Teknoloji

Google I/O, 8-10 Mayıs’ta

Google I/O, 8-10 Mayıs’ta Shoreline Amphitheatre, Kaliforniya’da gerçekleştirilecek. Bilet satın almak için 22-27 Şubat (17:00 PST) tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz.

Google I/O, 8-10 Mayıs’ta Shoreline Amphitheatre, Kaliforniya’da gerçekleştirilecek. Bilet satın almak için 22-27 Şubat (17:00 PST) tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz.

Android’deki yenilikler

• Android Emülatörü: Çerçevesiz bir emülatör penceresi, AVP anlık görüntüleriyle daha verimli bir şekilde çalışmayı sağlayacak Quick Boot iyileştirmeleri ve en yeni QEMU eklenerek güncellendi.
• Android KTX: Android için Kotlin kodu yazmayı hem daha keyifli hem de daha kısa ve öz hale getirecek yeni uzantılar. 

Google Play Console’daki yenilikler

• Abonelikler için esnek tanıtım dönemleri: Yeni aboneler için normal fatura döneminizden farklı olacak şekilde belirli sayıda gün, hafta veya ay süresince geçerli bir tanıtım fiyatı oluşturun.
• Yeni dillerde yorum analizi desteği: Kullanıcıların uygulamanızı Hintçe, Korece ve İtalyanca’da nasıl yorumladığını görün.

Yeni algılama modelleri ve teknikleri ile güvenliği artırma
Geçen yıl yeni algılama modelleri ve teknikleri sayesinde kullanıcıların kötü amaçlı uygulama yükleme olasılığını yarıdan aza indiren Google Play, milyarlarca Android kullanıcısına güvenli bir deneyim sunma taahhüdünü sürdürüyor.

Avrupa’daki Google Play Indie Games Contest’i kazananlar
Bu yılki Google Play Indie Games Contest’i kazananlar açıklandı. Yarışmayı kazanan Bury me, my love’ı, ikinci olan Old Man’s Journey ile Yellow’u ve diğer tüm finalistleri tebrik ederiz.

Big Fish Games, oyunculardan geri bildirim almak için açık beta kullanıyor
Big Fish Games’in oyunculardan geri bildirim almak ve oyunlarını lansmana hazır hale getirmek için açık betayı ve Google Play Console’daki diğer araçları nasıl kullandığını öğrenin. 

Uygulama elde tutma oranını iyileştirecek Android veri taşıma araçları
Uygulamanıza giriş yapma işlemini optimize edip uygulama verilerini koruyarak farklı cihazlarda daha iyi elde tutma oranları elde etmenize yardımcı olan en son araçları inceleyin. 

DC’de Google Geliştirici Günü
Google Geliştirici Günü 19 Mart Pazartesi günü GDC’de yapılacak. Açılış konuşmasına katılın veya canlı yayını izleyerek başarılı bir oyun işi kurmanıza yardımcı olacak duyuru ve ipuçlarıyla gün boyu devam edecek oturumları takip edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu