Güncel

Evi Yanan Aileye UMUT Oldular.

Batman’ın Kozluk ilçesinde geçtiğimiz hafta evi yanarak kül olan mağdur aileye Umut Kervanı yardım eli uzattı.

Batman’ın Kozluk ilçesinde geçtiğimiz hafta evi yanarak kül olan mağdur aileye Umut Kervanı yardım eli uzattı.
 

Batman’ın Kozluk ilçesi Alıçlı (Norşen) köyünde geçtiğimiz hafta evi tamamen yanarak kül olan Duran ailesine Umut Kervanı tarafından yardım eli uzandı.

Vakıflarına yardım başvurusunda bulunan Duran ailesi için oturabilecekleri ev kiralanarak, çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, kanepe, battaniye, ocak, süpürge makinesi ve dolap gibi zaruri ihtiyaçları karşılandı.

Yaptıkları yardım ile ilgili bilgi veren Umut Kervanı Vakfı Kozluk Temsilcisi Akif Tekin, evi yanarak mağdur duruma düşen 6 nüfuslu Duran ailesinin ihtiyaçlarını tespit ettiklerini ve imkânları ölçüsünde yardım yaptıklarını belirtti.

Aileye ilk başta oturabilecekleri bir ev kiraladıklarını söyleyen Tekin, “Umut Kervanı Vakfı olarak evi yanan Mehmet Can Duran’ın bize haber vermesiyle köye gittik. Köyde evin tamamının yandığını müşahede ettik. Ondan sonra da ilk etapta bunu genel merkezime bildirdik. Daha sonra da kendisine işte bu evi kiraladık. Şimdi de kendisine eşya yardımında bulunuyoruz. Eşyalarda çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın ve giyim eşyası gibi temel ihtiyaçları temin ettik. Umut Kervanı Vakfı olarak inşallah yardımlarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan yardımdan dolayı hayırseverlere memnuniyetini dile getiren Mehmet Can Duran, kendisine ev kiralanarak, eşya yardımında bulunan Umut Kervanı Vakfına da teşekkürlerini ifade etti.

 

Editör Ramazan Cengiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu