Ekonomi

Et Borsası Kurulacak Müjdesi

Gaziantep Et Borsası Kurulacak Haberi Bölge Halkının Yüzünü Güldürdü Ahmet Tiryakioğlu, etin daha hijyenik ve modern tesislerde üretilmesi için et borsası geliyor dedi.

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, etin daha hijyenik ve modern tesislerde üretilmesi için kurulacak et borsasının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Proje çalışmaları biten ve yer tespiti tamamlanan et borsası için imza protokolü gerçekleştirildiğini belirten Tiryakioğlu, tesisin 16 ayda tamamlanarak hizmete açılmasını planladıklarını söyledi.

Tiryakioğlu, “Her türlü modern teknoloji ve konforun düşünüldüğü projede tartım işleminden sonra etler monoray sistemleriyle belirlenen noktalara taşınacak ve gıda mühendislerinin onayından geçtikten sonra da damgalanacak. Tescili yapılacak olan et tamamen kapalı ortamlarda işlem gördükten sonra sahibine ulaştırılacak. Öte yandan proje dâhilinde soğuk hava depoları da yer alacak ve etler teşhir salonunda satışa sunulacak.” dedi.

Yaklaşık 30 bin metrekarelik alana inşa edilecek et borsasının, etin kalitesinin artmasına katkı sunacağını ifade eden Tiryakioğlu, tesisin, şehrin 50 yıllık et üretim sorununu ortadan kaldıracağını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu