Ekonomi

Fırsatlar Ayağımıza Geliyor, İyi Değerlendirmeliyiz..

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol TÜMSİAD Şubesini ziyaret etti. Görüşmede teşvik ve destek paketleriyle oluşan yatırım fırsatlarının iyi değerlendirilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı.
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret etti. Şanlıurfa’nın sürekli büyüyen ve gelişen bir il olması nedeniyle gündemlerinin yoğun olduğunu ve dayanışma kültürü içerisinde bu yoğunluğu Şanlıurfa lehine menfaate çevirebileceklerini söyleyen Başkan Demirkol, bu bölgelere uygulanan teşvik ve destek programlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Kalkınmanın önemli tarafları olan kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli çalışmanın faydalarına dikkat çeken ŞUTSO Başkanı İsmail Demirkol, bu birliktelik sağlandığı takdirde başarının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti.

Toplantıyı değerlendiren TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade ise, beyefendi ve çalışkan kimliğiyle her zaman takdir ettikleri İsmail Demirkol’un tecrübelerinin ve deneyimlerinin önemli olduğunu ve istifade edilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Sade, “Yaşımız, makamımız, mevkimiz ne olursa olsun tecrübenin önemini bilenlerdeniz. Başkanımızın tecrübelerinden her zaman istifade edeceğiz. Şanlıurfa tam manasıyla ve ticari anlamda bir kabuk değiştirme süreci yaşıyor. Devletimizin son teşvik ve destekleriyle yıllardır peşinde koştuğumuz, yakalamaya çalıştığımız yatırım fırsatları şimdi ayağımıza geliyor. Birlikte hareket ederek ve sadece memleket ortak paydasında buluşarak bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu sonucu yakalamanın en önemli şartının birlikte hareket etmek olduğunun bilincindeyiz. Bu zihniyete sahip herkesle işbirliğine açığız” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu