Güncel

Gazze’de yaşanan katliamdan sonra ulusal yas ilan edildi

Gazze’de yaşanan katliamdan sonra ulusal yas ilan edildi Gazze’deki Büyük Dönüş Yürüyüşüne yönelik katliam nedeniyle bütün Filistin’de yas ilan edildi.

Gazze’de yaşanan katliamdan sonra  ulusal yas ilan edildi  Gazze’deki Büyük Dönüş Yürüyüşüne yönelik katliam nedeniyle bütün Filistin’de yas ilan edildi. Büyük Dönüş Yürüyüşünde dün yaşanan katliama bugün işgal altındaki Filistin’in Batı Yaka bölgesiyle Gazze’de esnaf kepenk kapatarak tepki gösterdi.

Filistin Enformasyon Merkezinde yer alan habere göre, Filistin’de bütün işyerlerinin kepenklerini açmadıklarını, kurum ve kuruluşların açılmadığını, cadde ve sokakların adeta boşaldı.

Filistin halkının tavrına destek veren eğitim kurumlarıyla üniversiteler de bugün eğitime ara verip kapılarını kapattı.

Batı Yaka’nın Nablus şehrinde aktivistler bugün öğleden sonra El-Hac Nimr Camii önünde yapacakları eyleme katılma çağrısında bulundu.

Filistin Taksiciler Sendikası da greve katıldıklarını belirterek, araç çalıştırmayacaklarını duyurdu.

Siyonist işgalcilerin dün düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşüne barbarca müdahale etmesi sonucu 15 kişi şehit oldu, bin 400’den fazla kişi de yaralandı.

Göstericiler bir tehlike arz etmediği halde işgal güçlerinin kasıtlı olarak onları nasıl vurdukları kameralara çok net bir şekilde yansımıştı. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu