Güncel

Fetö’nün Paralel Yapılanmasına Büyük Darbe İmamlar Bir Bir Yakalanıyor

FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik 81 ilde operasyon yapıldı. İçişler Bakanı Soylu gözaltına alınanların sayısını söyledi.

Fetullah Terör Örgütü’nün emniyet teşkilatındaki mahrem yapılanmasına yönelik Ankara merkez olmak üzere 81 ilde 8 bin 500 polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon yapıldı.  Yapılan operasyonda 72 ilde bin 20 kişi gözaltına alındı.

Emniyet’te FETÖ yapılanmasına yönelik 72 ilde yapılan operasyonda bin 20 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında FETÖ’nün Emniyet Teşkilat içerisindeki mahrem yapılanma içinde olduğu belirtilen 4 bin 900 kişin tespit edildiği ve tümü için arama ve gözaltı kararı verildiği söylenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığın tarafından yapılan FETÖ soruşturması kapsamında örgütün emniyet teşkilatı içerisindeki mahrem yapılanmasına yönelik İstihbarat Daire Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda sabah erken saatlerde eş zamanlı operasyon yapıldı. 

72 ilde 8 bin 500 polisin katılımıyla yapılan operasyonda şu ana kadar bin 20 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

4 BİN 900 ŞÜPHELİ

İstihbarat Daire Başkanlığı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığın tarafından yapılan çalışmalarda, FETÖ’nün emniyet teşkilatında mahrem yapılanması içinde olduğu belirtilen 4 bin 900 kişi tespit ettiği öğrenildi. 

Başsavcılık 4 bin 900 şüpheli hakkında arama ve gözaltı kararı verdiği öğrenildi. Bu şüphelilerden yaklaşık bin 500’ünün cezaevinde olduğu, bir kısmı ise yurt dışına kaçtığı belirtildi. 

Türkiye’de olduğu belirlenen FETÖ’nün emniyet teşkilatında mahrem yapılanması içinde elemanlarına yönelik ise sabah erken saatlerde operasyon yapıldığı belirtildi.

BAKAN SOYLU BİN 9 GÖZALTI VAR

İçişleri Bakanı Soylu “Bu sabah 81 ilde operasyon yapılmıştır. Halen devam etmektedir. Şu ana kadar 72 ilde bin 9 mahrem imam gözaltına alınmıştır. Bu, Türkiye Cumhuriyeti devleti açısından önemli bir adımdır.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu