Güncel

Gaziantep’te Suriyeli Öğrencilerde Karne Aldı

2016-2017 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle 572 bin Gaziantepli, 60 bin de Suriyeli öğrenci karne heyecanı yaşadılar.Gaziantep’te 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak karnelerini alan öğrenciler 15 günlük tatile girmenin sevincini yaşadı. Öğrenciler, iki hafta sürecek olan yarıyıl tatilinin ardından 6 Şubat Pazartesi gününe kadar tatil yapacaklar.

19 Eylül 2016’da başlayan eğitim-öğretim yılının ilk dönemi bu gün verilen karneler ile sona erdi. Bu gün başlayacak olan yarıyıl tatili 6 Şubat Pazartesi sona erecek. Gaziantep’te ilköğretim, ortaöğretim ve lise kurumlarında okuyan 572 bin öğrenci düzenlenen törenle karnelerini aldı. Türkiyeli öğrencilerin yanı sıra Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçan ve eğitimlerini kentte sürdüren 60 bin Suriyeli öğrenci de karne heyecanı yaşadı.

Şehitkamil Merveşehir Mahallesi’nde bulunan Sani Konukoğlu Ortaokulu’nda yarıyıl tatili nedeniyle düzenlenen karne dağıtım törenine, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve Şehitkâmil ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ile protokol katıldı.

Vali Ali Yerlikaya ve beraberindekiler tek tek sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtarak çeşitli hediyeler verdi. Yerlikaya, öğrencilerden 15 günlük tatilde kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilere karnelerini veren Yerlikaya, öğrencilerden ikinci dönem daha başarılı olmalarını isteyerek,  öğretmenlerle de sohbet etti. Yerlikaya, Gaziantep’in eğitimde Türkiye sıralamasında daha yukarılara taşınması için gayret gösterdiklerini belirterek, bugün Gaziantep’te 572 bin öğrencinin karne aldığını söyledi.

Yerlikaya, ayrıca kentteki okullarda eğitim gören 60 bin Suriyeli öğrencinin de Türkiyeli öğrencilerle birlikte karne heyecanı yaşadığını da sözlerine ekledi

Editör Mehmet Yakan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu