Teknoloji

Google Asistan Artık Hangi Şarkının Yakınınızda Çaldığını Söyleyebilir

Google Asistan, bugün Google Asistanı’na sahip tüm cihazlara gelen bir güncellemede hangi şarkının etrafınızda çalan şarkı olduğunu belirleyebiliyor.

Google Asistan, bugün Google Asistanı’na sahip tüm cihazlara gelen bir güncellemede hangi şarkının etrafınızda çalan şarkı olduğunu belirleyebiliyor.

Google Asistan’ı açtıktan sonra “hangi şarkıyı seçin?” Veya “hangi şarkı çalınıyor?” Sorusunu sorabilir ve Yardımcı şarkının, sanatçının, şarkı sözlerinin ve YouTube’un, Google adına sizin için bir kart çeker. Müzik çalın (tabii) ve Spotify akış bağlantıları.

Pixel 2 ve Pixel 2 XL çevrenizdeki müziği pasif olarak dinleme ve ekrandaki şarkıyı tanımlama yeteneğine sahip ancak bu şarkı tanımlama yalnızca yaklaşık bir dakika dinledikten sonra devreye girer ve yalnızca popüler şarkılarda çalışır. Bu özellik Pixel-only olarak kalmaya devam etmesine rağmen, günümüzün güncellemesi, Google Asistan’a erişimi olan herkes için isteğe bağlı şarkıları tanımlama yeteneğini ekliyor.

Apple iPhone telefonlarda Siri özelliğini uzun zamandan bu yana kullanıyordu, Google da atağa geçerek bu teknolojiden faydalanıp yarıştan kopmadığını göstermiş olacak. 
uygulamanın siri kadar popüler olup olmayacağı henüz bilinmezken şimdiden kullanıcı yorumlarında bu konu tartışılmaya başlandı bile.

Bazı kullanıcılar siri çok gelişti artık yakalamak mümkün değil derken bazıları, Siri’nin yeterince her yere cevap veremediğini ve Google gibi güçlü bir altyapıya sahip bir teknolojinin siriyi alt edeceğine inanıyor. 
Bakalım uygulama ortaya çıktığında kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki ile karşılanacak?

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu