Gap

Etkili Olan Sağanak Yağış Engelliye Zor Anlar Yaşattı

Diyarbakır’da öğleden sonra etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkilerken, engelli bir vatandaşa da zor anlar yaşattı.

Diyarbakır’da öğleden sonra etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkilerken, engelli bir vatandaşa da zor anlar yaşattı.
 

Son günlerde bahardan kalma günler yaşanan Diyarbakır’da bugün öğleden sonra etkili olan sağanak yağış nedeniyle hayat adeta durma noktasına geldi.

Etkili olan yağıştan dolayı yollar su birikintileriyle taşarken, bazı refüjlerde çamurdan göletler oluştuğu görüldü.

Alt yapının olmadığı bazı semt ve mahalleler etkili olan yağışla birlikte sular altında kaldı. Oluşan su birikintileri üzerinden hızla geçen araçların etrafa saçtığı sulardan korunmaya çalışan insanlar zor anlar yaşarken, yola yakın bazı iş yerlerinin etrafa sıçrayan sulardan nasiplerini aldığı görüldü.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Yenihal Kavşağında ise engelli bir vatandaşın yaşadığı zor anlar görüntülere yansıdı. Kavşağın Şanlıurfa-Diyarbakır yoluna düşen tarafında oluşan su göletinden tekerlekli arabasıyla geçmeye çalışan engelli vatandaş, arabaların hızla geçerek sıçrattığı sulardan bir nebze korunmak için yaya kaldırımına yakın bir yerden karşıya geçmek istedi.

Yağmurun yağışına ve tekerleğin boyunu aşan su göletine aldırış etmeden şaşkın bakışlar altında geçmeye çalışan engelli, kavşağın dört tarafından gelen arabaların durmasına bakmadan karşıya geçti.

İLKHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı