.” şeklinde konuştu

Saldırılardan hiçbir şeklide korkmadıklarını söyleyen Çelik, “O an hiç iyi şeyler hissetmedik tabi. Canımız yandı ama hiçbir zaman korkmadık. Bugün de buraya geldik kardeşlerimizin yanına geldik. Biz her zaman onların yanında olacağız. Bir gün olacak onlar kendi silahlarıyla kendilerini vuracaklar. Ama biz onlar gibi yapmayacağız. Çok üzüntülüyüm.” dedi.

Diğer bir gördü tanığı Hakan Yılmaz ise olaydan sonra bayılıp hastaneye kaldırıldığı söyledi.

Yılmaz, “Maçtan çıktıktan sonra aşağı doğru intikal ettik. Tribünlerin orda durduk daha sonra 3 saniye arayla büyük patlamalar oldu. Her taraf aydınlandı bir anda. Biz ses bombası zannettik daha sonra ‘canlı bomba’ dediler. Tabi ben bayılmışım o esnada hastaneye götürmüşler. Hastanede gözümüzü açtığımızda polis memurları vardı. Yaralılar halen geliyordu. Çok kötü berbat bir durumdu hatırlamak istemiyorum. Herkesin başı sağolsun. Türkiye Cumhuriyeti’nin de başı sağolsun.” ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu