Güncel

FETÖ’ye Yönelik Operasyonlar Aralıksız Devam Ediyor 12 Kişi Gözaltına Alındı

Van’da FETÖ’nün yeni bir yapılanma içerisinde olduğu bilgisini üzerine operasyon yapan polis, 12 kişiyi gözaltına aldı.

Van’da FETÖ’nün yeni bir yapılanma içerisinde olduğu bilgisini üzerine operasyon yapan polis, 12 kişiyi gözaltına aldı.
 

Van’da FETÖ’nün yeni bir yapılanma içerisinde olduğu bilgisini değerlendiren polis, FETÖ / PDY’ye yönelik operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında biri İl İmamı Yardımcısı olmak üzere toplamda 12 kişi gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, FETÖ/PDY örgütü üyelerinin Van’da yeni bir yapılanma içerisinde oldukları bilgisi üzerine 17 Şubat 2018 günü operasyon başlatıldığı, operasyonlar kapsamında 12 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada; “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün İlimizde yeni bir yapılanma içerisinde oldukları, örgütsel faaliyetlerin devam ettirilmesi amacı tutuklu ve ihraç olan örgüt mensuplarının ailelerini ziyaret edilerek para dağıtıldığı tespit edilmesi üzerine yapılan operasyonda M.C., Ö.A., E.A., A.Ş., Ö.E. ve H.S. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan ikisinin aranma kaydının olduğu, üçünün ise 7 Yıl 6 Ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu, ikametlerinde yapılan aramalarda; 45 bin USD, 10 bin 800 TL ve Çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyaller ele geçirilmiştir.” denildi.

17 Şubat 2018 tarihinde gözaltına alınan şüphelilerin alınan beyanları ve ele geçirilen bilgi, belgeler doğrultusunda örgütün yeni yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonlarda 5 Gaybubet Evine operasyon yapıldığı, operasyonda İ.P. (İl İmam Yardımcısı) , F.Ş. , Y.Ç., S.Y., Ö.Ç. , ve A.Ö. isimli şahısların yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Gözaltına alınan şahıslardan dördünün aranma kaydının olduğu, ikametlerde yapılan aramalarda; 2 bin 150 TL, Çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyaller ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüpheli şahısların işlemleri devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu