Gap

Gaziantep Belediyesinden Bisiklet İstasyonu

Örnek davranış belediye başkanlarına ders oldu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi şehrin çeşitli yerlerine bisiklet istasyonları kurdu. Bisiklet park gaziantepliler tarafından memnuniyet il karşılandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentin yoğun caddelerinin bulunduğu noktalarda bisiklet istasyonları ve bisiklet yolu oluşturdu.

Bu kapsamda, trafiğin yoğun olduğu 5 noktaya istasyon kurularak, 60 bisikletle hizmet sağlanmaya çalışılıyor.

Gaziantep Üniversitesi ile İstasyon Meydanı arasında kurulan istasyonlarda bisiklet kiralanarak ulaşım ihtiyacı sağlanabiliyor.

Bisiklet istasyonlarının ilerleyen günlerde çoğaltılacağı belirtilirken, peşin olarak bir saatliğine kiralanan bisikletler için 2,40 TL ödeme yapılıyor. Kredi kartı ile kiralamalarda 25 TL depozito alınıyor.

İlerleyen günlerde “Kart27” ile bisiklet kullanımının yapılacağı bilgisini veren yetkililer, “Kullanıcı, Gazi Ulaş A. Ş.’ye ait GaziBis istasyonlarından kiralama amacıyla teslim aldığı her bir bisiklet karşılığında kredi kartından 25 TL’nin bloke edilmesini, bisikleti teslim ettikten sonra da ödenecek tutarın sistem tarafından düşümü yapılarak kalan miktarın bankadan bankaya değişkenlik gösteren bir süre içerisinde işlem yaptığı hesabına iade edilmesini uygun görmüş sayılır.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu