Güncel

Furkan Vakfı’na baskın düzenlendi Gözaltılar var.

Furkan Vakfı’na yönelik baskınlarda aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da olduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Furkan Vakfı’na yönelik baskınlarda aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da olduğu 20 kişi gözaltına alındı.
 

Polis, Furkan Vakfı genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine sabahın ilk saatlerinde baskın yaptı. Baskınlarda aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da olduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında polis, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik baskınlar düzenledi.

Sabahın ilk saatlerinde vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine yapılan baskınlarda 20 kişi gözaltına alındı. Vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da gözaltına alındığı baskınlarda koçbaşlarla kapılar kırıldı.

Yoğun güvenlik önleminin alındığı baskınlarda, polis etrafta geniş güvenlik önlemleri aldı.

Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul gözaltına ilişkin twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Evimize bugün saat 05.30 civarında bir operasyon yapıldı ve Alparslan Kuytul hocaefendiyi aldılar. Alparslan Kuytul hocaefendinin hiç bir terör örgütü yada şahıs ile zerre alakası yoktur. Bu yanlıştan tez zamanda dönüleceğini umuyoruz, bekliyoruz. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı