Gap

Eyyubiye’li Sporcular Antalya’dan 5 Madalya İle Döndü

Eyyübiye Belediyesi adına Antalya’da düzenlenen şampiyonaya katılan sporcuların başarısı göz kamaştırdı. Sporcular kente 1 altın ve 4 bronz madalyayla döndü.

Eyyübiye Belediyesi Spor Kulübü, gençlere verdiği yatırımların meyvesini almaya devam ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla ilçe genelinde sportif faaliyetlerine ara vermeden devam eden Eyyübiye Belediyesi, gençlere verdiği önemin meyvelerini almayı sürdürüyor. Bünyesinde farklı kategorilerde birçok sporcu barındıran Eyyübiye Belediyesi ülke genelinde ilimizin tanıtımına da katkı sunuyor. Son olarak Antalya’da düzenlenen şampiyonada 1 altın ve 4 bronz madalya alan sporcuların başarısı kentte de sevinçle karşılandı. 05-15- Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya İli Lara ilçesinde düzenlenen Türkiye Büyükler, Gençler ve Minik Yıldızlar Wushu Şampiyonasında Minik Yıldızlar kategorisinde Sinan Mazik, M.ilkay Ünlü, Mehmet Sezgin, Doğucan Ünlü Türkiye 3.lüğü ve Büyükler sanda kategorisinde Harun Koyuncu Türkiye 1.liği elde etti.
05 15 Şubat tarihleri arasında Antalya ilinin Lara ilçesinde düzenlenen Türkiye Büyükler Gençler Yıldızlar minik yıldızlar Wushu şampiyonasına minik yıldızlar kategorisine 800 sporcu, gençler kategorisinde 850, büyükler kategorisinde de 1300 sporcu katılım sağladı. Şampiyonaya 10 sporcu ile katılan Eyyübiye Belediye Spor Kulübü minik yıldızlarda dört ayrı sıklette derece elde etti. Sinan Mazik, İlkay Ünlü, Mehmet Sezgin ve Doğucan Ünlü katıldıkları farklı kategorilerdeki yarışmalarda bronz madalya aldı. Büyükler kategorisinde Harun Koyuncu Türkiye birincisi olarak Doğu Anadolu ve Güney Doğu Bölgelerinde Şampiyonluk alan tek sporcu oldu.

Editör Ramazan Cengiz
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu