Advert
Advert
Bu Galeri 21 Ocak 2017 15:02:35 Tarihinde eklenmiştir. 6639 Defa Görüntülendi.

Dünyanın en hızlı SUV Aracı BMW X6 M G-POWER

900 HP ve 330 km / s'lik bir maksimum hıza ulaşabilen bu yol canavarının adı BMW X6 M G-POWER Dünyanın en hızlı SUV'sini Dünya'da sadece 5 adet üretildi

G-POWER X6 TYPHOON RS'nin üstün V10'u ile G-POWER, yalnızca abartılarla tanımlanabilen bir otomobil sunuyor. İkiz turbo şarjlı motoruyla standart X6 M, etkileyici bir güç ünitesi tarafından desteklenmekte ancak standart BMW motoru, orijinal M-POWER motorunun şimdiye kadar yaptığı gibi aynı şekilde duygular uyandıracak durumda değil . Bu nedenle G-POWER'daki mühendisler, Formula 1 teknolojisinin nefes kesici performansıyla X6 M'yi takmaya karar verdiler.

G-POWER'ın felsefesine uyacak uygun bir güç aktarma organı hızla bulundu. Direkt gaz kelebeği tepkili yüksek devirli bir motor şimdi M GmbH tarafından üretilen 5.0 l V10 güç ünitesinin doğumda devraldığı bir karakteri gösteriyor.

G-POWER Genel Müdürü Christian Stöber; "G-POWER X6 TYPHOON RS'nin Nihai V10 niyetinin amacı, dünyanın en hızlı SUV yapımının yanı sıra, M GmbH'ın büyüleyici V10 güç ünitesine saygı duyacak bir araç yaratmak" dedi. 


G-POWER fabrikasındaki özenle hazırlanmış tüm araçlarda olduğu gibi, iç yüzey ve enstrümantasyon ile ilgili olarak müşteri gereksinimlerine yönelik % 100 oryantasyon ve her üretim sayısında sıkı bir sınırlama getirmek şirketin düşüncesinin anahtarıdır. 
G-POWER X6 TYPHOON RS nihai V10'un kamuoyuna duyurulduğu müşterilerin çevresi, maalesef yakın gelecekte artık mevcut olmayacak ünlü güç ünitesi "solvent" severlerini hedefliyor.

TYPHOON RS geniş gövde kitinin dinamik varlığına uygun olarak, üstün güç ünitesine sahip G-POWER X6 TYPHOON RS ultimate V10, herkesin ilgi odağıdır. Bunu bir ilk adım olarak gerçekleştirmek için BMW M5 5.0 l güç ünitesi nakledildi ve kapsamlı bir şekilde değiştirildi. G-POWER'daki motor gelişiminin amacı, V10 güç ünitesinin genlerinde gizli olan BMW Formula 1 özelliklerinin en iyisini ortaya çıkarmaktı. Yüksek hızlı tepki ve patlayıcı bir güç çıkışı, Bu SUV yalnızca yarış motorları tarafından elde edilebilen bir hızlanma hissi yaratır.


Buna ek olarak, G-POWER BI-kompresör sistemi (G-POWER M5 HURRICANE RR dünya rekoru araçtan alınmıştır) bir kademede daha geliştirildi ve aynı zamanda BMW V10 güç ünitesinin silindir kapasitesi 5.0'dan 5,5 litreye çıkardı. Bu, ikiz ASA T1-316 kompresörlerinin aşırı yüklenmiş havası için daha fazla alan anlamına gelir ve bu çift turbo sayesinde motor ne kadar gaza basılırsa basılsın zorlanmadan yoluna devam eder anlamına gelmektedir.

Su soğutmalı ara soğutucu. Bu karmaşık alüminyum döküm, motorun üstündeki standart hava kutusunun yerini alıyor ve doğrudan giriş G-POWER motoruna eşsiz "Race Feeling" veren kendiliğinden tepki özelliklerinden sorumlu. 10 silindirli, dört valfli motorun iç işleyişleri, hafif, dengeli MAHLE yüksek performanslı dövme pistonlarla daha düşük sıkıştırma ve arttırılmış mekanik mukavemet ile optimize edilmiştir. Standart bağlantı çubukları ve piston pimleri eşit derecede artan kuvvete eşit olmadığından burada da özel parçalara başvurulmuştur. Dövme yapılmış 7 yataklı krank mili, aynı zamanda silindir kapasitesini 5,0'dan 5,5 litreye kadar % 10 artıran ekleme bir parçadır. Motor elektroniği için optimize edilmiş bir veri haritası V10 güç treninde yapılan kapsamlı değişiklikleri yuvarlar. Sonuç 8.000 rpm'de 900 HP / 662 kW ve 6.800 devirde maksimum 870 Nm tork performansı sağlıyor. Bu muazzam güç çıkışı, G-POWER tarafından inşa edilen altı ileri vites kutusu tarafından arka aksa iletilir. Standart olarak takılmış olan otomatik şanzıman, standart BMW xDrive dört tekerden çekiş sistemi gibi, G-POWER mühendislerinin SUV seğmentinde saf bir şekilde üretilen bir spor otomobil yaratma amacı güdülmüştür.


G-POWER X6 TYPHOON RS V10'un dünyadaki en hızlı SUV unvanını elde etmek için kolay bir iş olduğu düşünülüyor: 
0 dan 100 km / saat hızlanma sadece 4.2 saniyede sürüyor. 
13.0 saniyeden daha kısa bir sürede bu olağanüstü SUV 200'e kadar çıkıyor. 
En yüksek hız 330 km / saat'in üzerindedir.

Böylece dünyanın sadece 5 G-POWER X6 TYPHOON RS ultimate V10 modelinden birinin sahibi, SUV ile tam emniyetli, en üst düzeyde aerodinamik verimlilik için kesilmiş ön ve arka eteklerde ve spoilerde hızın keyfini çıkarabilir. 
Önden ve arkadaki zarif kavisli G-POWER kanatları, 3 parçalı 23" G-GÜÇ SILVERSTONE RS dövme jantlar için yer oluşturuyor: önde 11Jx23 ve arkadan 12Jx23. 315/25 ZR 23 yüksek performans lastikleri, geliştirme ortağından MICHELIN, optimum çekiş ve spor otomobil kullanımını hissi vermeyi sağlamaktadır.

G-POWER X6 TYPHOON RS V10'u en üst hızda sıfıra getirmek, 410 mm karbon-seramik fren diskleri ve 6 pistonlu kaliperlerle donatılmış yüksek teknolojili bir fren sisteminin işidir. Bu sistem, bir yavaşlamayı Dünya'nın yerçekiminden daha iyi sağlarken, aynı zamanda bu sistem standart bir fren sistemine kıyasla % 50'lik bir ağırlık tasarrufu sağlıyor.


Aracın iç kısmında, spor otomobilinin konseptinin talep ettiği ağırlık azalması yapılmış. 
Ağır xDrive all-wheel sürüşünden kurtulduktan ve egzoz sistemi için titanyumu titanyum kullandıktan sonra araç içi dört ultra hafif karbon koltuk ile ağırlık azaltma programını tamamladı. Araç standart versiyondan 150 kg  daha hafif olarak tasarlandı.

Bununla birlikte, böyle bir performan için, rahatlığın feda edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Kokpitte sergilenen görünümün gövde ve motordan daha düşük olmamalıydı! 
Elle yapılmış iç donanımlar bu otomobilin seçkin konumunun altını çiziyor. 
Bu amaçla, tüm araç iç kısımları karbon yapısında deri şeklinde modellenmiştir. 
4 karbon bireysel koltuk tarafından tanımlanan stil, deri koltuklar, gösterge paneli, iç kapı panelleri ve son fakat en az değil A, B ve C sütunlarında bağlayan 2 renkli dikişlerle vurgulanır. "CSL hafif" olarak üretilen deri ve karbon kaplamalı astarlar, karbonlardan yapılmış, ön koltuklara kadar uzanan ve üst seviye eğlence sistemini de içine alan yeni merkezi konsol ile mükemmel bir uyum içindedir. 400 km / saate kadar okuyan bir takometre ve ergonomik olarak şekillendirilmiş G-POWER spor direksiyonu G-POWER X6'nın iç mekanını tamamlar.

G-POWER X6 TYPHOON RS V10 Avrupa'da 675.000 Euro ödenerek sipariş edilebilir. Ancak Türkiye şartlarında ÖTV düşünüldüğünde net fiyat ne kadar olur orasını düşünme işini size bırakıyoruz
Autenzell'deki G-POWER fabrikasında yapımı tamamen bitmiş olarak 5 adet bulunmaktadır ve üretimi kesinlikle 5 adet olarak kalacağı belirtilmiş.

Salih Şipak
Etiketler
Yorum Yap
Otomobil
Yeni BMW 2 Serisi Coupe
Yeni BMW 2 Serisi Coupe
Yeni BMW 2 Serisi Coupe otomobilde bireyselliğinin ideal örneğidir ve kendi sınıfını yaratır. Devrim yaratan sportif tasarımı ile hareketsiz durumdayken bile hareket hissini yansıtır.
Lamborghini Terzo Millennio Elektrik Concept Arabası Elektrikli Boğa
Lamborghini Terzo Millennio Elektrik Concept Arabası Elektrikli Boğa
Lamborghini'nin en yeni, "süper aşırı" fikri İtalyan supercar devi bugünün geleceğinin yeni bir dilimini, kaputunun altında gerçekten cesur düşünceler içeren elektrikli bir hipercar konsepti olan Terzo Millennio'yu bugün açık
Hybridli Mucize BMW 530 eDrive
Hybridli Mucize BMW 530 eDrive
İçten yanmalı motor devri yavaş yavaş kapanıyor, Buna en önemli öncülüğü ise BMW yapıyor. BMW özellikle tamamen elektrikli motor kullanan İ serisi yanında yeni piyasaya sürdüğü eDerive serisi ile adeta bir şah eser ortaya çık
Güç, Gösteriş ve Lüksün Son Noktası Rolls-Royce yeni Phantom VIII
Güç, Gösteriş ve Lüksün Son Noktası Rolls-Royce yeni Phantom VIII
Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce yeni Phantom VIII modelini tanıttı, tanıtılan modelde yenilenmiş 6.75 litrelik ikiz V12 motor ile dünyanın en sessiz motoruna sahip. adeta rakiplerine meydan okuyan ünlü otomobil üreticisi
Elektrikli Rüya Mercedes-Maybach 6 Cabrio
Elektrikli Rüya Mercedes-Maybach 6 Cabrio
Elektrikli araba rüzgarına neredeyse her kesin rüyalarını süsleyen Mercedes'in Maybach serisi de giriş yaptı hemde ne giriş! Maybach kendine yakışanı yaptı ve ultra lüks bir elektrikli spor araba üretti.
Efsane Geri Dönüyor BMW 8 Concept Serisi Geliyor
Efsane Geri Dönüyor BMW 8 Concept Serisi Geliyor
İlk kez 1989 yılında asfalta basan BMW 8 serisi 1999 yılında üretimini durdurduğu spor otomobilin yepyeni bir conseptini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Şimdilik basına sadece resimleri servis eden BMW aracın teknik detaylar
Dünyanın Karada En Hızlısı Hennessey Venom GT
Dünyanın Karada En Hızlısı Hennessey Venom GT
Gelişen teknoloji ile beraber her gün yeni bir modelin ortaya çıktığı otomobil dünyasında prestij yarışına Hennessey Venom GT de katıldı bu otomobil Bugatti veyron'un elinde bulunan 432 km/h lık rekoru 435 km/h ile geçti
Bugatti Chiron İle Rekorunu Ferrari'nin Elinden Alacak Gibi
Bugatti Chiron İle Rekorunu Ferrari'nin Elinden Alacak Gibi
Dünyanın en hızlı ve en pahalı arabalarını üreten Bugatti 2012 yılında 433 Km/h İle dünya rekoru kırmıştı Ferrari F80 500 Km/h bir hız ile bu rekoru Bugatti'den alınca bu defa 1500 beygiz gücünde yeni bir canavar ile cevap ve
Dünyanın en hızlı SUV Aracı BMW X6 M G-POWER
Dünyanın en hızlı SUV Aracı BMW X6 M G-POWER
900 HP ve 330 km / s'lik bir maksimum hıza ulaşabilen bu yol canavarının adı BMW X6 M G-POWER Dünyanın en hızlı SUV'sini Dünya'da sadece 5 adet üretildi
Bmw 5 Kasanın 2017 GT Serisi
Bmw 5 Kasanın 2017 GT Serisi
Bmw nin orta üst segment tutkunları için tasarlamış olduğu Bmw 5 kasadan GT serisi 2017 yılına damgasını vuracak otomobil tasarımı
 Yandex.Metrica