Spor

Galatasaray Taraftarından Çağrı; Şehit Polisin Oğlu Galatasaray Gelsin

İzmir adliyesi önündeki hain terör saldırısını canı pahasına boşa çıkaran kahraman polis Fethi Sekin’in, Altınorduspor altyapısında futbolcu olan oğlunun Galatasaray alt yapısına getirilmesi için Galatasaray taraftarı kampanya başlattı. kampanyaya Galatasaray kulübü duyarsız kalmadı.

İzmir’de dün gerçekleşen hain terör eyleminde gösterdiği kahramanlığın ardından şehit olan polis Fethi Sekin’in oğlunun TFF 1. Lig Altınordu’nun alt yapısında olduğu öğrenildi.

İzmir’de adliye saldırısını hayatı pahasına önleyerek bir kahramanlığa imza atan şehit Sekin’in, Altınordu’da futbol oynayan oğlunun bir maçını izlerken çekilmiş fotoğrafı yürek dağladı.

Bombalı araçla dikkat dağıtarak kalaşnikoflarla adliyede katliam yapmak isteyen hain teröristlerin yapmak istediği büyük katliamı, canı pahasına girdiği çatışmada şehit olarak engelleyen şehidimiz Sekin’in oğlu için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Taraftarlar, “Fethi Sekin’in oğlu G.Saray alt yapısına alınsın” sloganıyla kulübe çağrı yaptı.

Çağrının ardından Galatasaray Spor Kulübünden bir yazılı açıklama geldi 

Açıklamanın tam metni 

Galatasaray Spor Kulübü olarak dün İzmir’de meydana gelen alçak terör saldırısına tek başına meydan okuyan ve canı pahasına onlarca insanımızın hayatını kurtaran kahraman polisimiz Fethi Sekin’e bir kez daha Allah’tan rahmet; eşine, üç evladına, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize sabır diliyoruz.

Bu elim olaydan sonra, rahmetli Fethi Sekin’in çok iyi bir Galatasaray taraftarı olduğunu, oğlu Burak Tolunay’ın da Altınordu altyapısında futbol oynadığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Galatasaray, bugüne kadar kamuoyunun bildiği ya da bilmediği pek çok toplumsal olayda, bu ülkenin temel taşlarından biri olmanın sorumluluğu ile hareket ederek üzerine düşen her görevi yerine getirmiştir. Bu sefer de yapacağından hiç kimsenin endişesi olmamalıdır.

Biliyoruz ki Sekin Ailesi’nin acısı henüz çok taze. Bu tür kararları almak için vakit çok erken. Ancak tüm kamuoyunun şunu bilmesini isteriz: Galatasaray altyapısının kapıları, şehidimizin emanetine ardına kadar açıktır. Bu konuda eğitim bursu verilmesi dâhil her türlü imkan Galatasaray camiasının Sekin Ailesi’ne ve Türkiye’ye sözüdür.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü

Editör Ramazan Cengiz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu