Güncel

Gazi Üniversitesinden Halep’e Yardım

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen kermesin tüm geliri mağdur Halep halkına ulaştırılacak.

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) “Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu” öğrencileri tarafından geliri Haleplilere gönderilmek üzere bir kermes düzenlendi.

Halep için düzenlenen kermes GAÜN Tıp Fakültesi Dekanlık Binası ile GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Gürsoy, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Zeki Çelen, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Gülşen’in katılımıyla gerçekleşen kermese öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Hat Sanatçısı Zeynep Doğan tarafından kaleme alınarak kermese sunulan ‘Rektör Prof. Dr. Ali Gür’ yazısının yer aldığı hat çalışması, Halep halkına bağış amacıyla Rektör Gür tarafından satın alındı. 

Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Cem Gökçen’in koordinesinde gerçekleşen kermeste konuşan Rektör Prof. Dr. Gür, Tıp Fakültesi öğrencilerinin önayak olmasının, insanın sağlığına hizmet ederken, aynı zamanda Halep’te mağdur ve mazlum olan halka el uzatmalarının bu konuda ne kadar duyarlı olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Gür, “Üniversite üst yönetimi olarak her zaman olduğu gibi bu gibi yardım kuruluşlarına ve yardım eylemlerine her türlü desteği veriyoruz. Bu gençlerin aktivasyonlarının devam etmesini istiyor ve kendilerini tebrik ediyoruz. Elde edilen gelir Halep’teki mağdur ve mazlum insanlara teslim edilecek.”dedi.
Editör : Metin Yüksel

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu