Gap

Gaziantep’te 500 Bin Adet Zeytin Fidanı Dağıtılacak

Gaziantep’te çiftçilere dağıtılması planlanan 500 bin adet zeytin fidanı için Şahinbey Belediyesi ile protokol imzalandı.

Gaziantep’te çiftçilere dağıtılması planlanan 500 bin adet zeytin fidanı için Şahinbey Belediyesi ile protokol imzalandı.
 

Gaziantep’te çiftçilere dağıtılacak 500 bin adet zeytin ağacı nedeniyle, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Şahinbey Belediyesi arasında, Vali Ali Yerlikaya’nın öncülüğünde protokol imzalandı.

Valilik binasında Vali Yerlikaya’nın başkanlığında bir araya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere 500 bin adet zeytin fidanı desteği için protokol imzaladı. İmzalanan protokol ile zeytin fidanlarının yarından itibaren Şahinbey ilçesindeki çiftçilere ve vatandaşlara dağıtılacağı belirtildi.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, çiftçilere yönelik verilen bu tür desteklerden memnun olduklarını belirterek, bu konuda emeği geçenlere teşekkür etti.

Konu ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Biz Şahinbey Belediyesi olarak meyveli ağaç dağıtımı ile ilgili yeni bir projeye başlıyoruz. Bunun için de zeytin fidanı dağıtmaya karar verdik. Zeytin, yaz-kış yaprakları dökülmeyen, yeşil kalan bir ağacımız. Aynı zamanda da zeytin ve zeytinyağı vücudumuz için çok faydalı bir meyve. Bu nedenle de 500 bin adet zeytin fidanı aldık. Zeytin fidanlarını hem vatandaşlarımıza hem de çiftçilerimize dağıtacağız. Vatandaşlarımızdan bu anlamda hiçbir ücret talep etmiyoruz. Çiftçilerimize ise bin adet kadar fidan vereceğiz. Onlardan da fidan başına sadece 2 TL bir ücret alacağız. Kalan kısmını da Şahinbey Belediyesi olarak biz karşılayacağız.” dedi.

Tahmazoğlu, da

ha önce de çiftçilere tohum ve gübre desteği yaptıklarını, bundan sonra da çiftçilerin ihtiyaç duyduğu konularda desteklerinin devam edeceğini söyledi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı