Teknoloji

Facebook’un Kurucusu “Başkanlık” Konuşmalarına Son Noktayı İşte Böyle Koydu

​Facebook kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, hakkında çıkan “ABD Başkanı olmak istiyor” iddialarını kesin bir dille yalanlamış oldu.

Bir gün, Mark Zuckerberg’i ABD başkanı olarak görmek isteyenler, görünüşe göre büyük hayal kırıklığına uğramış olacaklar. 

Facebook ortak kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, bu fikri salı günü kesin bir dil ile reddetti.

ZUCKERBERG EŞİYLE ORTAK ORGANİZASYON YAPIYOR

Kendisi şu anda Facebook topluluğunu kurmak ve Chan Zuckerberg Initiative üzerinde çalışmak ile meşgul. İsmi geçen, eşi Priscilla Chan ile ortak kurduğu organizasyon. Bu kurum, çiftin gelirin büyük bir kısmı yardım yapmaya odaklanmakta. Kurumun hedeflerin bir kısmı ise çok hırslı gözükmekte. Hedeflerin arasında, kızları Max’in yaşam sırasında bütün hastalıkların tedavilerini bulmak ve okullarda kişiselleştirilmiş eğitimi geliştirmek.

BAŞKANLIĞA ADAY OLACAĞI YALAN

Başkanlığa aday olacağı spekülasyonlarının arkasından gelmekte. Bu tahminlerin arkasında yatan sebep ise, Zuckerberg’in son zamanlarda davranışların, politik bir kampanya ile büyük benzerlik göstermesi olması. 

Örneğin yeni sene hedeflerinden biri olarak, yaklaşık 30 eyaletten insanlar ile tanışacağını söylemişti. Ayrıca Aralık ayında da artık bir ateist olmadığını söylemişti ve insanların genel olarak Tanrı’ya inanan bir yöneticiyi tercih yaptıkları gerçeği bulunmakta.

ŞİRKETİNDEKİ VE KİŞİSEL YAŞAMINDAKİ DEĞİŞİKLİKLERDEN BU İDDİA ATILMIŞTI

Facebook’un yönetimi de firmanın hisselerinin çalışma şeklini, Zuckerberg’in eşitlik vermesi durumunda veya bir hükümet görevi için iki seneliğine firmadan ayrılması durumda firmanın kontrolünü elinde tutmasına imkan tanıyacak şekilde değiştirmişti. Chan Zuckerberg Initiative de bu ayın başlarında eski Obama danışmanı David Plouffe ile yönetimine politik bir güç de eklemişti.

EDİTÖR: Kadir Kurtay

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu