Gap

Eyyubiye’de Modern Muhtar Evleri Yapılıyor

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Başkan Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla mahallelerde vatandaş ve muhtarların talebi doğrultusunda ‘Muhtar Evi’ projesi kapsamında muhtarlık binası yapımını sürdürüyor.

Vatandaş ve muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda ‘Muhtar Evi’ projesi kapsamında mahallelerde muhtarlık binası yapımına başlayan Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçe sınırları içinde yaşayan vatandaşların daha rahat ve ulaşılabilir bir şekilde hizmet almalarını amaçlayan Eyyübiye Belediyesi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla muhtarlık binası yapım çalışmalarını sürdürüyor.  Belirlenen program dahilinde çalışma yürüten ekipler, Akabe Mahallesi muhtarlık binası yapımında sona gelirken Türkmeydanı mahallesinde ise çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.  Modern yapıya uyumlu, mahalleli ve muhtarların ihtiyacına cevap verebilecek şekilde projelendirilen, 50 metre karelik alanda inşa edilen muhtarlık binalarının içinde; mutfak, Wc, muhtarlık makam yeri ve misafir odası bulunmakta.

Kısa zamanda yapımı tamamlanıp muhtar ve vatandaşların hizmetine sunulacak olan Türkmeydanı Mahallesi muhtarlık binası yapım çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mahalle Muhtarı Mustafa Sarıkınacı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve ekibine teşekkür etti. Sarıkınacı,” Öncelikle Eyyübiye Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ekinci’ye teşekkür etmek istiyorum. Mahalle sakinlerinin birçoğu muhtarlık yerinin neresi olduğunu bilmiyordu. İnşallah Allah’ın izniyle Eyyübiye Belediyesi’nin başlatmış olduğu bu muhtar evi projesiyle bizim mahalleye de muhtar evi çalışması başlatıldı. İnşallah en kısa bitecek ve halkımızda muhtar evinin nerde olduğunu bilecek. Bu çalışmadan dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’ye ve çalışma arkadaşlarına şahsım ve mahallem adına teşekkür ederi. “dedi. 

Editör Mehmet Yakan
 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı