Güncel

Filistin’de Cuma Günü Zalim Siyonist İsrail’in Bayrağı Yakılacak

Filistin’de bu cuma “siyonist bayrağı yakma günü” Filistin’de “Geri Dönüş Hakkı” gösterilerini tertip komitesi yarın yapılacak gösterileri “Filistin bayrağını dalgalandırma ve siyonist bayrağını yakma” gösterileri olarak isimlendirdi.

İşgal altındaki Filistin topraklarında “Geri Dönüş Hakkı” gösterilerini tertip komitesi, yarın yapılacak gösterileri “Filistin bayrağını dalgalandırma ve siyonist bayrağını yakma” gösterileri olarak isimlendirdi ve tüm Filistin halkından bu eylemlere aktif olarak katılmalarını istedi.

Komite, yazılı bir açıklama yaparak Filistinli göstericilerin azim ve iradelerinin, siyonistleri tüm cinayet ve vahşiliklerine rağmen dize getireceğini bildirdi.

İşgal rejiminin 30 Mart 1976’da Filistinlilere ait binlerce dönüm araziye el koymasının ardından yaşanan olayların anıldığı “Toprak Günü” gösterileri iki haftadan bu yana aralıksız devam ediyor.

Son geri dönüş gösterilerinin başladığı günden bu yana 33 Filistinli siyonistler tarafından şehid edildi, yaklaşık 3 bin kişi de yaralandı.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu