Kültür

​Fethi Sekin Şehadetinin 2. Yılında Anıldı

İzmir’deki PKK’lı hainlerin saldırılarını son anca fark edip müdahale eden Kahraman Şehid Polis Fethi Sekin şehadetinin 2. yılında anıldı.

İzmir kahramanı şehit fethi sekin için kabri başında anma töreni 2 yıl önce bugün İzmir Adliyesi önünde, teröristlerle kahramanca mücadele ederek şehit düşen polis memuru Fethi Sekin memleketi Elazığ da kabri başında anıldı. Anma töreninde Baba Sekin duygu yüklü bir konuşma yaptı.

2017 Yılında İzmir Adliyesindeki Hain Saldırıyı Engellemişti

2017 tarihinde İzmir Adliyesine saldıran bölücü terör örgütü üyeleri ile çatışmaya giren, teröristleri etkisiz hale getirip onlarca insanın canını kurtaran Polis memuru Fethi Sekin şehit düşmüştü. Kahramanca şehit düşen Fethi Sekin, bugün şehadetinin 2 inci sene-i devriyesinde unutulmadı. Elazığın Baskil ilçesi Doğancık köyündeki kabrinde anma programı düzenlendi. Kabrinin bulunduğu, Doğancık köy yolunda bir araya gelen vatandaşlar, öğrenciler ve il protokolü Şehitler ölmez vatan bölünmez, bin ölür bin diriliriz, kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için sloganları eşliğinde yürüdü. Şehit Sekin in kabri başında saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşı okundu. 


 

İl Müftüsü Şiir Yarışması Kazananlarına Ödüllerini Verdi

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından edilen duanın ardından Şehit Sekin adına düzenlenen şiir yarışmasından dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Başta Fethi Sekin olmak üzere tüm şehitlere rahmet dileyen Vali Vekili Mustafa Gül, Şuan ismini bilmediğimiz birçok gazimiz var farklı farklı hastanelerde onlara da rabbimden acil şifalar diliyorum. Fethi Sekin bence dünyanın en zor işlerinden birisini yaptı. Vatanı, memleketi ve milleti için çocuklarının ve diğer çocukların bu memlekette yaşaması için en değerli varlığını yani canını ortaya koydu. 2 sene önce İzmir adliyesi önünde o iki haini o iki teröristi öldürerek ben gerekirse evlatların bu memleketin bu vatanın ve bu milletin huzur içerisinde yaşaması için canımı pahasına ortaya koyarım dedi ve orada canını teslim etti. 
 

Şehitlerimiz Tüm İnsanlara Şefaat Edebilir.

Şehitlerimizin bir özelliği de diğer insanlara başta ailesi olmak üzere şefaat edebilmeleridir. Şehidimizden ve diğer şehitlerimizden başta aileleri olmak üzere hepimize şefaatlerinin nail olmasını temenni ediyorum. Böyle bir yiğit yetiştirdikleri için kendilerine şükranlarımı sunuyorum diye konuştu. Baba Sekin den duygulu konuşma İstiklal Marşı nın korkma dediği gibi oğlununda korkmadığını dile getiren idosh babası Mehmet Zeki Sekin, Elinde namusun, şerefin bildiğin silahınla yiğitçe, mertçe aslanlar gibi koştun o namertlerin üstüne. 

Fethi Sekin

 

Sana yakışanda buydu zaten oğul

Sana yakışanda buydu zaten oğul.
Çünkü biz sana koşmayı öğrettik,
Kaçıp saklanmayı değil.
Sen koştukça parladı gökte ay, bayrakta hilal.
Sen sıktıkça aydınlandı alsancakta yıldız.
Hani şairin dediği gibi vur şanlı silahınla, gönül düzelsin.
Sen vururken de öldürüyorken de güzelsin.

Kükremiş sel gibi koşup atıldın çılgınların üstüne ve ne enginlere sığdın ne konak meydanına vefalı güzel İzmir seni kucaklayıp yolcularken baba ocağına yurdunu alçaklara bırakmadın işte. Güzel ela gözlerini Baskilde açtın ve Baskilde tanıdın dünyayı, hayatı ve bin kilometre ötede vedalaşıp kapattın son kez. Son kez orda çarptı o temiz kalbin Baskile de sevdalıydın al sancağa da Sivriceyede aşıktın bayraklıya da hem gakkoştun hem efe Elazığ nere İzmir nere bin kilometre uzakta olsa bir göz açıp kapama, bir nefes, bir ses bir kalp atımı değilmidir.
Sevenlerin sevdaların arası hacı Hasan babaya kar yağsa İzmirlinin içi titrer, İzmir dağlarında çiçek açsa kokusu burada tüter. Şimdi bedenin bu ana kucağında bu baba ocağında huzur içinde yatarken, belki de ruhun İzmir adliyesinde iki can verdiğinin heykelinin karşısında İzmir halkını selamlıyor. 
 

Selam sana ey doğancık kartalı

Selam sana ey doğancık kartalı, Elazığ aslanı kahraman Türk polisi kahramanlık ruhun bedene karşı kazandığı zaferdir. Sen bu zaferin destanlaşmış gakkoşusun ruhun şad olsun diyerek duygulu bir konuşma yaptı. Anma Programına, Vali Vekili Mustafa Gül, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Ballık, İlçe Belediye Başkanı İhsan Akmurat, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkçıoğlu, Şehit babası Zeki Sekin, yakınları, diğer il ve ilçe protokolü, STK, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, askeri ve emniyet personeliyle çok sayıda vatandaş katıldı. Programın ardından merkez camiinde mevlit okutuldu 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı