Teknoloji

Geleceğin Teknolojisi Bugün Silopi’de

Geleceğin Teknolojisi Bugün Silopi’de, Koppert Türkiye ekibi, yenilikçi tohum kaplama ürünleri Panoramix’i ve arkasındaki teknolojiyi anlattı. Yapılan denemelerin sonuçlarını davetlilerle paylaştı. Geleceğin teknolojilerini merak edenler ve çeşitli bürokratlar katıldı.


Hafta boyunca Güneydoğu bölgesinde gezerek tarım sektörü paydaşlarıyla bir araya gelen Koppert Türkiye yetkilileri dün akşam Silopi’de Panoramix adlı ürünleri için tanıtım toplantısı düzenledi.
Koppert Türkiye ekibinin düzenlediği toplantıya Şırnak Tarım İl Müdür Yardımcısı Osman Fındık, Şırnak Zirai Karantina Şube Müdürü Tarkan Ayaz, Silopi İlçe Tarım Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Şehmuz Tekin ile birlikte bölgenin önemli bayi ve üreticileri katıldı.
Koppert Türkiye CEO’su Ali Eroğlu şirketin vizyon ve misyonunu anlatarak açılış konuşmasını yaptı. Ardından Genel Müdür Mehmet Bulut, ürünleri Panoramix’in değişen iklim koşullarında bitkiye kısıtlı sulama imkânlarında, daha az gübreyle verim artışı sunacak bir bakteri karışımı olduğunu ve bu ürünün öneminin yıldan yıla artacağını belirtti.
Bölge Satış Şefi,  Ziraat Mühendisi Aytekin Ocak, bölgenin önemli bitkileri pamuk ve mısır için özelleştirilmiş Panoramix Plus ürünüyle bitkinin kök bölgesinde oluşturulan faydalı bakteri ve mantar ağını anlattı. Aytekin Ocak, bu mekanizmanın, bir taraftan su ve besin alımını kolaylaştırırken, bir taraftan nasıl hastalıklara karşı kalkan oluşturduğunu, yaptığı teknik sunumda detaylı şekilde açıkladı.
Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapan Bölge Satış Danışmanı Delil Fındık, geçen sene Panoramix kullanılan tarlalardan sonuçları bayi ve üreticilerle paylaştı, onlardan gelen soruları yanıtladı.
Firma yetkilileri ağaçlarda dip kurdu zararlısına karşı çözüm olacak CAPSANEM adlı ürünlerinin ve Panoramix’in tanıtımı için bölgedeki toplantılarına Siirt ve Şanlıurfa’da devam edecek. 
50 yılda öncülükten pazar liderliğine
Temel faaliyet alanı biyolojik mücadele, polinasyon ve biyolojik bitki koruma sistemleri olan Koppert, çocuklara doğayla dost, sürdürülebilir bir sistem bırakabilmek için durmaksızın çalışmaya devam ediyor. Koppert, 50 yıl önce kimyasal ilaçlara alerjisi olan bir çiftçinin girişimleriyle kuruldu. Zaman içinde 25’den fazla ülkenin ortaklığıyla büyüdü. 20 yıldır ise Türkiye’de üreticilere; insan sağlığına ve çevreye dost, sürdürülebilir ve ekonomik çözümler sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı